Skocz do zawartości

yegr00

Użytkownicy
 • Ilość treści

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O yegr00

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Radom

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Obstawiam, że będzie pisać całkiem przyzwoicie. Mam kilka Lanbitou i o stalówkach złego słowa nie powiem. Co ciekawe mają też bardziej oryginalne modele (2 które posiadam z wyglądu podobne zupełnie do niczego). O, taka rada ode mnie: podczas czyszczenia ostrożnie ze spływakiem - lubi pęknąć.
 2. No to do zobaczenia 21 września w Warszawie 😄
 3. @konrad white Pilot nie sprzedaje samych stalówek. Najtańsze pióra Pilota z tym typem stalówki to właśnie Kakuno i Plumix(ale w nim są tylko stalówki italic). Można na ali dostać stalówki Wing Sung https://www.aliexpress.com/item/Wingsung-Wing-Sung-659-698-Fountain-Pen-Nib-Fountain-Pen-Feed-Compatible-Pilot-78G-88G-EF/32867760605.html
 4. @słodkie pióro zdaję się, że masz na myśli filmiki Tuzanda, a konkretnie ten: Od siebie mogę dodać, że owe pióro jest dostępne jako Beifa A+ (mnie kosztowało jakiś czas temu 2,50 zł w Auchan i trafiłem na bardzo dobrze piszący egzemplarz) i może posłużyć jako dawca stalówek #5.
 5. Tak czytam ten post i się zastanawiam czy tak samo rozumiemy pojęcie stalówki "gwoździa". Dla mnie jest to stalówka twarda, której brakuje sprężystości. Mam wrażenie, że dla @słodkie pióro jest to stalówka, która zwyczajnie drapie. Również proszę o zamieszczenie zdjęć, najlepiej na jakimś hostingu do tego przeznaczonym (np. imgur).
 6. To skoro zamierzasz kupić więcej tych MR i ci zależy na wariancie Zig Zag, możesz się uzbroić w wersję europejską i amerykańską i zamienić sekcje.
 7. @Grzegorz MR tak jak wspomniano wyżej: naboje IC-50 dostępne w 3 kolorach (czarny, niebieski i czerwony) albo konwerter CON-40. Zig Zag raczej w wersji europejskiej nie było. Są za to 3 warianty czarnego: https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-czarne/1130 https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-Crocodille/1163 https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wieczne-PILOT-MR-RETRO-POP-czarne/1980
 8. @esia na oko Waterman Graduate lub Allure. Watermanów chyba zbytnio nie podrabiano, a tym bardziej tych najtańszych modeli. Na przyszłość wrzucaj zdjęcia na jakiś hosting zdjęć (np. imgur) żeby nie trzeba było tych zdjęć pobierać.
 9. To już kwestia twoich upodobań. Ja bym nie kupił X450, bo nie przemawiają do mnie te karbowane wcięcia na sekcji. I tak jak @TopikSH wspomniał: "Baoer 388 i Hero 5020 to klony tego samego Sonneta" Ja na początku też zamawiałem różne modele żeby wybadać jaki kształt itd. mi najbardziej odpowiada(a teraz one wszystkie leżą w etui i czekają aż sobie o nich przypomnę). P.S. Tak mi ten wątek narobił smaka na jakiegoś taniego chińczyka, że chyba w końcu sobie zamówię Jinhao 159.
 10. Baoer 388 jest całkiem spoko. Jak dla mnie minusami są bardzo twardy klips oraz problematyczność w rozłożeniu. Jest to podmarka Jinhao i jakość stalówek jest losowa. 2$ to jeszcze nie najtańsze pióra z ali, czasem nawet poniżej 1$ można trafić coś dobrze piszącego. Hero 5020 i Duke 209 wydaje mi się, że powinny być ok, ale nie miałem ich, więc to tylko przypuszczenia. W kwestii etui niestety nie pomogę. Obecnie użytkuję 2 etui na 36 piór (magazyn 😂) oraz piórnik Lihit Lab Teffa (u mnie 8 piór zalanych to normalka).
