Skocz do zawartości

bookbob

Użytkownicy
 • Ilość treści

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O bookbob

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za informację o zaznaczeniu, że zamawiałem jako osoba fizyczna - wysłałem do nich przed chwilą maila z tą informacją. Poszukałem dzisiaj sobie informacji o fedexie, i z opinii ludzi wynika, że to dziadowska firma jeśli chodzi o paczki z zagranicy. Podobno specjalnie przeciągają odprawę celną powyżej 3 dni, żeby naliczać opłaty za magazynowanie. Wg. trackingu paczka dotarła dzisiaj rano do Warszawy i ze statusem "Przesyłka dostępna do odprawy" tak sobie wisi w systemie. Tak sobie myślę, że jak do jutra, południa, się nie ruszy, to zacznę im przypominać o sobie aż do skutku. Pytanie do @Pioromaniak.pl: W wiadomości od fedexa razem z deklaracją dostałem fakturę (invoice) z deklarowaną wartością przesyłki 20$, gdzie w rzeczywistości wartość wynosi x5, nie licząc wysyłki. Moje pytanie: czy dobrze zrobiłem, że przesłałem im potwierdzenie transakcji z karty, tym samym niepotrzebnie narażając się na wyższy VAT? Wybacz, że zadaję takie może naiwne pytania, ale pierwszy raz mam z tym do czynienia i moja znajomość tematu ogranicza się tylko do ogólnego stwierdzenia "naliczany jest VAT i ew. cło".
 2. Dzięki za odpowiedź. Jeszcze chciałem się zapytać o jedną rzecz. Chcą żebym im przesłał potwierdzenie zapłaty, tzn. co? Potwierdzenie transakcji z banku, czy trzeba pisać do sklepu w Stanach?
 3. Witam Dwa dni temu kupiłem poprzez stronę TWSBI dwa pióra. Wysyłka odbyła się z USA za pośrednictwem fedexu. Dzisiaj dostałe na maila od spedytora informację z prośbą o wypełnienie oświadczenia i odesłanie go mailem. Oświadczenie składa się z czterech punktów: wartość, zawartość, że na użytek osobisty i zobowiązanie do uiszczenia opłaty. Dodatkowo w mailu była prośba o przesłanie potwierdzenia zapłaty za towar. Czyli mam wypełnić oświadczenie + potwierdzenie transakcji kartą z banku i to odesłać do fedexu? No i oczywiście trzymać kciuki by UC nie naliczył VATu? Wartość przesyłki jest mniejsza niż 150€. Dodam jeszcze, że w wiadomości od fedexu przesłano mi również invoice od sprzedawcy i tam deklarowana wartość przesyłki widnieje 20$ (10$ za pióro). Mam pytanie do osób, które kupowały pióra za granicą, jak to wyglądało u Was?
×
×
 • Utwórz nowe...