Skocz do zawartości

derywat

Użytkownicy
 • Ilość treści

  544
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O derywat

 • Ranga
  M

Contact Methods

 • WWW
  https://www.fountainpencompanion.com/users/566

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To może na początek zaproponuję japońskie pióra. Jeśli nie, to atramenty. Jeśli też nie, to może notesy.
 2. Może ten atrament akurat się nie lubi z tymi stalówkami?
 3. O tak, są nie do zdarcia, bezproblemowe i świetnie piszą. Naboje można napełniać wielokrotnie atramentem (ale tuszem lepiej nie). Polecam na początek rozmiar 3.8 mm (tego najczęściej używam) albo 2.4 mm. Ćwicząc węższym trudno wychwycić błędy, a najszersze wymaga pisania bardzo dużych liter.
 4. Akurat ten od Diamine nie powoduje takich przykrości
 5. Ciekawe, czy butelka wystarczy na dłużej niż trwa Brexit A na poważnie - wolę (i polecam) Bloody Absinth.
 6. Zapytam prowokacyjnie - widziałeś Moonman T1? Nie wiem, czy odpowiednio duża pojemność, aby polecić w tym wątku, ale stalówki #6 moonman ma niezłe i może być ciekawą bazą do przeszczepu innej, dużej stalówki. O wyglądzie nie wspomnę
 7. Wtrącę drobną uwagę - obserwując projekty piórowe na Kickstarterze można przypuszczać, że jednak prościej jest zaprojektować i wykonać pióro na naboje/konwerter, szczególnie używając popularnych modułów stalówki ze spływakiem np. Bock. Zakraplacz jednak jest dużo trudniejszy, ale wątpię, że to jest elementem wpływającym na cenę w tym przypadku.
 8. To jest wersja dostępna na ali za ok 3-4 dolary. Nie polecam - niedawno była o nich dyskusja. http://www.piorawieczneforum.pl/topic/12651-pomoc-w-uzupełnieniu-kolekcji/?do=findComment&comment=187451
 9. Nie daj się zwieść zdjęciom - Delike Full Brass wygląda jak liliput, ale jest dużo większe. Nie nazwał bym go klonem z powodu tej różnicy.
 10. Te, które widziałem, różniły się praktycznie wszystkim. Tych za 3 dolary nie polecam - mam chyba 4 takie w szufladzie - z jednego wypadła tuleja ze spływakiem i trzeba wkleić. Stalówki akurat mają niezłe i piszą całkiem przyjemnie. Oprócz gorszego wyglądu, głównie jakość wykonania jest w nich marna. Lakier może odpryskiwać - są inaczej pokrywane niż te droższe - na każdym był jakiś mały odprysk po transporcie pocztą w samej kopercie. Wydają się też mniej pancerne.
 11. Z pancernych piór z Ali mogę polecić Delike Full Brass, ale dla mnie jest ono za długie jak na kieszonkowe. https://s.click.aliexpress.com/e/gZHVpsI Szkoda, że metalowej Alfy nie ma bez tego szpetnego napisu. Są podobne, ale to podróbki tej podróbki i są dużo gorsze.
 12. Kaweco sport w różnych wersjach nadaje się do noszenia w kieszeni, rozmiar jest idealny do tej małej kieszonki a skuwka po zakręceniu super szczelna. Możesz wybrać w miarę tanie z tworzywa, bardziej pancerne ale lekkie AL sport, czy też opcja nuklearna - mosiężne Sport Brass lub stalowe Steel Sport. Jedynie pojemność tłoczka jest mizerna (specjalny do tego modelu, normalne się nie mieszczą). Stalówki flex nie polecam, szczególnie tego zestawu jinhao z zebrą G. Z flexa przy takiej szerokości, jaką chcesz uzyskać, dostaniesz zdecydowanie za dużo atramentu (jeśli spływak i stalówka dadzą w ogóle radę tak szeroko) i możesz zakreślić przypadkiem przez dwie kartki w głąb . Schnięcie takiego zakreślenia będzie trwało bardzo długo. Bardziej się nada coś ze ściętą stalówką - stub. Jeśli wygląd nie jest istotny, świetnie na zakreślacz nadaje się Pilot Parallel.
 13. Dziwna sprawa. Takie ekstremalne rozpisywanie KWZ zdarzyło mi się tylko wtedy, gdy zostawiłem na kilkanaście minut otwarte pióro... Zamknięte, nawet te niezbyt szczelne, startują mi bez problemów nawet po tygodniach leżenia. Błękit #5 też miałem (z próbki) i się znacząco nie różnił od pozostałych.
 14. Zrobiłem zdjęcie aparatem i wyszło tak samo, jak je widzę na żywo. Nie wiem jak to może być petrol blue. W każdym świetle jest takie, czasem nawet bardziej zielone.
 15. Moim zdaniem nie jest śliska. Powierzchnia sekcji (jak i całego pióra) jest matowa i wystarczająco przyczepna - używam dość długo (chociaż niezbyt często) wersji jasno niebieskiej i nigdy mi nie sprawiała akurat takich problemów.
×
×
 • Utwórz nowe...