 11. To by wiele wyjaśniało, bo właśnie transparentne mi pękały(599, 991, 992, 51A). A jako że warianty transparentne wyglądały ciekawiej niż nieprzezroczyste to nie miałem porównania. Oczywiście "w wyższych modelach - tych po 3$" również zdarzało się, że plastik pękał - w moim przypadku była to sekcja X750. Nie wiem jak sprawa wygląda w tych wyższych-wyższych modelach Jinhao, np. 5000. Te modele, które zamieściłem nie miały problemu z pękaniem u mnie, może dlatego, że są bardziej metalowe niż plastikowe.
 12. Osobiście bym odpuścił to Jinhao 992. Plastik w niższych modelach Jinhao lubi pękać. Te chińskie pióra na allegro bym odpuścił, ze względu na wygórowaną cenę (dla przykładu ceny z ali: hero 5020 ~9zł, jinhao 992 ~5zł). Do Pilota MR powinny pasować wszelkie naboje international (czyli np. pelikan), również w długie. Co do tłoczka na stronie sklepu masz napisane że powinien pasować do Pilota Metropolitan, a jest to nazwa zamiennie stosowana z MR. Tłoczki do piór w standardzie international powinny teoretycznie pasować, ale niekoniecznie tak jest(tłoczek kaweco nie pasuje). Mogę natomiast zapewnić, że tłoczki dorzucane do piór Jinhao będą pasować, a poza tym pióra Monteverde Monza to przebrandowany Jinhao 992, więc tłoczek Monteverde powinien pasować (ale po co płacić 26zł za sam tłoczek skoro za mniej można mieć pióro z dorzuconym tłoczkiem?) Jak będziesz używał tłoczka z jednym atramentem to raczej możesz użyć po nim naboju z tym samym atramentem. W przypadku niektórych atramentów możesz nawet poeksperymentować, ponieważ np. atramenty pelikan 4001 można mieszać. Specjalnie przejrzałem swoją historię zakupów z ali i mogę ci polecić kilka stosunkowo tanich i dobrych piór: 1) Wing Sung 3001 - klon Pilota 78g, można wymieniać stalówki z pilotami (mr, 78g i chyba czymś jeszcze) oraz innymi piórami ze stalówką w tym standardzie. https://www.aliexpress.com/item/Classic-old-section-Twist-the-pen-cover-Luxury-GOLDEN-EF-WINGS-Fountain-Pen/32822399517.html 2) Jinhao 911 https://www.aliexpress.com/item/Jinhao-911-Silver-Steel-Fountain-Pen-with-0-38mm-Extra-Fine-Nib-Free-Shipping/32753938785.html 3) Jinhao 601 - pióro mocno "inspirowane" Parkerem Sonnetem https://www.aliexpress.com/item/Jinhao-450-Matte-Black-Medium-Nib-Golden-Trim-Fountain-Pen/32741136347.html 4) Jinhao 250 (pod linkiem są 4 kolory, ale to czarne to zupełnie inne pióro) https://www.aliexpress.com/item/Top-selling-Silver-Fountain-Pen-JINHAO-250-M-Nib-Gold-Trim-Removable-Ink-Converter/32792369083.html 5) Hero 1501 https://www.aliexpress.com/item/Hero-1501-Golden-Eagle-Fountain-Pen-Standard-F-nib-Black-bag-packing-high-grade-gift-pen/32816736461.html 6) Jinhao 8812 (chyba najbardziej wyróżniające się w tym zestawieniu) https://www.aliexpress.com/item/Jinhao-8812-Fountain-Pen-Rose-Wood-Barrel-Vintage-Style/32820097286.html
 13. @Klerk to tylko mały wycinek. Mam też pióra z innych stron świata w nieco wyższym pułapie cenowym (obecny rekordzista cenowy to Noodlers Neponset). Z chińskich najprędzej bym teraz kupił kolejnego PenBBS (stalówka M od nich to bajka) albo Wing Sunga.
 14. Pilot MR. Naboje international, stalówka japońska M, czyli w okolicy europejskiej F. O flexa w tej cenie może być ciężko. Przychodzi mi do głowy Noodlers Nib Creaper albo któryś z tańszych FPR, ale one raczej nie spełnią innych wymogów. Jak jesteś cierpliwy to bym na twoim miejscu zamówił jakiegoś lepszego chińczyka. Odp na PS: Parker przez pewien czas mocno podupadł jakościowo i szansa na dobrą stalówkę była jak przy chinolu za dolara. Ostatnie serie ponoć się poprawiły.
×
×
 • Utwórz nowe...