Jump to content

Jeszywas Chachmej

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About Jeszywas Chachmej

 • Rank
  XXF
 1. Dzień dobry - Warszawa

  Witamy! Miło poznać
 2. Przedstawicielstwa Pelikana GW skrzynkami Abwehry?

  P.S. Z całym szacunkiem, ale przenoszenie na dzisiejsze wybory konsumenckie tego, co działo się w czasie wojny, to już przesada.
 3. Przedstawicielstwa Pelikana GW skrzynkami Abwehry?

  Przepraszam, dubel.
 4. Flex najtańszym sposobem.

  Ale niestety z zebrami jest tak, że nie nadają się raczej do codziennego pisania. U mnie wystąpiły wszystkie problemy, o których mówił Brian Goulet
 5. Pióro do 70 zł na szybko

  No to chyba mamy zwycięzcę
 6. Pióro do 70 zł na szybko

  Właśnie Loom miałem na myśli pisząc o zwiększeniu budżetu... Za circa 30 zł. więcej (na OLX jest jedno ponoć prawie nie używane za 95zł, pewnie do negocjacji, nówki to trochę więcej) masz pióro z półki o jedną wyżej niż tylko entry level, które wygrywa zestawienia w przedziale cenowym do 100 $ (pewnie widziałeś np. na you tube).
 7. Pióro do 70 zł na szybko

  Pewniakiem jest Pilot Metropolitan Na szybko szybko znalazłem na Allegro za 69,99. Wysyłka z Polski w 24 godz. Pewnie można gdzieś znaleźć korzystniej... http://allegro.pl/piora-na-naboje-pilot-mr-metropolitan-black-i7090209141.html Albo... zwiększ budżet :))
 8. Składak chińsko japoński

  Teraz udało mi się wstawić zdjęcia..
 9. Składak chińsko japoński

  No i jest powód do radości! Fajnie, że pióra umożliwiają dużo zabawy z łączeniem elementów. Wiadomo, że są takie, które tworzą integralną całość wręcz jak utwór autorski, ale większość można miksować według swoich upodobań/potrzeb. Ja mam m.in. takiego cudaka: https://tufotki.pl/WdBN4 Wybaczcie, muszę jeszcze nauczyć się wklejać zdjęcia na forum... Znalazłem wśród gratów skuwkę z polskiego Zenitha 3. Nie wiem nawet, jak to pióro w oryginale wyglądało (czy ktoś mógłby pokazać albo wkleić link? Proszę! Proszę! Proszę!) - mam tylko Zenitha 1 i 2 z różnymi klipsami. Aby znalezisko wróciło do życia i chociaż w taki sposób mogło cieszyć oko, stworzyłem uważam, całkiem milutkiego frankenpena. Połączyłem ją z osadką z Hero 338 i drewnianym korpusem customowym do Hero 100. Podoba mi się taki tricolor: chrom, drewno i czerń.
 10. Pasuje De gustibus non est disputandum ale wg mnie świetnie pasuje zwłaszcza, gdy się je odkręci. Wtedy widać, że stalówka i sekcja (osadka - to dawne słowo jest zdecydowanie ładniejsze) są proporcjonalnie drobne w porównaniu do korpusu, więc taki rozmiar klipsa dobrze z nimi koresponduje. P.S. Nie było mnie jeszcze na forum, jak debiutował ten temat, więc teraz pozwolę sobie dołączyć się do gratulacji z powodu wykonania własnego, drewnianego pióra.
 11. Dzień dobry! Jestem tu nowy....

  ...truizm tego stwierdzenia wprost ścina z nóg, ale że tak właśnie jest, więc raczej nie ma co kombinować. Podobnie jak autor poprzedniego tematu - bunclock, ja również zarejestrowałem się na forum o piórach po dłuższym okresie aktywności w zakresie zbieractwa zegarków naręcznych. Obie pasje powstały u mnie już dawno. Z początku uznałem, że na coś trzeba się zdecydować i zegarki wygrały. Jednak potem nastąpił, nie wiem czy nie chwilowy, przesyt i teraz do głosu doszły wreszcie pióra. Obecnie mam nadzieję, że jednak uda mi się je jakoś pogodzić. Ponieważ zegarki mechaniczne i pióra wieczne to dziś zasadniczo biżuteria a nie przedmioty użytkowe, moje hobby w obu wypadkach dotyczy egzemplarzy ze starych dobrych czasów, gdy każde z nich pełniło przede wszystkim swoją podstawową funkcję. Drugim niemal równie oczywistym stwierdzeniem jest, że kocham stalówki z flexem
×