Jump to content

odi

Użytkownicy
 • Content count

  192
 • Joined

 • Last visited

About odi

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 1. Ja też zgłaszam akces na niebieskiego, jeśli będzie jakiś ciekawszy spokojnie mogę połknąć jedną butlę (nawet nie musi być etykiety! Rzecz wtórna)
 2. Ale powiedzmy sobie szczerze, że pierwsze dwa kolory można spokojnie dostać bez uciekania się w tworzenie limitowanego. Zresztą jakby popatrzeć np. w Noodlersy to trzeci też mógłby się znaleźć. Nie wiem, może ja nie rozumiem idei limitowanych atramentów.
 3. Nie bój się zagranicy. To co Ziemniaczek zaproponował to bardzo dobra oferta (50$ na Zatoce plus 5$ na konwerter). W sąsiedniej aukcji już zaproponowałem Diplomat Traveller. W pospolite Watermany może spojrzeć, generalnie kobietom wizualnie się podobają. Pelikan to do bólu bezpieczny i klasyczny wybór.
 4. Nic w tym złego, jeśli rozumiemy pewne procesy i nie wyciągamy maczet Po to jest forum, aby padały różne propozycje. Dla mnie to duży plus, bo zamiast przedzierać się przez 30 chińczyków własnymi zasobami, docieram od razu do tych kilku polecanych.
 5. Kleks powiedział trochę dosadniej, ale ja też jestem zdziwiony. Nicponie zrobili bardzo, ale to bardzo treściwy i rozsądny elaborat (a można było skwitować prostym - nie opłaca się, kolor realnie też nie do zrobienia) i naprawdę trzeba być złej woli, aby doszukiwać się korporacjonizmu w ich podejściu lub - przepraszam za kolokwializm - olewaniu (pojedynczego) klienta. Na męski rozum, że tak seksistowsko powiem, albo stabilizujemy obecną ofertę (tj. nie podnosimy ceny), albo bawimy się w produkcje różniastych odcieni i wszystkie ceny idą w górę. Tak ja to odczytuję i rozumiem argument przeciw cyklicznym "limitkom" (i nawet nie mówię już o czystej ekonomii, ale o ograniczeniu organizacyjnym). Poza tym bez znajomości przepisu na robienie atramentu trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten wybór, owy ""kolor lasu..." to jest raczej w sferze pobożnych życzeń niż realiów, tj. - żeby zobrazować - jak w mniemaniu młodocianej osoby o poszukiwaniu pierwszego partnera, ma być miły, przystojny, inteligenty i bogaty... tylko tak to nie działa. Żeby była odpowiednia proporcja Moim skromnym zdaniem i tak obecna oferta KWZ jest zadziwiająco bogata i to jest plus (przy obecnej cenie). Ja bym nawet się nie złościł gdyby było ich mniej - jak w modelu azjatyckim (~12 lub 24 kolory plus "refreszing" tychże, co kilka(naście) lat).
 6. Przepraszam, akurat rowery i porcelanę to Polacy już potrafią robić i z dużym sukcesem eksportują Chińczycy pióra też potrafią robić tylko potrzebują czasu, aby zrozumieć, że "copycat" to zła strategia. TWSBI jest już jakąś jaskółką, że w tym temacie z biegiem lat mogą zdominować rynek. Śmiejcie się, śmiejcie, ale przyjdzie taki czas, że i... Parkera wykupią.
 7. Zakup pióra

  Przypatrzyłem się w twoje propozycje i jeśli cenisz odrobinę bardziej wygląd niż stalówkę (aka komfort pisania) to mam jeszcze jedną propozycje, nie korzystałem, ale zbiera dobre opinie - Diplomat Traveller.
 8. Zakup pióra

  Jak widzisz entuzjazmu te pióra nie wzbudzają, z tych wybranych ja bym był za tym ostatnim, ale jak lubisz parkerowski sznyt, to proszę spójrz na to, bardziej opłacalne niż to co chcesz wybrać.
 9. PIÓROWE LOVE - TWSBI Eco

  Ale ja chciałbym sobie wybrać takiego gotowego Konstrukcji tego pokroju: https://www.writeexperience.com/blog/how-are-cheap-clear-eye-dropper-fountain-pens-from-ebay Z pistonów już korzystam i chciałbym się przekonać czy taki eyedropper to gra warta świeczki.
 10. PIÓROWE LOVE - TWSBI Eco

  Miałem i takie stadium choroby, że w nadmiarze przewijały się i pióra i atrament, po latach ustatkowałem się i po prostu stałem się leniwy Dalej z chęcią patrzę w pióra/atramenty ale bez impulsywności, w czym forum mi pomaga (próbuje nowych atramentów, ale jak coś mi naprawdę wpadnie w oko i ma raczej pozytywne recenzje od osób, które mają zdrowy osąd na daną rzecz). Ja ci powiem @Kleks, że im starszy jestem tym bardziej leniwy, jak coś działa to nie psuje i nie szukam nowego Nawet tak ostatnio z tego lenistwa zastanawiam się nad spróbowaniem jakiegoś eyedroppera
 11. Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/160612-index-of-ink-reviews/ Powyżej masz trochę podglądu na to co tam się dzieje w atramentach Z tej garstki forumowiczów tutaj, @visvamitra testował wszystkie atramenty świata, robi to na poziomie mistrzowskim, dlatego warto przejrzeć jego recenzje. Nieocenione źródło przy doborze, wyborze i zmianie atramentu.
 12. Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  A tak faktycznie jest z tym Pilotem?! Wypisałem z 3 naboje i nie miałem takich efektów?
 13. Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  Pisanie nabojami to zawsze kosztowniejsza zabawa. Kiedyś jeszcze naboje miały racje bytu, dzisiaj przy "pistonach" dostępnych dla mas to już średnio-opłacalne i najzwyczajniej w świecie mniej wygodne. Sporo osób chorych na piórozę naboje traktuje bardziej jak większy konwerter
 14. Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  Parkery to też dobre atramenty, w sensie jakości do ceny, brałbym, ale jak zobaczyłem niebieski po czasie to zzieleniałem - i tu jest mój problem z ich niebieskim
 15. Poszukiwanie królewskiego niebieskiego :)

  Rozpisałeś przelicznik, ale większość tych atramentów nie ma stałej ceny, z atramentami to zawsze lepiej przeliczać dolarami. Średnio by mi się chciało przeliczać każdy, ale ja osobiście mam zasadę, że górna granica to $15 za klasyczną butlę (62,5 ml), powyżej tej kwoty mocno się zastanawiam i taki atrament traktuje raczej odświętnie jeśli już dokonam zakupu. Niebieskie KWZ-y to prawie każdy poleca, jak na manufakturę mają ceny w ryzach. Nigdy Kaweco nie próbowałem, wyjątkowo sporo sobie żądają za atrament wśród producentów piór ze swojej półki, ale patrząc w internecie na ten twój atrament to mogę polecić Diamine Saragossa Sea. Świetny kolor, niebieski wchodzący w fiolet, tyle, że jak na Diamine ma średnie właściwości. Diamine w ogóle ma kilka fajnych niebieskich, takich nie oczywistych jak np. Majestic Blue czy Oxford. Ja bardzo lubię Pilota Shin-Kai, ale to blue black. Jak chcesz coś super ekonomicznego - i nie jest to Hero - to bierz zwykłego Pilota niebieskiego, przy tym kursie butelka 350 ml jest mocno opłacalna.
×