Skocz do zawartości

Najciemniejszy brązowy


Cnidius

Polecane posty

Mam pytanie - jaki znacie atrament o najciemniejszym możliwym odcieniu brązu? Taki niemal czarny, tylko z cieplejszym, brązowym blaskiem?
[dodatkowy warunek - najlepiej jakby był dostępny do kupienia?]

Właśnie zatankowałem pióro Terre de Feu Herbina - ale jeszcze mi za jasno...
dziękuję za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Yama Guri Iroshizoku. Z moich poszukiwań brązu ten jest najciemniejszy. Wyczuwalny brąz, ale jest to raczej chłodny brąz.

Tylko ten atrament ma dość wysoka cenę.

Zbliżony, zdecydowanie tańszy to Standardgraph Fig Brown.

Zobacz sobie również Montblanc Toffee Brown j Visconti Brown, te dwa do siebie zbliżone, ciepłe dobrze nasycone brązy. Totalnie nieco jaśniejsze, ale w mokrym piorze będą miały głęboka, ciemną barwę.

Wszystkie atramentu dostępne w regularnej sprzedaży.

Jest jeszcze Monteverde... Ale to może się Mery wypowie, bo go zna. Mery też lubi brązy to może coś jeszcze podpowie :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Yama Guri jest ciemny, ale rzeczywiście dość chłodny. Cieplejszy, a nadal ciemny jest Diamine Chocolate Brown. Polecam spróbować go bo cena niska, a kolor fajny.

Standardgrapha nie znam, a przymierzam się trochę.

MB Toffee Brown dość mocno cieniuje, więc w grubej mokrej stalówce owszem, ale jesli używasz F-ek to tak średnio.

Visconti Brown z całą moją miłością do tej firmy i ich piór - nie polecam. Suchy atrament. Fajny kolor, ciemny też dość chłodny, ale suchy.

Monteverde jeśli już to Brown Sugar - najciemniejszy z brązów, ale nie tak ciemny jak Diamine.

Jest jeszcze np.: Robert Oster - Oster Melon Tea (ale to dopiero w Polsce będzie za jakiś czas).

 

No i Sailor Doyou wspomniany już powyżej też świetny.

 

Na pewno można znaleźć jeszcze dużo dużo innych, ale te znam, fajne są (poza Osterem który jest nowiuśki, więc sama będę testować dopiero jak się pojawi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym Sailor Doyou (Midsumer Dark Brown), w kolorze spalonego drewna. To jest najciemniejszy brąz jaki znam, ale... zbyt mało jest "brązu w brązie" jak dla mnie. Dlatego często używam PR Ebony Brown (ja kupowałem w Abernatopen) - jeśli chodzi o odcień ciemnego brązu dla mnie wymiata i jest przystępny cenowo.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! dzięki serdeczne za odpowiedzi/podpowiedzi!
Wstępnie Monteverde i Sailor trafiają na listę zakupową, ze wzlgędu na cieplejszy odcień.
ale zarówno KWZI jak i Standardgraph wyglądają super. Yama Guri Iroshizoku - klasa, choć zupełnie inny odcień niż wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...