Jump to content

olaf

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About olaf

 • Rank
  XXF
 1. @promiko @Tyci @Pawel. Serdecznie dziękuję za pomoc, skończyło się tym, że kupiłem oryginalny tłoczek Pelikana i wygląda na to, że problem jest rozwiązany
 2. olaf

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Gratulacje!
 3. olaf

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  1. Sen o Warszawie - choć ani razu nim nie pisałem wygląda na bardzo ładny i elegancki atrament czarno - granatowy, co ważne z przewagą czerni, co już samo w sobie powoduje, iż bardzo chętnie bym nim coś napisał. 2. Czerwień złodzieja - piękna, głęboka czerwień, nasycona acz nieoczywista, idealnie nadaje się do poprawiania wszelkiego rodzaju dokumentów.
 4. Właśnie nad tym się zastanawiałem, czy to wina zbyt luźnego tłoczka, czy samego pióra.
 5. Tłoczek Kaweco kupiłem nowy (akurat w sklepie nie było tłoczka Pelikana) i używałem go tylko w tym Pelikanie, mimo to nadal wypadał. Wobec tego będę musiał kupić jednak oryginalny tłoczek...
 6. Wiecie może, czy do pelikana pasują tłoczki Kaweco sport? Bo podobno pasują. I tu zastanawiam się czy mój pelikan pura jest już tak wyrobiony, że tłoczek sam wypada, czy jednak nie jest przeznaczony dla takiego rodzaju sprzętu?
 7. olaf

  Czerwony atrament

  @Pawel. dzięki za odpowiedź, przepraszam że dopiero teraz odpisuję na Twój post, ale dopiero teraz go zauważyłem. W końcu jednak zdecydowałem się nie na MB Corn Poppy Red, a na KWZ Ink Czerwień Złodzieja.
 8. Z Pelikanem Pura bywają problemy. Bardzo szybko wyrabia się skuwka i mam wrażenie, że nie do końca się domyka. Ponadto, z racji na materiał z jakiego zrobiony jest korpus błyskawicznie tworzą się na nim ryski, przez co traci mocno na wyglądzie. Z drugiej strony stalówka nie sprawia żadnych problemów i bardzo przyjemnie się nią pisze (przynajmniej f-ką, którą posiadam).
 9. olaf

  Witam "pióromaniaków"

  Cześć!
 10. olaf

  Czerwony atrament

  W temacie czerwieni, ktoś z was wie może, czy w jakimś polskim sklepie jest jeszcze dostępny atrament MB Corn Poppy Red?
 11. olaf

  Dzień Dobry!

  Skoro obserwuję forum już od dłuższego czasu, a skoro tak, to postanowiłem sam do niego dołączyć, to należy się przedstawić. Aktualnie korzystam z pióra Duke Konfucjusz oraz Pelikan Pura. Mam nadzieję, że znajdę tutaj wartościowe dyskusje dotyczące piór i na tematy powiązane z tym wspaniałym instrumentem piśmienniczym. P.S. Piszę czarnym atramentem.
×