Jump to content

Ksopiel

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

About Ksopiel

 • Rank
  XXF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa
 1. Ksopiel

  QBook od Edica

  Tutaj też jest wspomniany w recenzji: http://sierysuje.pl/test-notesow-jaki-notatnik-wybrac-bullet-journal/ Nie testowałem, czekam aż dojdzie jeszcze tańsza alternatywa, notatnik KateCom do przetestowania.
 2. Ksopiel

  Diamine Autumn Oak

  Mam go na oku od kilku miesięcy, w końcu pewnie się skuszę. Bardzo ładna barwa i do tego cieniująca. Dzięki @Martixx za dobrą recenzję, zwłaszcza porównanie do Apache Sunset jest przydatne.
 3. Ksopiel

  Spotkanie piórowe - 21.04. Warszawa

  Bardzo dobry pomysł, zapisane w kalendarzu. Szkoda tylko że trzeba czekać ponad 2 miesiące
 4. Ksopiel

  Cześć!

  Hej hej! Dobrego udziału w forum
 5. Ksopiel

  Witam serdecznie :)

  Hej! Watermany to solidne pióra
 6. Ksopiel

  Pelikan M205 Duo Highlighter

  @Ice Dzięki, świetny opis tego atramenty. Też kiedyś się nad nim zastanawiałem, żeby mieć zapas zakreślacza "na życie". Przyda się. Podobno jak załaduje się do pilot parallel to ma się praktycznie niezniszczalny podkreślacz. Chociaż myślałem raczej o uzupełnianiu podkreślacza Preppego.
 7. Ksopiel

  Dobry kalendarz dla piszących piórem

  Póki jeszcze nie skończył się styczeń, odpowiem to może komuś się przyda Rok temu znalazłem idealny kalendarz dla siebie - Antra Impresja B5 (Cena ok 30 zł). Układ - tydzień na dwóch stronach w dobrym rozmiarze (B5), plus delikatnie kremowy papier. Dobre wykonanie, koperta na dokumenty, gumka, przekładka, nie szukam już nic lepszego. Co do papieru pod pióra - nie jest to Rhodia, ale jest lepiej niż przeciętnie. Nie ma strzępienia, prześwitywanie minimalne, pojawiają się punktowe przebicia na Mce średni mokrej ale nie przeszkadza to w użytkowaniu. Do krótkich notatek, wydarzeń, spotkań, ok. Jeśli to ma być układ na jeden dzień, z dużą ilością pisania na jednej stronie, to może lepiej zainwestować w papier wysokiej jakości.
 8. Ksopiel

  Spotkanie urodzinowe KWZ w Warszawie

  Wohoo! Było super, pierwszy raz z żoną na takim mniejszym spotkaniu (nie targi). Bardzo dużo się dowiedzieliśmy, popróbowaliśmy piór. Zwłaszcza dziękuję bardzo @empi za ponad godzinną (?) prezentację Pelikanów, Kaweco i nawet Montblanców. Piękna kolekcja, ogromna wiedza no i energia aby przykazywać tą pasję. Imponujące Dziękuję @Nicponka za zorganizowanie i chwilę rozmowy. Powodzenia w rozwijaniu KWZ, aby przyjeżdżały do nas pielgrzymki z całego świata po takie świetne atramenty. Cykliczne spotkanie - mega pomysł
 9. Ksopiel

  Dzień dobry - Warszawa

  Dzięki, to jest już nas co najmniej dwóch Do usłyszenia.
 10. Ksopiel

  Spotkanie urodzinowe KWZ w Warszawie

  1-2 Nicponie 3. Visvamitra (na 80%) 4..Robbi 5. Iwan Iwanowicz 6. -Mateusz- (jeśli dam radę) 7 i 8. Ksopiel + żona
 11. Ksopiel

  Dzień dobry - Warszawa

  Dzień dobry! Skoro się zarejestrowałem, wypada się przedstawić. Od ok pół roku, śledzę forum. Wiele się z niego nauczyłem, sporo osób daje fantastyczną wiedzę. Mam nadzieję że będę mógł też dodać coś ciekawego. Obecne pióra: Pilot Plumix (M), Waterman Expert (M), Jinhao 992 i 991 (Świetna jako cienkopisy), Lamy Safari Petrol (F), WingSung 3003 (EF) Pióra przewijają się od kilku lat przez moje życie. Głównie Parkera. Na poważnie zacząłem rozszerzać wiedzę o piórach ok 8 miesięcy temu, wciągnęło mnie strasznie Pisanie piórem jest przyjemne, pozwala uspokoić myśli, no i ta radość z szukania tego odpowiedniego atramentu do pióra, papieru, notatnika.... Do usłyszenia i życzę dobrego dnia!
×