Skocz do zawartości

Stalówkowy Potworek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Stalówkowy Potworek

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. O, cenne spostrzeżenie. Dotychczas uważałam je za mit, ale jak sobie pomyślę, no to faktycznie, coś w tym jest.
 2. Jak w temacie. Chciałabym Was zapytać, czy macie swoje typy "wiecznych piór wiecznych", czyli takich, które od momentu wyjścia z fabryki do chwili ostatniego napisanego nimi słowa (w dniu, gdy świat zaleją długopisy) będzie działało bez zarzutu. Moim zdaniem potencjalna wieczność pióra zależy od kilku rzeczy: - jakości materiału - delikatności obchodzenia się z piórem - jakości atramentu - częstotliwości czyszczenia - siły nacisku przy pisaniu Czy coś jeszcze pominęłam? Sądzę, że tak. Tworząc powyższą listę, usiłuję znaleźć odpowiedź na jedno pytanie: jakie pióro chciałabym pozostawić po sobie spadkobiercom? Nie wykluczam całej kolekcji, ale marzy mi się trafienie na perełkę, gdyż nie lubię marnować miejsca ani funduszy na złe wybory. Jak na razie z obserwacji wynika, że najlepsze są - pióra z lat 50tych (np Pelikany, którymi skutecznie mnie tu Panowie zarażają" ) - współcześnie pióra z baaaardzo wysokich półek cenowych, przy czym gwarancja jest niewielka, żeby nie powiedzieć, że żadna - współczesne pióra ręcznie robione (tutaj mam dużo znaków zapytania, bazuję tylko na analizie wykorzystanych do produkcji materiałów oraz opinii o producentach) Wiem, zamęczam Was zapewne tymi rozważaniami, ale nie wiedzieć czemu do tematu pierwszego (i mam cichą nadzieję, że jedynego) poważnego pióra podchodzę jak koń pod górkę. Pardąsik!
 3. Trafiłam na całkiem (chyba) ładny egzemplarz na e... Cena raczej z tych średnio-wysokich. https://www.ebay.pl/itm/Penna-stilografica-pelikan-140-fountain-pen/254646093528?hash=item3b4a1706d8:g:nEYAAOSwRute8b1W Sama bym wzięła, ale nie mam jak przelać należności (chlip).... Może komuś się przyda.
 4. O, ciekawe, że blaknie od wody. Aż strach takiego piórka w upały używać.
 5. @tom_ek, właśnie aksamitność miałam na myśli, nie wiem skąd to ciepło wyskoczyło. Z ciekawości - jak ebonit daje sobie radę w piórach, które są eyedroperami? Niby w atramencie jednym ze składników jest woda lub etanol. Czy to oznacza, ze ebonitowe pióra tolerują tylko etanolowe atramenty?
 6. @Mechanik, ciekawa jestem, jak bardzo ebonit różni się w dotyku od plastiku czy też "drogocennej żywicy"... Słyszałam, że jest jakby cieplejszy przy macaniu, ale nigdy nie dotykałam pióra z ebonitu. A producent piór naprawdę warty uwagi. Są piękne!
 7. Coś w tym jest... Tylko chyba na bardzo metafizycznym poziomie... Mnie Twsbi nie przekonuje wyglądem, jest jakieś - w moim odczuciu - albo zbyt niedopracowane stylistycznie, albo przeładowane elementami i kolorem. W zależności od modelu.
 8. Nie wiem, czy jest już taki temat na Forum - jeśli tak, to z góry przepraszam. Chciałabym Was zapytać, jaki materiał pióra lubicie najbardziej? Wolicie piórka np. metalowe, pokryte lakierem, same metalowe, plastikowe, z octanu celulozy, akrylu, o składzie mieszanym lub z czegoś jeszcze innego? Jakie byłoby Wasze pióro idealne? Macie je już? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Zacznę od siebie. Osobiście wolę pióra cięższe (tak do 24 gram), co zwykle prowadziło do wyboru czegoś metalowego o pokryciu lakierem. Nigdy natomiast nie miałam w ręku piór cięższych a wykonanych z innego rodzaju materii. Może wyjątkiem będzie tu FC WRITink, który niespecjalnie lubię za dość szeroką i jakąś taką "nieukładną" sekcję. Chociaż może to kwestia nie tyle tworzywa, co właśnie kształtu "części chwytnej". Marzy mi się natomiast coś tłokowego lub zakraplacz, co ważyłoby (już zatankowane) ok. 23-24 gram, o dość cienkiej sekcji.
 9. Akurat to zauważyłam. Zastanawiam się, na ile warto dopłacać za paseczki i rodowaną stalkę, skoro "trzewia" i tak są takie same, a waga - zbliżona. Te kilka stów za design i stalkę to sporo. Gdyby różnica była mniejsza, to zresztą i tak bym chyba nie kupiła "czterysetki" ze względu na sam wygląd. Marcinie, dzięki za odpowiedź!
 10. Cześć! Życzę Ci przyjemnej przygody piórowej.
×
×
 • Utwórz nowe...