Skocz do zawartości

kulka

Użytkownicy
 • Ilość treści

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O kulka

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A ty, kolego firewall, nie możesz wysłać maila lub zadzwonić żeby dowiedzieć się dlaczego tak 'długo' jest paczka wysyłana? Po co żale i pretensje, jak się okazuje niesłuszne, przelewasz na tym forum? Słaba to jest twoja postawa.
 2. @Lamer dlaczego uważasz że Rotring to już historia? Graphgear 1000 wygląda fajnie, ale sporo użytkowników narzeka na 'luźną' końcówkę. To chyba przypadłość wszystkich chowanych końcówek.
 3. Z cenami jest teraz różnie, trzeba dobrze szukać i uzbroić się w cierpliwość. Owszem, za 500-600zł można wyrwać 400tkę z połowy XX wieku. Ale jak już zapragnie się takiego szylkretowego pasiaka w bardzo dobrym stanie, z przewagą brązu/bursztynu nad zielonymi refleksjami, to cena potrafi być wyższa od współczesnego.
 4. W jaki sposób najlepiej czyścić piston filera (współczesny Pelikan) po każdej zmianie atramentu (ca. co 2 tygodnie)? Płukanie wodą wydaje się być najbezpieczniejsze, z kolei wyjęcie stalówki daje szanse na porządne wymycie. Co polecacie?
 5. Proszę o pomoc w wyborze pióra jak w temacie, odkładając na bok zasadność takiego zakupu dla 6-latki Szukam pióra z twardą lub średnio-twardą stalówką, grubość stalówki F/M-M, która nie będzie miała większego problemu z różnymi (gorszymi) papierami. Przejrzałem starsze posty: Pelikan Griffix (podobno plastic-fantastic) Inoxcrom Micra (jw.) Pelikan Pelikano Junior (tu podobno na gorszym papierze strzępi i rozlewa się) Lamy ABC (mały wybór kolorystyczny) Faber-Castell Scribolino Herlitz MyPen i zawężam wybór do Pelikano Junior, Sribolino i MyPen. Czy mogę prosić o podpowiedź, które są warte grzechu, będą pisać w miarę bezproblemowo na różnych papierach (Pelikano Junior trochę się obawiam) i będą w miarę odporne na nacisk?
 6. Widać różnicę, no ale też przekłada się to na cenę.
 7. Noodler's ma w ofercie red-black, nie wiem jednak czy o taki kolor Ci chodzi. W PL chyba nie kupisz, ale bez problemu na włoskim ebay'u - sam kupowałem inny kolor i problemów z transakcją nie było.
 8. Czy mógłbyś zdradzić jak się ów producent nazywa? Podesłać jakąś stronę z jego dorobkiem?
 9. Rezerwuję zimowy błękit nieba i szary śnieg
 10. Nie, to nie jest bandera morska. To jest flaga państwowa z godłem, która może służyć jako polska bandera morska. I taka flaga może być wywieszana przez polskie lotniska, polskie konsulaty za granicą, itp. Proszę, nie wprowadzajcie innych w błąd.
 11. No tak nie do końca. Pomijając, że flaga z godłem nie powinna mieć napisu Polska, to takowa może być używana na lądzie - przez bosmanaty, lotniska czy konsulaty.
 12. Bardzo mi Monteverde Moonstone przypomina...
×
×
 • Utwórz nowe...