Skocz do zawartości

Rittel

Użytkownicy
 • Ilość treści

  1995
 • Rejestracja

 • Ostatnio

1 obserwujący

O Rittel

 • Ranga
  B

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

1267 wyświetleń profilu
 1. Rittel

  Pelikan 650.

  A na dworcu kolejowym w Kolonii reklamuje ją klimatyczny neon:
 2. Wydaje mi się że powinno się dać wkręcić do tego M120 zespół stalówki z M400, ze złotą stalówką 14k.
 3. Mam jednego Pelikana z pozłacaną stalówką - tzn. kiedyś była pozłacana, bo teraz tej pozłoty nie ma ani trochę. + miałem ich trochę w przeszłości i widziałem sporo używanych na serwisach aukcyjnych z wytartymi złoceniami.
 4. Pozłota ze stalówek Pelikana po prostu schodzi, nic z tym nie zrobisz niestety.
 5. Sprawdza się, ale nie dla każdego. Żeby mechanizm się obrócił trzeba trochę docisnąć ołówek (nie nazwałbym tego martwym polem bo da się pisać bez dociśnięcia, ale oczywiście wtedy nie zadzieje się magia tego ołówka). A kiedy się zadzieje, efekty są takie: https://i.imgur.com/dGqpWwJ.jpg Strasznie źle wygląda ten obrazek osadzony na stronie, więc pokazuję tylko jako link. Oba ołówki używały takiego samego grafitu (rozmiar, twardość).
 6. To jest tragedia jakaś okrutna, kiedyś Lamy Blue-Black było jednym z niewielu atramentów żelazowo-galusowych na rynku, niestety kilka lat temu zmienili recepturę i już nie jest. Tą nowszą wersją popisałem chwilę i szybko komuś sprzedałem, bo zupełnie mi nie pasował A starszym praktycznie nie piszę, bo go szkoda...
 7. Z automatycznych widziałbym Uni-ball Kuru Toga.
 8. Cóż, mniej więcej takiej odpowiedzi się spodziewałem
 9. Jakie są Twoje wrażenia w porównaniu z linią modelową z lat sześćdziesiątych? Pomijając wygląd, chodzi mi o wrażenia z używania, jakość wykonania, stalówki?
 10. Praktycznie w każdym punkcie masz preferencje całkowicie przeciwne niż ja, więc nie chcę nic sugerować Mam w swoich zbiorach jedno pióro które idealnie pasuje do Twojego opisu (Sheaffer Intensity z cienką stalówką F, metalową sekcją, konwerterem-tłoczkiem i zakręcaną skuwką) i go nie cierpię
 11. Pakera bym omijał, najcieńsza stalówka to F, które jak na ten rozmiar jest dość grube. Z Twoich propozycji wybrałbym Kaweco.
 12. @derywat @kulka Aliexpress, ale pan sprzedawca nie zabezpieczył go jakoś wybitnie więc chyba po prostu miałem szczęście do poczty i tylko dzięki temu przyszedł w jednym kawałku
 13. W obecnej sytuacji obawiam się że nic nie wiadomo Za granicą był wyceniany na $80, więc u nas spodziewałbym się cen w okolicy 400 zł, ale to oczywiście czysta spekulacja. Są konwertery Platinum, ale nie wiem czy będą pasowały do tego pióra.
 14. Lada moment powinno być dostępne Platinum Curidas, które na polskim rynku będzie sporo tańsze od Caplessa - możesz się nim zainteresować jeśli chodzi Ci przede wszystkim o klikający mechanizm chowania stalówki.
×
×
 • Utwórz nowe...