Jump to content

uke7

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

About uke7

 • Rank
  XXF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. uke7

  Nasze wersje piór

  No, dobrze. Może z innej półki to za dużo powiedziane, ale w piórniku, między kolegami wygląda przyzwoicie więc niech jeszcze trochę posłuży :)
 2. uke7

  Nasze wersje piór

  Dawca został kompletnie oszlifowany z tandetnych napisów i chińskiej czerni, która schodziła pod byle dotknięciem. Jest umyty i gotowy do malowania.
 3. Jeśli był taki temat i go nie zauważyłem, to przepraszam i proszę o usunięcie. Jeśli nie - można tu umieszczać własne wersje/przeróbki piór będących w naszym posiadaniu i z różnych względów nie pasujących nam estetycznie lub ideologicznie, które mimo wszystko postanowiliśmy zachować nadając im osobisty charakter za pomocą rozmaitych działań o charakterze estetyczno-tuningowym. Czyli takie typowo polskie, piórowe diy Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy... Zatem na pierwszy ogień szkolne pióro o dość tandetnym charakterze, które jednak szkoda zwyczajnie wyrzucić do kosza, więc przejdzie mały lifting, udając pióro z zupełnie innej półki Oto dawca:
 4. uke7

  De Atramentis Petrol

  Absolutnie piękna zieleń. Czy jest dostępna w jakimś polskim sklepie?
 5. uke7

  J. Herbin: Poussiere de Lune

  Doskonały kolor. W sieci krążą opinie o wyjątkowo długim czasie schnięcia. Z tego względu prawie go nie kupiłem. To dowód na to, jak nie należy się bezkrytycznie kierować opiniami. Stalówka M i atrament schnie praktycznie zaraz po zapisaniu znaku. Z tego, co zauważyłem, atrament bardzo podatny na gatunek papieru. Na biurowym kalendarzu traci kolor i po minucie robi się wypłowiały, podczas gdy na dobrym papierze pięknie cieniuje nawet przy cienkiej kresce i kolor nie blaknie.
 6. uke7

  Fotografia

  Odkopuję, ale to naprawdę bardzo dobre zdjęcia i mówię to jako fotograf. Proponowałeś je jakimś stockowym agencjom? Świetne oko i co ważniejsze umiejętność selekcji. Rewelacyjny zbiór.
 7. uke7

  Conklin duragraph

  Ok. Rozwiązałem problem za pomocą filmów tego pana https://www.youtube.com/watch?v=uuq9tuKRbCY Pióro płynie jak należy, nic nie haczy, nie trze i nie skrzypi. Nie trzeba już dociskać, żeby chciało współpracować. Korekta bardzo delikatna, żeby nie naruszyć osiowości skrzydełek.
 8. uke7

  Conklin duragraph

  Dobrze mówisz. Spróbowałem korekty kanału spływaka na jakichś pozostałościach pióra i muszę powiedzieć, że wykonanie tego bez zniszczenia lub poharatania powierzchni graniczy z cudem, także film z youtube`a, w którym gość robi to ostrzem noża do tapet można sobie od razu między bajki włożyć, choć fachowiec zrobiłby to pewnie i grabiami. Pomyślałem niestety podobnie do ciebie. Sprzedawca jest tylko pośrednikiem więc procedura reklamacji będzie prawdopodobnie długa i niepewna. Zwrócić pióra nie wypada skoro było już wypełnione atramentem więc jestem w kropce. Ile szacunkowo może kosztować diagnoza specjalisty, z ew. korektą spływaka zakładając, że to jest sedno problemu? Jestem z Bydgoszczy i zdaje się, że nie ma u nas specjalistycznego serwisu. edit. swoją drogą Conklin ma rzekomo dożywotnią gwarancję nie wiem tylko jak to wygląda w przypadku tak dla nich egzotycznych krajów jak Polska.
 9. uke7

  Conklin duragraph

  Pytanie, czy jest to w podobnych wypadkach wina jedynie spływaka, co da się skorygować, czy też wina wadliwej stalówki, którą trzeba by na dzień dobry w nowym piórze wymienić. Nie lubię takich sytuacji. Mam jakieś idealistyczne wyobrażenie, że nowy sprzęt powinien działać jak należy. Zwłaszcza, że moje dotychczasowe pióra to stare używki, a mimo to działają jak powinny.
 10. uke7

  Conklin duragraph

  Pióro przyszło i mam takie pytanie - czy nowa stalówka potrzebuje czasu na rozpisanie? Po napełnieniu muszę dość mocno docisnąć, żeby pióro chciało pisać i trochę mnie to martwi. Moje oba stare pióra "no name" można złapać za koniec i elegancko piszą pod samym tylko własnym ciężarem, a w przypadku tego Conklina nie ma o tym na razie mowy. Napełniony zgodnie z instrukcją, atrament dobry, sprawdzony. Póki co, czekam.
 11. uke7

  Conklin duragraph

  Przepraszam, że jeden post pod drugim, ale nie mogę już edytować. Znalazłem interesujące mnie informacje na kilku obcych forach - gdyby kogoś ten temat również interesował - stalówki w tym modelu Conklina są opisywana jako wyjątkowo wątłe. Rozmiar M jest porównywany z japońskim M, bądź normalnym F. Ktoś nawet zarzucił mu XF, ale może był wyjątkowo rozczarowany.
 12. uke7

  Conklin duragraph

  Tak, to jasne, jednak o co innego chodzi. Próbuję uzyskać opinię osób posiadających ten konkretny model pióra i mogących się odnieść do zainstalowanych w nich stalówek, ewentualnie porównać względem typowych przedstawicieli tych popularnych rozmiarów w innych posiadanych przez siebie piórach.
 13. uke7

  Conklin duragraph

  Przepraszam, że odkopuję, ale temat jest identyczny więc po co powtarzać. Również kupuję właśnie to pióro, a jako, że nie ma go w moim mieście, w sklepie stacjonarnym, zamawiam z sieci. Problem polega na tym, że nie znam realnej różnicy między grubością linii F i M w tym modelu. Jedna z polskojęzycznych recenzji mówi, że stalówka F pisze w tym piórze naprawdę cienko, nawet jak na F, z kolei w jakiejś brytyjskiej recenzji filmowej, w której porównywano pismo - F wydawalo się całkiem normalne, zaś M dość konkretne. Widać było, że przy mniejszych literach nie wygląda to już tak klarownie. Moja prośba - czy moglibyście powiedzieć jak według was to wygląda? Czy w porównaniu do innych piór, które posiadacie F faktycznie jest takie wyjątkowo cienkie? Skłaniam się ku M, ale pismo mam raczej z tych średniego wzrostu :) i jeśli ma być naprawdę grubo, to choć lubię w piórze ten efekt cieniowania liter być może powinienem jednak kupić F. Nie mam jak tego sprawdzić. Z góry dziękuję za pomoc.
×