Skocz do zawartości

derywat

Użytkownicy
 • Ilość treści

  485
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O derywat

 • Ranga
  F

Contact Methods

 • WWW
  https://www.fountainpencompanion.com/users/566

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dopiszę w tym wątku - stare plakaty Pelikana ze zbiorów muzeum w Hamburgu. https://sammlungonline.mkg-hamburg.de/en/search?s=Pelikan&h=0&sort=scoreDesc&f[]=workType%3APlakat Autorem plakatu prezentowanego w tym wątku wcześniej jest Matejko
 2. Do błyszczących się nie przekonałem ani trochę. Z matowych mam jeszcze All Black, moim zdaniem równie atrakcyjne.
 3. Wczoraj przyszło - Safari Dark Lilac. Tylko niestety atramentu Dark Lilac do kompletu brakuje.
 4. Raczej tak, ale w niektórych, bardzo płynących atramentach potrafi lekko zmniejszyć.
 5. Podpowiem, że w wielu sklepach można się dogadać co do przełożenia stalówki EF z innego koloru safari/al stara, jeśli w poszukiwanym kolorze akurat brak.
 6. @Gorz Do takich zdjęć spróbuj ustawić kompensację ekspozycji na wartość między +1EV a +2EV, ale tylko tyle, żeby szczegóły faktury papieru nie zostały prześwietlone. Często pomaga także zmniejszenie kontrastu w aparacie. Najlepsze efekty będą też przy dobrym świetle dziennym ale nie w pełnym słońcu - może być np. przy oknie. Dobrze się wtedy sprawdzi wyłączenie lampy błyskowej/doświetlenia w aparacie. Najlepiej przetestować w różnych warunkach i ustawieniach, tym bardziej, że każdy aparat, telefon czy co tam jeszcze służy do zdjęć, będzie się inaczej zachowywać. Dla oprogramowania aparatu takie zdjęcie to szczególnie trudne wyzwanie i nie w każdym algorytm pomiaru radzi sobie z nim w miarę dobrze. Nawet w tych "mądrzejszych" można dużo poprawić ustawieniami, a jeszcze więcej dobrym oświetleniem.
 7. Jeśli za to pióro zapłaciłeś, to nie jest to prezent. Zresztą limit wartości prezentu też chyba jest przekroczony w tym przypadku. Jeśli oświadczysz, że to jednak prezent i mieści się w limicie, a urząd się z tym nie zgodzi, może to wywołać całkiem poważne w skutkach postępowanie. Zdecydowanie bezpieczniej będzie jednak ten vat zapłacić.
 8. Możecie dodać po jednym zdjęciu zbiorczym z podpisanymi kolorami? Niektórych nie kojarzę po nazwie i trochę łatwiej by było się zdecydować gdyby były dostępne do obejrzenia na tej samej stronie. Widzę, że wybór jest bardzo szeroki - dzięki, że tyle próbek Wam się chce rozlewać.
 9. @Janmax na ali trzeba wpisać "comic cat ink" i wychodzi: Cartoon Color Ink Non carbon Pen Dip Drawing Illustration Red Blue Black Blocking Painting 50ml Też na początku nie mogłem znaleźć. Zdjęcie butelki jest w wątku: http://www.piorawieczneforum.pl/topic/461-jaki-atrament-dzisiaj-kupiłeś-łaś/?do=findComment&comment=185185 @Karwak Dzięki za test.
 10. Pompek i gumek nie lubię i unikam. Cóż, jeśli nie da się odróżnić to będę unikał. Zauważyłem też, że niektórzy sprzedawcy opisują współczesne pióra jako vintage lub lata 90-te. Gdybym wcześniej nie znał tych modeli, to nawet bym się nabrał.
 11. To by pasowało, bo najczęściej to jest podpis jakiegoś prezesa dużej spółki.
×
×
 • Utwórz nowe...