Skocz do zawartości

janszepard

Użytkownicy
 • Ilość treści

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O janszepard

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Spróbuję jeszcze pokombinować z tą stalówką, a jeśli nic to nie da to trudno, zamówię inne. W każdym razie dzięki za pomoc.
 2. Dziękuję za odpowiedź. Co prawda pisałem tym piórem mało, ale nie zauważyłem przypadku gromadzenia się tak dużej ilości atramentu żeby miał skapnąć. Krótko mówiąc nie ma co kombinować tylko wymienić stalówkę na cieńszą. Może w takim razie podpowiecie gdzie można kupić niedrogą stalówkę pasującą do tego pióra?
 3. Witam. To mój pierwszy post i od razu z prośbą o pomoc Niedawno kupiłem na EB pióro firmy Duke 116 (https://www.ebay.pl/itm/Duke-Carbon-Fiber-Fountain-Pen-Leonardo-Da-Vinci-Colorful-Pattern-Vintage-Pen/192714273103?hash=item2cdeaa714f:m:mCDfHqOgqTO9pIR1s8xwWhQ). Piórko jest całkiem niezłe, fajnie leży w dłoni, stalówka chodzi gładko po papierze, więc z zakupu jestem prawie zadowolony. Prawie, bo ma jednak jedną wadę - podaje absurdalne ilości atramentu! Zakupiłem je do używania w pracy (podpisy, notatki). I jak to zazwyczaj jest w pracy, piszę na typowym papierze do ksero i drukarek. Niestety na tym papierze podawana ilość atramentu powoduje, że napisany tekst się strasznie pogrubia, strzępi, zlewa. Na lepszym papierze nie strzępi, ale i tak problemem jest zbyt duża ilość atramentu. Żeby pismo było czytelne muszę pisać dużo większymi literami niż bym chciał. Próbowałem samodzielnie zmniejszyć przepływ stosując technikę zmniejszenia szczeliny w stalówce, podaną w tym filmie https: //youtu.be/7vv0eSGR5Jw (odstęp za https: wstawiłem celowo, żeby nie wkleiło okienka z filmem). Niestety bez skutku. Pióro w dalszym ciągu podaje bardzo dużo atramentu. Jeśli ktoś z forumowiczów zna sposób na skuteczne zmniejszenie ilości podawanego atramentu, to wdzięczny byłbym za pomoc. Jeśli nie ma takiego sposobu lub jest zbyt trudny dla początkującego pióromaniaka, to może chociaż ktoś podpowie jaka stalówka pasowałaby to tego pióra na zamianę. PS. Próbowałem do tej pory dwóch atramentów: Lamy Turquoise oraz KWZ Liquid Worlds 2018 - oba z tym samym rezultatem.
×
×
 • Utwórz nowe...