Jump to content

derywat

Użytkownicy
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

About derywat

 • Rank
  F

Contact Methods

 • WWW
  https://www.fountainpencompanion.com/users/566

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. derywat

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  To też może być stresujące.
 2. derywat

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Masz stresującą robotę.
 3. derywat

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Trzeba tylko pamiętać, żeby pióra nie moczyć w kawie
 4. derywat

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Może lepiej nic nie notować przed poranną kawą
 5. @piday aż tak dokładnie nie śledzę. W zasadzie wziąłem je, żeby spróbwać czy taki demonstrator i napełnianie tłokiem mi w ogóle w piórze odpowiada. Jak się przekonam do takiego pióra to pewnie zmienię ten wynalazek na TWSBI.
 6. Tak właśnie. Seiko też produkuje głównie poza Japonią. U siebie robią wyższe modele i niektóre linie - np Presage.
 7. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  @alrun Jakoś mnie nie ujęła od pierwszego wejrzenia, ale ja zielone zazwyczaj średnio lubię. Mogę Ci próbkę podrzucić na DPW w sobotę.
 8. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Dzisiaj przyszły: Lamy Crystal Ink Peridot, Tukany żółty, turkusowy i czarny oraz Krishna Sea & Storm. Niestety nie doszedł zamówiony z tego samego źródła Lamy Benitoite Doślą później, razem z brakującym 3/4 zamówienia.
 9. @piday @-Mateusz- Znalazłem takie jak moje opisane jako Wing Sung 3009. Chyba nowy model, ale ja nie ogarniam tego natłoku nazw i modeli
 10. Do tego przejrzystego z tłokiem, które pokazałem wcześniej, pasują stalówki Lamy, chociaż nie wchodzą tak ciasno jak na spływak Lamy. Właśnie piszę stalówką 1,9 i ten transparentny spływak daje radę z Pelikanem 4001 Brilliant Red.
 11. Nie wiem jaki to model. Pochodzi z tej aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/Student-pen-Kaczy-Dzi-b-Gothic-r-wnoleg-e-art-flower-cia-a-P-askie-Winylu/32921293453.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.232c5c0fEfmtaA Stalówki są w nich od razu stub - jak widać w aukcji: Kaczy Dziób
 12. Dzisiaj garść chińczyków dorzucona przy okazji do innego zamówienia. Same ciekawe okazy Okaz pierwszy - coś na kształt Safari, ale z wciskanym spływakiem i do tego garść stalówek stub. Jak widać w okienku podglądu atramentu konwerter jest dopasowany do tego pióra idealnie Jakość plastiku prawie jak w Safari, wykończenie trochę gorsze. Drugi okaz - safaripodobne czarne pióro z czarną stalówką EF. Plastik tandetny, stalówka gwoździowata nawet w porównaniu do EF Lamy. Tylko jako pióro do eksperymentów się toto nadaje. Spływak i stalówka lamopodobne. Pierścień pomiędzy korpusem a sekcją rozpada się od patrzenia. Trzeci - nazwę roboczo Vista demonstrator. Lamopodobny spływak z przezroczystego plastiku i lamopodobna stalówka. Skuwka zakręcana, napełnianie tłokiem. Bardzo mnie rozbawiły te pióra na żywo, jak się będę nudził za jakiś czas to posprawdzam czy się do czegoś nadają.
 13. derywat

  Lamka - a może Faber-Castell?

  U mnie Pelikan Pura szedł z Poznania, a Lamy Aion ze Szczecina. W obu przypadkach tylko w tekturowej kopercie bez wypełnienia.
 14. derywat

  Lamka - a może Faber-Castell?

  Nie wiem. Nie używałem żadnego z tych piór. W podobnym stylu też nie bardzo mam co polecić.
×