Skocz do zawartości

atuzi

Użytkownicy
  • Ilość treści

    435
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez atuzi

  1. Moim zdaniem składak. Do roku 1995 sekcja miała dwa pierścienie nad stalówką, od 1996 jeden nad stalówką. Sekcje można wymieniać między starymi a nowymi modelami, więc wygląda to na składak. Pytanie czy korpus na końcu ma też jeden pierścień czy dwa? Starsze miały dwa a nowszy jeden.
  2. Na drugim zdjęciu jest mój egzemplarz pióra, które recenzowałem. Grawerunek jest ledwie wyczuwalny pod palcem. Jego głębokość w napisie DUOFOLD to ponad 0,5 mm, trudno to zmierzyć, ale między 0,5 mm a 1 mm głębokości. Pozostałe napisy nie są tak głębokie.
  3. Jak napisał ArielN, to ten model. Jakość zdjęć kiepska, ale wydaje mi się, że na stalówce jest napis "Waranted", więc nie jest Parkera. Poza tym widzę uszkodzenia na sekcji i trochę na korpusie.
  4. Tak. To uroda lakieru na metalu, mocne obijanie o inne przedmioty rysuje lakier, albo wręcz go odbije i wtedy już to fatalnie wygląda. Są lakiery odporne, jak urushi, ale wtedy pióro kosztuje dość drogo. Oczywiście jeśli będziesz pióro nosić w etui, gdzie się o nic nie poobija, i nie spadnie na coś twardego, to lakier sam nie odpadnie.
  5. Cześć. Urban ma lakierowany korpus, czy na połysk czy mat to na pewno lakier będzie się rysował w młynie szkolnym. Tworzywo sztuczne moim zdaniem jest bardziej odporne na zarysowania niż lakierowany metal. Mat daje ten plus, że nie widać na nim odcisków palców.
  6. Dziwi mnie zachowanie sprzedawcy. W przypadku nie odebrania wadliwego towaru przepada zaliczka? A co to za sklep?
  7. Logo z pudełka sugeruje, że to produkcja z 2006 roku, jeśli na piórze jest takie samo logo jak na pudełku. To logo Parkera używane było w latach 2000-2008.
  8. Rozkład stoisk na tegorocznym Pen Show:
  9. Mam taki notatnik. Tutaj moja recenzja:
  10. atuzi

    Parker 25

    Raczej nie w paseczki, ale z dwoma paseczkami.
  11. atuzi

    Parker 25

    No i zapomniałem jeszcze o korpusie białym.
  12. atuzi

    Parker 25

    Chodzi o kolory korpusów: czarny czy stalowy oraz sekcji: czarna, zielona, niebieska czy pomarańczowa.
  13. atuzi

    Pilot Capless

    Jak napisał Ender, w przypadku Caplessów trudno mówić o elastyczności stalówek, bo nie mogą się uginać ze względu na konstrukcję pióra.
  14. Pelikany tłoczkowe zaciągają ok 1.2 - 1.3 mm (np M1000 wg katalogu Pelikana zaciąga 1.35 ml) natomiast naboje standardowe international cartridge mały 0.75ml a duży 1.50ml. Nie widzę zbyt wielkiej przewagi w pojemności a długi nabój to ma więcej atramentu niż M1000.
  15. Spróbuj całość wyjąć i rozebrać, to pomoże wyczyścić. Po wyjęciu powinno być łatwiej, o ile tusz nie zakleił wszystkiego tak, że nie da się wyjąć. Tutaj pokazuję, jak to zrobić:
  16. Tutaj komplet: http://sprzedajemy.pl/nowe-piora-wieczne-z-kolekcji-wielka-encyklopedia-oxford,16389857
  17. Chińska tandeta za 5 zł, dodawana kiedyś do encyklopedii dla dzieci. Mam takie coś. Overley jest namalowany.
  18. Recenzowałem go rok temu, a przygotowuję recenzję kalendarza Hobonichi, w którym też jest ten sam papier. Dla mnie rewelacja.
  19. Victory II, choć mało szczegółów widać. Kiepski stan zachowania i dekoloryzacja, chyba, że to jakość zdjęć. Lata 40-te. Pudełko z lat późniejszych, po 1958 roku, bo wtedy zmieniono logo na to z pudełka.
  20. No cóż, masz dwa Jottery, ja mam 30, więc wiem o czym piszę. Obecnie Parker w katalogach nie używa już określenia "Special" na kolorowe Jottery. Dzieli je na modele Premium, Stainless Steel i kolorowe. Tu można się zapoznać ostatnim dostępnym katalogiem z 2014: http://parkeropedia.jimdo.com/varia/katalogi/ Polecam zapoznać się ze stroną producenta. Tam wszystko jest ładnie opisane. http://www.parkerpen.com/en-GB/find-a-pen/collections-jotter
  21. Jottery się różnią. Musiałbyś załączyć zdjęcia, bo trudno ocenić, jaki model masz. Zwykła edycja ma korpus z gwintem plastikowym, wersja stainless stell jest oczywiście cięższa a ukazała się także wersja Premium, która ma stalowy gwint i jest cięższa. Nie ma także metalowej końcówki na korpusie, bo nawiązuje do pierwszej edycji Jottera. Zobacz sobie mój film o Jotterach, może coś Ci wyjaśni.
  22. Sonnet to najczęściej podrabiany Parker, na dodatek tak dobrze, że na zdjęciach nie poznasz. Poza tym sprzedawca opisał ten model jako Facet, więc ma blade pojęcie o tym, co sprzedaje.
×
×
  • Utwórz nowe...