Skocz do zawartości

scorpion_1982

Użytkownicy
 • Ilość treści

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O scorpion_1982

 • Ranga
  XXF
 1. Pelikano tyle że dla córki musiał bym kupić junior bo to jej pierwsze pióro - to pióro jest ciekawe. chociaż ten od perkeo też tylko wydaje się już masywniejsze i mniej kolorowe jak dla dziecka. Co powiecie o pseudo piórach Herlitz MyPen lub bardziej konkretne Pelikan Graffix. też nie chciałbym wydać dużo pieniędzy bo za chwile i tak trzeba będzie kupić nowe. Panowie a jak ma się sprawa z atramentami które mogło by dziecko zmazać coś na wzór długopisów np. Pilota itp. Można pisać i mazać to by było fajne bo wiadomo jak zeszyt będzie wyglądał, chociaż zeszyt to nic ale podręczniki z ćwiczeniami. Jest jakiś atrament spełniający taką role i czym to mazać ewentualnie?
 2. Witam serdecznie. Za moich czasów pisało w szkole się piórem wiecznym co uważam że dzięki temu charakter pisma mam dobry jak na chłopaka. 1. Potrzebuje kupić pióro wieczne dla dziewczynki chodzi do pierwszej klasy. Co prawda wymóg mają pióro ale kulkowe co uważam że to jest strzał w kolano, bo czy pisze się długopisem czy pseudo piórem to na jedno wychodzi. Jakie zakupić pióro by dziecko kształtowało pismo i który atrament nadaje się do mazania - oczywiście obowiązkowo musi być kolor niebieski wiadomo szkoła ? 2. Jaki atrament czarny i niebieski do biura? Zakupiłem na chwilę obecną Czarny brylantowy z Pelikana, podczas pisania kolor ładny ale po wyschnięciu niestety już nie tak ładny jak bym chciał. Chciałem kupić typowo czarny ale w papierniczym nie mieli, co byście polecili z pelikana czarny i niebieski najlepiej by sam od siebie się nie mazał, bo niektóre od światła blakną a jednak w papierach minimum 5 lat musi tekst pozostać. - Czarny potrzebuje do notatek bo lubię ten kolor. - Niebieski do pisma biurowego i tu bym prosił o jakieś w miarę odporne na czas.. Dziękuję serdecznie. P.S wiem że jest miliony atramentów i każdy znajdzie coś dla siebie ale ciężko przewałkować tyle rodzaju atramentów zwłaszcza że kiedyś kupowało się jeden atrament w sklepie bo wyboru zbyt wielkiego nie było i tym się pisało.. Do tej pory pisałem głównie Nabojami Pelikan Royal Blue, tyle że wydaje mi się że jest bardzo słaby pod warunkiem czasu, już po roku jest mizerny..
 3. Dzięki panowie, dotarły pióra, jedno mi się delikatnie przytyka, ale jeszcze spróbuje je lepiej przepłukać. I jest konwerter, a z chińczykiem nie umiałem się dogadać nawet zdjęcie mu wysłałem i twierdził że w zestawie nie ma a jest, fakt że lipne te konwertery ale zawsze kiedyś można zakupić. Na odstrzał poszedł Atrament Pelikan Brylantowo-czarny tylko dla tego że nie mieli typowego czarnego.Kurcze mógłby być ciemniejszy wychodzi blado. Temat można zamknąć dziękuję za dyskusje.. Pozdrawiam.
 4. Panowie lepsze to które? Są z stalową, z taką bardziej mosiężną, z srężynką u dołu. Można prosić o jakieś zdjęcie takiego konwertera - standardowe mają średnice 4mm i 65mm długie z tego co podaje Jinhao. Dzięki - Faktycznie wstrzymam się z zakupem. Te konwertery mają jakieś zatyczki by np. można przechowywać w pojemniku napełnione niczym naboje?
 5. Witam zamówiłem sobie dwa pióra z Chin model x750 i podobno nie ma konwertera w zestawie co dziwne. chce kupić za np 1 lub 2 dolary 10 konwerterów posłużą za naboje do pióra by nie trzeba było ciapać się atramentem. pytanie jaka srędnica powinna być do takiego pióra i długość konwertera? a może jakieś inne konwertery?. Do tej pory patrzyłem po Jinhao za 1 dolara jest 4 a za 2- 10 sztuk, jakość pewnie mizerna i czy wszystkie podejdą Polecilibyscie coś a może naboje? Tylko jakie pelikan niebieski czy hero nie wiem czy jest w nabojach?. Dziękuje serdecznie.
 6. A piszą skurczybyki M - medium i podają NIB 0.5 mm no nic już zamówiłem zobaczymy.
 7. Wszystko ekstra ale np. szukając piór na AliExpress podają bardzo często Nib np. 0.37 mm, 0.5 mm, 0.7mm Które to jest które? Czyli F - 0.37mm M - 0.5 mm B - 0.7 mm Panowie napiszcie jak to jest u nas każdy piszę oznaczeniami a u nich większość wielkością w mm. Pomocy.
×
×
 • Utwórz nowe...