Jump to content

Inkyfingers

Użytkownicy
 • Content count

  127
 • Joined

 • Last visited

About Inkyfingers

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Inkyfingers

  Noodler's Blue Ghost

  Miałem próbkę Blue Ghost i spisywał się dobrze. Trudno tu mówić o jego właściwościach, bo to atrament przeźroczysty i tylko możesz go zobaczyć pod UV, niemniej z przepływem i smarowaniem stalówki nie było problemu. Nie mam pojęcia natomiast czym różni się ten atrament względem Whiteness of the Whale. P. S. Jeżeli chodzi o cenę to trzeba wziąć pod uwagę, że butelka ma aż 90 ml.
 2. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  @alrun Columbia Blue Gold i Wodoodporny Niebieski
 3. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Ja dzisiaj w nagrodę (stwierdziłem po prostu, że kto jak nie ja zasługuje żeby przygarnąć jakiś inkaust) zakupiłem dwa atrament De Atramentis i jeden Private Reserve- zobaczymy co z tego będzie
 4. Inkyfingers

  Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Coś wiadomo o cenach?
 5. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Po dłuższym użytkowaniu podzielę się opinią na temat j. w. atramentów: -KWZI Wspomnienie znad Bałtyku- bardzo ładny niebieski atrament, który jednak nie nadaje się do cienkich stalówek (dokładnie jak mówił kolega @Ziemniaczek)- traci wtedy swój urok i jest zwyczajnie nieciekawy. W grubszych stalówkach- bomba. -Papier Plume Peacock Blue- kolorystycznie- mój kolor, bardzo mi się podoba, przepływ ma dobry. Wygląda dobrze i F-ce, i w Stubie. Cieniowanie mocno zależy od pióra w jakim jest zatankowany. Atrament na pewno warty polecenia. -Papier Plume Bayou Nightfall- to dosyć nieoczywisty kolor, dobrze nawiązuje do nazwy, pisze się nim fajnie i nie miałem z nim problemów.
 6. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Wczoraj dotarły do mnie wręcz synchronicznie dwie paczki- od FPen i Luxpen. Z FPen KWZ Wspomnienia znad Bałtyku, a od Luxpen Papier Plume Peacock Blue i Bayou Nightfall. Na razie jestem na etapie testowania Peacocka i jestem bardzo zadowolony, szczególnie z koloru. Po prostu to jest dokładnie to co chciałem, a atrament sam w sobie ma dobre właściwości. Teraz zatankowałem Bałtyk i też jest fajny, ale muszę jeszcze nim trochę popisać, żeby wyrobić zdanie. Teraz dla balansu trzeba zakupić jakieś pióro... (może jakiś Sailor).
 7. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  @Wąsaty przy moich Noodler'sach też są różnice koloru na linii zdjęcia-rzeczywistość (np. mój Zhivago jest bardziej zielony niż na zdjęciach, Habanero ciemniejszy, itd.), ale chyba przy produkcji muszą mieć jakąś regularność i nie mieć aż takich kolosalnych rozbieżności, bo jak dla mnie różnica między pomarańczowym i brązowym jest dosyć duża. Ja się zastanawiam, czy atrament, np. nie leżał gdzieś w sklepie za długo.
 8. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Brązowy Apache Sunset? Mam ten atrament i wygląda jak na zdjęciach- jest ładny, pomarańczowy i mocno cieniuje. Nigdy nie kupowałem w JetPens, nie wiem czy zdarzają im się jakieś wpadki. Ja w Noodler'sa zaopatruje się w Polsce i nie zdarzyło mi się, żeby kolor znacznie odbiegał od tego na zdjęciach (różnice są, ale nie kolosalne).
 9. Inkyfingers

  Problematyczny Plaisir

  Hmmm... Ostatni sprawiłem sobie Preppy 0.5 i nie sprawia żadnych problemów- atrament spływa prawidłowo. Teraz zamierzam kupić 0.3, albo nawet 0.2, zobaczę jak będzie.
 10. Inkyfingers

  Uroczyste pióro do 1000 zł

  Platinum Century i Pilot Custom 912 to jak dla mnie świetnie pióra. Eleganckie, klasyczne, z bardzo dobrymi stalówkami. Tylko, że Pilot nie jest do kupienia w Polsce+ jest droższy. Platinum dostaniesz w kraju za ok. 540 zł (więc praktycznie możesz kupić sobie dwa lub duuuużo atramentu).
 11. Inkyfingers

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Tienanmen
 12. Hmm... nieprzeźroczyste i nowoczesne... -Platinum Balance (to nieprzeźroczysty brat cool) -Conklin ma też ciekawe pióra w przystępnych cenach, choć nie wiem czy są nowoczene... -Lamy może jakieś?
 13. Może Platinum Cool? Mam to piórko i jest naprawdę zacne. Wygląd też nowoczesny, ale to kwestia gustu. Zawsze za nowoczesne miałem TWSBI, ale jak mówisz, że Ci nie odpowiadają to nie ma co proponować na siłę.
 14. Jest jeszcze opcja uszczelnienia pióra i używania jako zakraplaczowe.
 15. Inkyfingers

  Dobre pióro na co dzień :)

  Ja dalekim łukiem omijam takie wyroby, bo przypominają mi jak tani może być atrament
×