Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

mario_79

Użytkownicy
 • Content count

  99
 • Joined

 • Last visited

About mario_79

 • Rank
  XF
 • Birthday 04/03/1979

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Pióra wieczne, golenie tradycyjne, książki - zwłaszcza fantastyka, rower, podróże.

Recent Profile Visitors

84 profile views
 1. Kaweco Sport (wersje plastikowe)

  No to ja się cieszę po przeczytaniu tego że moje Kaweco Sport jest w tych 20%. Pisze gładziutko, nie ma problemów z przerywaniem, kropki stawia idealnie. Czyli jak widać trafiłem, chociaż z tego co wiem Daniel lekko mi podszlifował stalówkę. Niestety nie daję rady pisać bez skuwki założonej na tył pióra, ale mam spore ręce;> Ze skuwka na dupce pisze mi się świetnie.
 2. Atrament Hero czy inny?

  No to jak będe w Wawie to musze na zakupy do Auchan się udać. Ja u siebie widziałem tylko blue blacka. Ale dawno nie byłem - z miesiąc może półtora - więc może coś się zmieniło?
 3. Jinhao 159

  Mam też i uważam że to fajne i udane pióro. Co prawda nie używam na co dzień raczej ze względu głownie na zbyt grubą kresę, ale jako taki fajny gadżet jak najbardziej. Jak zostanę prezesem to będę nim dokumenty podpisywał a co. Jak ktoś natomiast chce szybko wyczerpać atrament, a nie chce go wylać, to Jinhao159 jest idealne, sika na bogato
 4. Gwinty tłoczków oraz nabojów

  Oj ot temat dość długi. Parker ma swój standard. A jakie marki CIę interesują?
 5. Atrament Hero czy inny?

  W Auchanach i innych marketach nie znajdziesz raczej innych kolorów niż podstawowe czyli niebieskie, granatowe, czarne. Ale jesteś z Warszawy a tam macie mnóstow sklepów internetowych z możliwoscią odbioru osobistego.
 6. Papier niebielony Lettura 80g

  No to polecam. Naprawdę przyzwicie w miarę działa na nim pióro. Postaram się na dniach jakąś próbkę przygotować z przebijaniem pokazynym (lub nie) abyś mógł zobaczyć.
 7. @Kleks: Czy ktoś CIę tu atakuje, że atakujesz wszystkich? Mam naście piór chińskich w tym Jinhao 992 więc nie pisz proszę bzdur że nie znam i nie mam chińskich piór bo to nieeleganckie. Generalnie od 2 tygodni piszę Classic Sportem i według mnie jeśli chodzi o właściwości piśmienne jest bardzo udanym piórem, szczególnie pod kątem stalówki i przepływu. I nie chce mi się już eksperymentować z chińczykami któreych torchę nakupowałem. Nie jest to oczywiście mój święty Gral, ale pewnie krok w stronę zakupów bardziej "profesjonalnych" piór. Żaden z moich chińczyków nie ma aż tak fajnego przepływu, przy tak cienkiej kresce, i tak fanej, miękkiej stalówki. Co prawda została ona lekko przeszlifowana dla mnie. Faktem jest że moje naście chińczyków kosztowało tyle co to jedno Kaweco. Takie jest moje zdanie i szanuję, że nie zgadzasz się z nim, ale powinieneś też uszanować zdanie innych. I życzę większego dystansu do pewnych spraw. "Nie mam mokro w gaciach". Szczerze mówiąc po Twoim bezpodstawnym i chamskim w mojej ocenie ataku, zraziłeś mnie do aktywności na tym forum. Gratulacje. P.S. To mój ostatni post w tej sprawie więc proszę nie wysilaj się na odpowiedź, bo nie widzę sensu kontynuowania dyskusji z Tobą. Wykorzystaj te czas na jakiś bardziej "zbożny' cel, jakiś spacer itd.
 8. Powiem tak wyleczyłem się ostatnio z chhińskich piór. Kaweco Classic Sport pisze o niebo przyjemniej niż chińskie wynalazki, których mam...naście.
 9. No Ziemniaczek jak zalałeś tuszu, to wiesz
 10. Spokojnie. Moje 992 po pęknieciu jak było nieużywane, wstrzymało proces autodestrukcji
 11. Jakie długopisy lubicie?

  Kiurczę, już prawie zapomniałem jak to jest jak się pisze długopisem. Ale jak kiedyś pisałem, to nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi. Poważnie.
 12. Rohrer & Klinger w Gdańsku

  Poza tym już Ci odpisywałem chyba.
 13. Ile ml w naboju

  Jak uzbieram odpowiednią ilość pustych to zacznę produkcję. Oj będzie się działo.
 14. Tanie i suche, czyli jakie? :p

  Postaram się wieczorem sprawdzić i ew. jakiś filmik wkleić, bo tego atramentu używa mój leworęczny syn dla którego specjalnie kupowałem do szkoły własnie pod kątem schnięcia. I rzeczywiście nie rozmazuje mu się.
×