Jump to content

derywat

Użytkownicy
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About derywat

 • Rank
  XXF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Pewnie zużyję te 10ml szybciej niż się spodziewam. Robię wiele oznaczeń na dokumentacji więc z grubą stalówką jest potencjał
 2. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  @Ziemniaczek to chyba jakiś jasnowidz Z KWZ wziąłem drugą butlę LW2018 na zapas.
 3. Kupiłem dwa konwertery do Jinhao, takie jak polecił @promiko (na zdjęciu poniżej). Jeden nie chciał wejść, ale była to kwestia złego wykończenia otworu i dało się to łatwo poprawić. Drugi wchodził lepiej, ale ta metalowa, błyszcząca część jest w tym egzemplarzu krzywo połączona z częścią plastikową, w której znajduje się atrament, przez co trochę zawadza o gwint w korpusie. Średnica otworu pasuje dobrze do iglicy, średnica samego konwertera pasuje "na wcisk" po stronie sekcji i z luzem po stronie korpusu. Można używać - są zdecydowanie lepsze niż tłoczek, który był w zestawie.
 4. derywat

  Nowe pióro

  @JulixCzęść trzecia z tej serii jest o szlifowaniu/polerowaniu stalówki - też warto zajrzeć.
 5. derywat

  Nowe pióro

  Z lupą łatwiej, bo od razu widać efekty. Dla mnie najlepsza jest taka między 10x a 20x. Na penhabit jest wideo, w którym w miarę dobrze jest pokazane pod jakim kątem trzymać pióro, żeby było najlepiej widać czy są dobrze ustawione skrzydełka i cały proces doginania: "ADJUSTING YOUR FOUNTAIN PEN – PART 2: ALIGNING THE TINES"
 6. derywat

  Nowe pióro

  Bezpieczniej jest dociskać w stronę spływaka jeśli się da. Czyli patrząc na zdjęciu prawe w górę. Czasem jednak trzeba też odgiąć drugie. Najważniejsze, to działać powoli i delikatnie, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której stalówka będzie za bardzo powyginana. Lepiej kilka razy za słabo doginać, niż raz za mocno.
 7. Safari All Black jest jak każde inne Safari, tylko czarne matowe i z czarnym klipsem. Przede wszystkim jest całe z tworzywa a nie aluminium jak Al-star.
 8. Też dostałem all black z niebieskim nabojem. Zatankowałem mu szarą chmurę J.Herbin a nabój leży w szufladzie. Niebieski jakoś mi nie pasował do tego pióra.
 9. derywat

  lamy safari all black

  Lamy wycofało konwerter Z24 i zastąpiło go nową wersją oznaczoną Z28. Tak samo z Z26/Z27. Funkcjonalnie stare i nowe są identyczne, różnią się tylko drobnymi szczegółami.
 10. @promiko Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście średnica iglicy jest większa w tym piórze i nawet nabój czasem ciężko przebić. Spróbuję z tym konwerterem, który podałeś.
 11. Tłoczek w Jinhao 126 okazał się dość podłej jakości i chciałbym użyć jakiegoś lepszego konwertera. Problem w tym, że pióro ma małą średnicę i inne konwertery uniwersalne, które posiadam są zbyt szerokie. Standardowy krótki nabój pasuje do tego pióra praktycznie na wcisk, więc konwerter musi być zbliżonej średnicy. Proszę o poradę który konwerter będzie pasować, jeśli ktoś już dopasowywał do tego pióra, lub wskazanie wąskich konwerterów, które by mogły pasować.
 12. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Później trzeci i czwarty, i za chwilę będę miał 28 butelek
 13. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Muszę się z tym zgodzić Tym razem uratowało mnie to, że Solferino nie było dostępne gdy składałem zamówienie.
 14. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Solferino zużywam na razie z próbki. Kolor jest świetny, ale do codziennego pisania raczej wolę coś bardziej stonowanego. Pewnie po skończeniu próbki i tak nabędę całą butlę, a później się będę martwić o to, co tym atramentem pisać
 15. derywat

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Dzisiaj taki zestaw.
×