Skocz do zawartości

MariuszZ

Użytkownicy
 • Ilość treści

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O MariuszZ

 • Ranga
  XXF

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ostatnia próba to lekkie i potem maksymalne wysunięcie spływaka - nie pomogło.
 2. Ceny atramentów " Sailor Jentle Inks " i "Inoxcrom" są niestety wysokie. Sprawdziłem atrament Watermana Absolute brown ink - jest tak jak było. DZIęKUJę WAM WSZYSTKIM ZA POMOC - DUŻO SIĘ NAUCZYŁEM Proszę o zamknięcie tematu.
 3. Nie chcę jeszcze modyfikować spływaka. Zapoznałem się z tym jak napełniać pióro: https://www.youtube.com/watch?v=Qy2NAQIDUo8 oraz jak walczyć z napowietrzaniem https://www.penchalet.com/pen-how-to/fix_dry_fountain_pen.html Jeszcze przejdę na atrament " Sailor Jentle Inks " lub "Inoxcrom" i przy napełnianiu usunę dokładnie powietrz. Na marginesie - fajne obrazy gdzie dochodzi atrament są tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=uuq9tuKRbCY
 4. @Klerk dziękuję - przeczytałem, czyściłem kanał na atrament blaszką i czymś ostrym - @Topaz dał mi linka Kanał napowietrzający jest duży ale faktycznie coś jest źle z napowietrzeniem lub wyrównaniem ciśnień. Przy złożonym piórze wchodzi do tego kanału dość duża igła lekarska. Przeszedłem na normalny atrament Hero. Za każdym razem gdy pióro przestawało pisać ustawiłem pióro pionowo ze stalówką w dół. Strzykawkę z igłą miałem napełnioną powietrzem. Włożyłem igłę do końca kanału napowietrzającego i wpuszczałem powietrze. Prawdopodobnie ciśnienie się wyrównało i część atramentu została przepchnięta pod serduszko stalówki. Pióro od razu zaczynało pisać ale po jakimś czasie znowu przerywa. Być może bez względu na atrament do tego kanału spływa atrament (HERO, lub HERO+denaturat lub Pelikan4001) i zapowietrza pióro. Już nie mam sił 😓. Dzisiaj pióro do mycia i jutro je odkładam [chyba że mi jeszcze coś podpowiecie ]. Pprzechodzę na moje pióro Hero z przed 20 lat i Platinium Penny. Z czasem może jakiś Sailor.
 5. JoWo kupiłem w komplecie: stalówka+spływak+tuleja wszystko było wielokrotnie moczone w wodzie, wodzie+ludwiku, teraz atrament+denaturat. Nie mogę tego przekręcić. W tej chwili z naboju zeszła połowa mieszanki atrament+denaturat - czyli niby sukces, ale po jakimś czasie pióro przerywa i pomaga położenie na 15-30 min na boku i potem mocniejsze przyciśniejsze stalówki.
 6. @Topaz - Raczej nie widzę pęknięć ubytków. Zauważyłem, że oryginalny spływak wypełnia całą tulejkę wchodzącą w nabój, przez którą płynie atrament, a nowy spływak JoWo jest krótszy, czyli atrament wpływa przez tulejkę do komory i dopiero niżej jest spływak Z oryginalnym spływakiem (który wchodzi w w tulejkę niby zmniejsza jej przekrój) jest lepszy przepływ niż na JoWo to znaczy, po napełnieniu tuleji po brzegi kapie woda ze stalówki - chyba jest przepływ kapilarny w oryginalnym, a z JoWo atrament tak dobrze nie spływa. Złożyłem pióro: spływak oryginalny, stalówka Fuliwen Silver M wet #6 Nib. atrament niebieski Hero 50% i 50% denaturatu. Będę testował.
 7. Dziękuję, Wyjmowałem tylko nabój i spływak ze stalówką. Nic nie wykręcałem. Gdy wkładam spływak ze stalówką mam tylko jedną pozycję włożenia. Nawet nie wiem jak wykręcić tuleję. Ale może to zrobić i sprawdzić stan wewnątrz. @Topaz - też dziękuję, nie miałem żadnych luźnych kawałków plastiku ale poświecę latarką i sprawdzę.
