Skocz do zawartości

Parker 123

Użytkownicy
 • Ilość treści

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Parker 123

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A co myślicie o Waterman Hemisphere. Któryś raz wracam do niego bo podoba mi się klasyczny wygląd, a odganiają opinie że szybko schodzi z niego lakier, złocenia czy rysuje się obudowa.
 2. Ale nie, spokojnie potrzebuję czegoś co będzie płynęło na kartce. Tanie pióra (według mnie) działają jak pumeks więc muszę pchać mocniej jak tak robię to mi się pióro rozwarstwia (bo ma słabą stalówkę) i jakość pisania spada. Pragnę zauważyć że nawet żadnego parkera czy lamy nie miałem w rękach tylko jakiś chiński szajs od 5 do 15 zł (lepszego u mnie nie ma).
 3. No może przesadziłem z tymi 2 miesiącami ale 2 pióra na rok trzeba było.
 4. Nigdy nie dociskałem jakoś strasznie pióra. Łapie gdzieś w okolicach 4cm nad końcem stalówki.
 5. Piórem pisałem jakiś rok temu. Były to sprzęty ze zwykłego sklepu, bardzo przyjemnie mi się nimi pisało.Musiałem je wymieniać co 2 lub 3 miesiące bo stalówki w piórach za 10 zł przynajmniej u mnie się wyginają. Miałem jeszcze trochę problemów z gubością kreski i delikatnym przebijaniem na drugą stronę. Co do rozmazywania nawet przy nabojach za 30 gr nigdy mi się nie zdarzyło. Budżet od 50 do 500 czy więcej jeśli to pióro przeżyje ze mną np.30 lat codziennego pisania w liceum i dalszą naukę.
 6. A może macie jakieś inne propozycje bo słyszałem że lamy lubią brudzić stalówkę co jest dla mnie pewnym problemem.Zależy mi głównie na: solidnej obudowie (nie chiński plastik), cienkiej linii (najlepiej f), ładnym wyglądzie i gładkim pisaniu (żebym nie czuł się jakbym pisał pumeksem). Z góry dziękuję za odpowiedź.
 7. Cześć wszystkim! Zastanawiam się nad kupnem pióra wiecznego do szkoły, w oko wpadło mi lamy safari ze stalówką f. Jestem leworęczny i nie wiem czy dopłacić te 10-25 zł i brać dla leworęcznych czy narmalną? Czy może wybrać inny model lub markę, słyszałem o piórach pilota że też mają dobrą opinię. Co myślicie?
×
×
 • Utwórz nowe...