Skocz do zawartości

MariuszZ

Użytkownicy
 • Ilość treści

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O MariuszZ

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Przetestowałem kilka rodzajów atramentu ze wspomnianym Pilotem. Mały przepływ: Waterman Abs.Brown < Pelikan 4001 Brillant Brown, Hero Blue Washable. Akurat: Pilot Namiki Blue (naboje), Pilot Namiki Black Noir (naboje) Zbyt duży przepływ: VISCONT niebieski. W przypadku Pilot Namiki Blue (i innych) "shading", który mi nie odpowiadał przy bardzo jasnym atramencie. VISCONT niebieski - kolor jest piękny, ale podawanie atramentu jest tak duże, że atrament zasycha na kartce i patrząc pod kątem ma "jakby miedziany odcień". Pilot Namiki Black Noir uzyskuje tak zwany "soft black" , który bardziej mi się podoba od jasnego cieniowania w Pilot Namiki Blue. Hero Blue Washable - kolor ciemniejszy od Pilot Namiki Blue. Na dobrym papierze jest niestety jasny. Wydawało mi się, że przepływ atramentu jest niezły, ale niestety pod koniec testów okazało się, że spływak miał nadmiar atramentu po napełnianiu konwertera.
 2. Napiszę to co przeczytałem w angielsich forach natomiast sam tego nie sprawdzałem. Stalówki Bock są przyjemniejsze i bardziej miękie ale kontrola jakości, "reliability" są lepsze w JoWo. Czyli trzeba sie liczyć z oddaniem stalówki Bock do pendoktora.
 3. Właśnie kończę pierwszy nabój Pilot Namiki IC-50 Blue - ma jednak te podłużne pionowe kreski, tak samo jak Pilot Paraller. Jedyna różnica jet taka, że nowe naboje (IC-50) są o około milimetr krótsze. Pilot Namiki IC-50 Blue jakby sie pienił w naboju. KUPILEM NABOJE W SENSOWNYM SKLEPIE INTERNETOWYM. CZY TO JEST MOżLIWE, ŻE NA POLSKIM RYNKU MAMY INNE NABOJE NIŻ JAPOŃCZYCY?7 Dziekuję, sprawdzę "Monteverde Ocean Noir"
 4. Wygląda na to, że Japończycy wiedzą przy którym atramencie lepiej sie pisze piórem
 5. Do pióra był dołączony nabój - czarny Pilot parell. Kupiłem Pilot Namiki IC-50 Blue. Atrament ten jest minimalnie ciemniejszy od Hero Washable blue. Hero jest jakby w kierunku fioletów a wspomniany Pilot w kierunku turkusów. Pierwsze wrażenia - wydaje mi się, że ten atrament, który był w piórze lepiej spływał na gładki papierze Oxford bez miękich podkładek, nowy jakby gorzej pisał - czasami nie łapie. Przy nowym widać cieniowanie atramentu - większe są różnice w przepływie w ramach pisania jednej literki. Czasami pióro podaje zbyt dużo nowego atramentu. Rezygnuję z tego Pilot Blue 350ml.
 6. @TopikSH Dziękuję i Wam wszystkim Na razie będę omijał na wszelki wypadek: Galusowe, Diamine, pigmentowe (niestety Platinium Carbon) i noodler's ink (gdzieś ktoś się obawiał). Na razie nie chciałbym tego pióra rozbierać. Czy przy przechodzeniu na inny atrament myć bez rozkładania pióra wodą z ludwikiem? czy samą wodą?
 7. @Wieczny wagarowicz - jasne, że z czasem będę mniej przejmował sie, jednak to pióro troszkę kosztuje. Wole sie upewnić. Ten niebieski Visconti jest piękny
 8. Czy często czyścisz pióro? Raz w miesiącu? [Moja stalówka jeszcze chyba sie rozpisuje, ale pisze na wszystkim, jest tak delikatna, że aż boje się nią pisać.] W zasadzie jeżeli zmieniłbym kolor na czarny, to mógłbym kupić tę butlę Pilot 350ml. Ten "soft black" może być. Ale chciałbym mieć ładny niebieski Czy te atramenty o których napisałes dobrze sprawują się po latach nie płowieją zbytnio?
 9. Dziekuję - w takim razie nie będę kupował butelki tylko przetestuje kilka nabojów. Czy KWZ Niebieski 5 i Monteverde Horizon Blue są "szkodliwe dla piór", czy czyścić co jakis czas np. co tydzien pióro i spływak?
 10. Podoba mi sie ten kolor. Może sie skuszę. EDYTOWANE: Tutaj porównałem i wygląda podobnie butelka vs naboje. Widać gdy sie powiększy.
 11. Ale według Ciebie ten atrament Pilota w butelce nie jest tym samym co w nabojach Pilot Namiki?
 12. Witam wszystkich, zastanawiam się nad wyborem niebieskiego atramentu do pisania piórem Pilot C74SFM. Zawsze używałem Hero Washable Blue - kolor taki sobie. Mam i bardzo podoba mi się Visconti Blue ale jest drogi - zużywam nawet 1.5 konwertera o objętości 0.75ml na dzień. Proszę Was o poradę: Czy do pióra jak w temacie bezpiecznie jest używać: Hero Washable Blue, Visconti Blue? Zastanawiałem sie nad niebieskim atramentem do Pilota w butelkach 350ml. Może głupie pytanie, czy atrament pilota w tych butelkach jest taki sam produkcji japońskiej i brazylijskiej, EU? Czy Pilot w butelkach 350ml jest takim samym jak w nabojach Pilot Namiki CP-100? Który atrament jest Waszym zdaniem bliższy Visconti Blue, Pilot Blue 350ml czy Pilot Black Blue 350ml? Czy bezpiecznie jest używać niezmywalny atrament do DOKUMENTÓW Koh-i-noor z tym piórem? Zastanawiałem się jeszcze nad: Platinum Carbon Ink - Black, Waterman Serenity Blue. A tutaj znalazłem fajne porównanie atramentów: czarne, niebieski, niebieski2. Niestety bez Visconti Blue.
 13. Może po prostu spryskasz Octinoseptem, wytrzesz i będziesz miał pełen spokój wewnętrzny.
×
×
 • Utwórz nowe...