 8. Skończyły mi się już pomysły 😓 Zastosowałem niebieski atrament HERO (oraz wcześniej brązowy Pelikant 2001). Zastosowałem oryginalne naboje do pióra INOXCROM WS (wcześniej też sprawdziłe konwerter Watermana). Zastosowałem takie stalówki: a) oryginalna INOXCROM WS rozmiar M + oryginalny spływak. b) JoWo #6 M z nowym spływakiem. c) Fuliwen Silver M wet #6 Nib for Penbbs 308/... Jinhao 450/750 z nowym spływakiem od wspomnianego JoWo. Sprawdziłem, stalówka Fuliwen Silver M pisze soczyście w piórze Jinhao. Pióro było całe wymoczone i czyszczone. Widać "dużą" dziurkę w tym bolcu (albo obok niego - nie wiem) przez który płynie atrament i który wchodzi w nabój. WYNIK: Pióro zawsze przestaje pisać. Atrament jest pomiędzy stalówką i spływakiem, ale jakby zbyt mało atramentu przedostawało się z naboju do następnej komory. Gdzieś widziałem post, w którym ktoś podawał, że INOXCROM ma atramenty ze specjalnym dodatkiem - no ale sprawdzałem też wszystko z atramentem HERO. Ostatnia deska ratunku - poprosiłem @Topaza aby napisał mi jakie używa atramenty ze swoim piórem. To był ostatni mój pomysł EDYTOWANE1: może do atramentu dodać spirytusu? EDYTOWANE2: Około dwadzieścia lat temu pióro wyglądało na nowe. Wypisałem dwa oryginalne naboje.
 9. Jedno to Herby 331 - kiepsko pisało, Pióro kosztowało 2.5-3.5zł więc troszkę nim popisałem na wodnym papierze ściernym 1200 (taki miałem pod ręką). W tej chwili gdy piszę słyszę "miękkie skrzypienie" trochę jak chodzenie po suchym śniegu... Pióro zalane jest brązowym Pelikanem 4001 - uzyskuje często jaśniejszy kolor atramentu na kartce (niż atramentu). Atrament nie zasycha. Czyli jest przepaść do Platinium Penny z oryginalnym atramentem. Czekam na nową stalówkę Hero, którą zamówiłem na internecie. Drugie Herby - przepraszam jest to tak naprawdę stare pióro poskładane z kilku moich piór z przed 20-kilku lat. To jest prawdopodobnie Hero 312. Atrament Hero, nie zasycha. Gdy piszę słyszę twardszy dźwięk ale cichszy (mniej więcej jak z Platinium Penny)- dobrze się nim pisze, jednak gorzej niż Platinium Penny. INNE: Trzecie Platinium Penny - było rewelacyjne z oryginalnym atramentem. Po zastosowaniu Brązowego Pelikana 4001 gorzej dostarczany jest atrament do stalówki. Jednak trzeba stosować rzadsze atramenty. Czwarte pióro - pisałem o nim na innym wątku. Założyłem stalową stalówkę JoWo #6 M do Inoxcrome WS M + Brązowego Pelikana 4001. Nie mam jeszcze takiego porównania jak Państwo ale faktycznie trochę jak pisanie gwoździem. Poza tym pisze się dobrze. Na papierze Oxford ślad jest jak po stalówce F a na dobrym papierze od drukarki ślad jest jak po M. Oryginalna stalówka ślizgała się po papierze jak po teflonie ale niestety są z nią kłopoty (inny wątek). Po przeczytaniu wielu postów chciałbym popisać Sailorem prof Gear lub Pilotem 823 😍. Nawet zastanawiałem się czy nie można założyć stalówki Sailora do Inoxcrome WS., ale chyba się nie opłaca.
 10. Witam wszystkich - jestem początkującym na tym forum. Zawsze od szkoły podstawowej miałem jedno pióro HERO. Od 2-3 tygodni noszę dwa pióra HERB (niebieski i brązowy atrament) oraz Platinium Penny zalane brązowym atramentem - sam jestem tym zadziwiony, ale zrozumiem dlaczego nosicie kilka piór
 11. Czy to prawda, że w tej chwili nie płaci się cła przy imporcie z Japonii?
 12. Dziękuję za dotychczasową pomoc. Zamówiłem u chińczyka 3 stalówki: 1) Fuliwen Silver M wet #6 Nib for Penbbs 308/... Jinhao 450/750 2) Original Jinhao #6 Bin for Jinhao 450/750 nimi sprawdzę pióro i napiszę na forum jaki jest wynik.
 13. Po wyczyszczeniu spływaka i pogłębieniu końcowego kanaliku pióro pisało lepiej, ale niestety przestało. Ziarno wydaje mi się dobre (mogę się mylić) ale nie jest w pełni symetryczne. Prawa część chyba jest "nacięte/spiłowane" pod kątem. na końcu. Tak jakby było dla osoby praworęcznej. A tak poza tym to przyjemnie chodzi po papierze.
 14. Ten kanalik jest czysty ale bardzo mały. Wymusiłem, że być może stalówka jest zbyt wysunięta na zewnątrz względem spływaka (i sekcji). Teraz przy składaniu mocno ją wepchnąłem. @Topaz, czy stalówka jest tak głeboko wciśnięta jak u Ciebie? Spływak, sekcja i stalówka wyglądają bardzo ładnie - lepiej niż na moich zdjęciach
 15. Widzę go - sprawdzę. A może przeczyścić spirytusem. Wcześniej - wkładałem też cienką kartkę w podłużny pomiędzy kulką a sercem stalówki, naciskałem stalówkę. Nic nie pomogło
×
×
 • Utwórz nowe...