Jump to content

mzobeniak

Użytkownicy
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

About mzobeniak

 • Rank
  XXF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mzobeniak

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  @empi, serdeczne dzięki za tę miłą propozycję. Jestem z Bydgoszczy i do Warszawy się w najbliższym czasie raczej nie wybieram, ale będę pamiętać.
 2. mzobeniak

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  @Ziemniaczek, zobaczymy, zobaczymy. Nie kupuję już dziś, więc jeszcze czeka mnie przymiarka do obu, a może się jeszcze zdarzyć, że przyjdzie mi do głowy jeszcze inny pomysł. @empi, jasne, na pewno przymierzę się do obu. A zdradzisz, za co konkretnie jedno i drugie lubisz?
 3. mzobeniak

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  @empi, kusi mnie strasznie ten Faber-Castell jako kolejny zakup - to będzie najprawdopodobniej wybór między nim a Lamy CP1.
 4. No i stało się... trafił do mnie czerwony Pilot MR Retro Pop. Cena taka, że nie mogłam się oprzeć, a zaczynam czuć, że ogarnia mnie pióroza - i już zaczynam planować kolejne zakupy.
 5. mzobeniak

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Pochwalę się i ja - KWZ Liquid Words i KWZ Cappuccino - nie mogę się doczekać testowania w notatnikach QBook i KateCom.
 6. mzobeniak

  QBook od Edica

  @alrun, @Ziemniaczek, chyba faktycznie będę musiała przetestować, skoro nie są tu szczególnie popularne.
 7. mzobeniak

  QBook od Edica

  @alrun, moja Mama zamawiała ostatnio do pracy w wersji z nadrukowanym logo - i dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy sprawdziłyby się do pisania piórem. Zadziwiające, jak to działa - parę miesięcy temu odkryłam atramentowego Pilota Hi-tecpoint, a już mnie naszło na wieczne.
 8. mzobeniak

  QBook od Edica

  Ktoś ma? Ktoś używa? Sprawdza się przy piórach wiecznych?
 9. mzobeniak

  Pióro dla kobiety ~600zł.

  Może... A jak ten Faber-Castell? Byłby dobrym pomysłem?
 10. mzobeniak

  Jaki atrament dla początkującej?

  Drodzy moi, serdecznie dziękuję za podpowiedź. Lista powoli powstaje. @visvamitra, szczególne podziękowania za tak szeroki wybór. Ograniczając się do dwóch atramentów na każdą markę, skusiłabym się na przetestowanie: Diamine, Bilberry; Diamine, Macassar; J. Herbin, Poussiere de Lune; J. Herbin, Lie de The; KWZI, Cappuccino; KWZI, Szara śliwka; Monteverde, Charoite; Monteverde, Moonstone; Rohrer & Klingner, Cassia; Rohrer & Klingner, Sepia. Co sądzisz o takim zestawieniu?
 11. mzobeniak

  Pióro dla kobiety ~600zł.

  @Pawel. Miło, że wspominasz o Lamy CP1, bo rozważam ten model (ew. Faber-Castell Ambition) jako kolejny zakup i zastanawiałam się, dlaczego nikt o nim nie mówi...
 12. mzobeniak

  Jaki atrament dla początkującej?

  @alrun, za sugestię dzięki, ale za zielonymi z kolei ja nie przepadam. KWZ brązowo-różowy i Diamine Grape pod rozwagę.
 13. mzobeniak

  Jaki atrament dla początkującej?

  Dzięki, na pewno wpiszę na listę. Nad próbkami się zastanawiałam, ale jedyny sklep, który je oferuje, nie ma większych butelek Diamine ani żadnych atramentów Rohrer & Klingner, więc muszę jeszcze przemyśleć.
 14. mzobeniak

  Jaki atrament dla początkującej?

  Pięknie! Cztery z poleconych (Poussiere de Lune, J. Herbin; Cassia, Rohrer & Klingner; Szara Śliwka - KWZI; Sepia, Rohrer & Klingner) były już na mojej liście życzeń. Mam tylko dwa pytania: - Z tego, co kojarzę z recenzji, Poussiere de Lune schnie bardzo długo. Nie będzie mi się rozmazywać na papierze? - Jak to jest z tymi atramentami galusowymi? Trzeba się ich obawiać przy codziennym użytkowaniu i regularnym czyszczeniu pióra? Jakieś negatywne doświadczenia? Pytam głównie dlatego, że zainteresowały mnie Gumijagoda i Scabiosa.
 15. mzobeniak

  Jaki atrament dla początkującej?

  Kolejny głos na Diamine. Dziękuję, odnotowane. A z KWZ obecnych (Szara Śliwka, Cappuccino, brązy) któreś warte wzięcia pod uwagę?
×