Jump to content

Wielebny

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

About Wielebny

 • Rank
  XXF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wielebny

  Parker Quink Blue

  Chciałem poprawić ale skrypt forum nie pozwala na kolejne poprawki.
 2. Wielebny

  Parker Quink Blue

  W podstawówce, w liceum, częściowo na studiach tym pisałem i żyłem w przekonaniu, że tylko Qink w ammunicaji można załadować do Vectora (bo tak mi w latach 90 powiedzieli w sklepie, kiedy ojciec mi kupował pióro) - tak to się odbiło na mojej psyhice oraz wrażliwości co do niebieskich atrametów, że mam traume jak teraz na Quink'a patrzę.
 3. Wielebny

  Jak nie Noodler's Baystate Blue to co?

  Dziękuję za informacje ale nie mam sprzetu klasy domowej - posiadam minitor skalibrowany i obsługujący gamut ADOBE RGB1998 co i tak nie umniejsza faktu,że atrament na papierku wygląda lepiej/insaczej niż na monitorze (niw ważne czy skalibrowany czy nie) aleeeeee łatwo zauważyć na każdym wyświetlaczu, że żaden dostępny obecnie atramet nie jest nawet podobny do Baystate Blue. Ponadto napisałem do KWZ zapytanie czy mają w planie (na tzw Roadmapie) zrobienie zastępstwa dla tego atrametu i odpowiedź była szczera - los setek zaintersowanych nie będzie brany pod uwagę przez KWZ. Cyt z maila (nazwisko wymazane):
 4. Wielebny

  Notes Rhodia - jaki rozmiar do listów?

  Myślę,że jak będę wysyłać pióro do serwisu lub mikser do naprawy i opiszę problemy na troszkę krótszej kartce aczkolwiek tak samo szerokiej to nik się nie obrazi
 5. Wielebny

  Notes Rhodia - jaki rozmiar do listów?

  Nie wiem czy list do Urzędu skarbowego bym pisał ręcznie na A4- prędziej wydrukuje byle jak i wyślę. Tak więc stawiam na A5 jakoby więcej przypada mniej oficjalnych listów. Dziękuję za pomoc
 6. Wielebny

  Notes Rhodia - jaki rozmiar do listów?

  Chyba pójdę jednak w A5 - poręczne, można napisać kilka stron zaś A4 może być za dużo - np. 2 czy 3 zdania opisujące reklamacje na tak dużym formacie nie będzie wyglądać dobrze.
 7. Czy jest jaka reguła/zasada jaki rozmiar kartek powinien być użyty do napisania listu? Zastanawiam się nad notestem Rhodia nr 18 Format: A4 21 x 29,7 cm ale w celu zmylenia przeciwnika Rhodia w swojej ofercie ma jeszcze inne rozmiary (np nr 119 A4+ 21 x 31,8 cm czy nr19 A4+ 21 x 31,8 cm). A może nr 16 14,8 x 21 cm?
 8. Wielebny

  Jak nie Noodler's Baystate Blue to co?

  Może poza tematem lekko ale powiem tak - Eclad du Saphir posiadam i za hindusa nie wygląda on tak jak na załączonym obazku (szczególnie na plamie z prawej strony).
 9. Wielebny

  Jak nie Noodler's Baystate Blue to co?

  Jest blisko ale tak samo blisko jak we wszystkich atramentach tutaj wymienionych
 10. Wielebny

  KWZ Ink: Stare Złoto

  Czy jest możliwość ponownego wgrania zdjęć?
 11. Wielebny

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Corn Popy Red zaskoczył mnie pozytywnie bardzo - w życiu bym go nie zakupił patrząc po przykładach w necie ale zdanie zmieniłem jak w saloniku MB pozwolono mi napisać próbkę. Na papierze bielonym jest bardzo "poppy" co może kłuć w oko aleee na ivory pięknie się to kompensuje. Co do Royal Blue faktycznie jest klasyczny,choć J Herbin Eclad du Saphir w mojej opini przyjemniejszy jest dla oka (mniej nudny ).
 12. Wielebny

  Jak nie Noodler's Baystate Blue to co?

  Napisze maila do KWZ za zapytanie czy może planują zrobić zastępstwo dla Baystate blue tylko nie toksyczne. Zapytać zawsze można.
 13. Wielebny

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  I ja zrobiłem zakupy w lokalnym sklepiku. PS. Royal Blue MB nie zachwyca - jest ok, taki "zwykły".
 14. Wielebny

  Jak nie Noodler's Baystate Blue to co?

  Panowie,dziękuję za odpowiedzi. Znalazłem kilka porównań wymienionych tutaj atramentów i nie ma nic co by 1 do 1 mogło zastąpić Baystate Blue,który charakteryzuje się unikalnym walorem niebieskiego jak i całkowity brak cieniowania. Jedynie rozwiąznie jakie teraz widzę do zakup pióra którego mi nie żal
 15. Polecam MB Toffe Brown - ok 70-80 PLN w salonikach w Polsce. Mialem ten problem u siebie z Noodlers Golden Brown (wydaje się gęstszy) ale po przesiadce na MB TB nastąpiło cudowne uzdrowienie.
×