Jump to content

mzobeniak

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About mzobeniak

 • Rank
  XXF
 1. QBook od Edica

  @alrun, @Ziemniaczek, chyba faktycznie będę musiała przetestować, skoro nie są tu szczególnie popularne.
 2. QBook od Edica

  @alrun, moja Mama zamawiała ostatnio do pracy w wersji z nadrukowanym logo - i dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy sprawdziłyby się do pisania piórem. Zadziwiające, jak to działa - parę miesięcy temu odkryłam atramentowego Pilota Hi-tecpoint, a już mnie naszło na wieczne.
 3. QBook od Edica

  Ktoś ma? Ktoś używa? Sprawdza się przy piórach wiecznych?
 4. Pióro dla kobiety ~600zł.

  Może... A jak ten Faber-Castell? Byłby dobrym pomysłem?
 5. Jaki atrament dla początkującej?

  Drodzy moi, serdecznie dziękuję za podpowiedź. Lista powoli powstaje. @visvamitra, szczególne podziękowania za tak szeroki wybór. Ograniczając się do dwóch atramentów na każdą markę, skusiłabym się na przetestowanie: Diamine, Bilberry; Diamine, Macassar; J. Herbin, Poussiere de Lune; J. Herbin, Lie de The; KWZI, Cappuccino; KWZI, Szara śliwka; Monteverde, Charoite; Monteverde, Moonstone; Rohrer & Klingner, Cassia; Rohrer & Klingner, Sepia. Co sądzisz o takim zestawieniu?
 6. Pióro dla kobiety ~600zł.

  @Pawel. Miło, że wspominasz o Lamy CP1, bo rozważam ten model (ew. Faber-Castell Ambition) jako kolejny zakup i zastanawiałam się, dlaczego nikt o nim nie mówi...
 7. Jaki atrament dla początkującej?

  @alrun, za sugestię dzięki, ale za zielonymi z kolei ja nie przepadam. KWZ brązowo-różowy i Diamine Grape pod rozwagę.
 8. Jaki atrament dla początkującej?

  Dzięki, na pewno wpiszę na listę. Nad próbkami się zastanawiałam, ale jedyny sklep, który je oferuje, nie ma większych butelek Diamine ani żadnych atramentów Rohrer & Klingner, więc muszę jeszcze przemyśleć.
 9. Jaki atrament dla początkującej?

  Pięknie! Cztery z poleconych (Poussiere de Lune, J. Herbin; Cassia, Rohrer & Klingner; Szara Śliwka - KWZI; Sepia, Rohrer & Klingner) były już na mojej liście życzeń. Mam tylko dwa pytania: - Z tego, co kojarzę z recenzji, Poussiere de Lune schnie bardzo długo. Nie będzie mi się rozmazywać na papierze? - Jak to jest z tymi atramentami galusowymi? Trzeba się ich obawiać przy codziennym użytkowaniu i regularnym czyszczeniu pióra? Jakieś negatywne doświadczenia? Pytam głównie dlatego, że zainteresowały mnie Gumijagoda i Scabiosa.
 10. Jaki atrament dla początkującej?

  Kolejny głos na Diamine. Dziękuję, odnotowane. A z KWZ obecnych (Szara Śliwka, Cappuccino, brązy) któreś warte wzięcia pod uwagę?
 11. Jaki atrament dla początkującej?

  Zaciekawił mnie ten atrament. Dzięki. Oxblood mnie trochę kusi (choć nie wiem, czy nie za bardzo 'wyrazisty'), zerkałam też na Bilberry i dwa kolory win - Syrah i Merlot.
 12. Pozdrowienia z Bydgoszczy

  Dzięki! Już się nasuwa pytanie - spływako/plastikożerne, czyli jakie/które konkretnie?
 13. Jaki atrament dla początkującej?

  Jako że jest to pierwszy "merytoryczny" wątek, który zakładam, liczę na wyrozumiałość i podpowiedź. Szukam atramentu przyjaznego nowicjuszom, który będzie się nadawał do piór o raczej cienkich stalówkach (elfickie pismo ), będzie dość szybko schnąć na papierze, nie będzie sprawiać problemu podczas czyszczenia pióra (wszelkie złote płatki i podobne cudeńka zostawiam na później) Preferowane kolory - na początek raczej neutralne, takie, których będzie można używać zarówno w pracy, jak i prywatnie (mile widziane ciemne fiolety i brązy). Jakieś sugestie?
 14. Pozdrowienia z Bydgoszczy

  A może tak, zamiast wszczynać małe wojenki, wsparłoby szacowne grono nowicjuszkę kilkoma dobrymi radami?
 15. Pozdrowienia z Bydgoszczy

  Nowicjuszka, która dopiero po latach zaczyna przekonywać się do używania wiecznych piór, wita, licząc na wyrozumiałość i poszerzenie swojej nikłej wiedzy. Kolekcja piór jeszcze skromna, bo to dopiero początek: Waterman Hémisphère, FranklinCovey Lexington, kilka chińskich cudeniek ;), w najbliższej zakupowej perspektywie Pilot MR, Lamy Al-Star lub Faber-Castell Loom. Ulubionego atramentu jeszcze szukam, na razie mam kilka wybranych kolorów.
×