Skocz do zawartości

TopikSH

Użytkownicy
 • Ilość treści

  522
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O TopikSH

 • Ranga
  M

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli chodzi o wodo i światło odporność to niezły jest Noodler's Black ale nie wiem jak się nim rysuje. Co do czyszczenia pióra to jest bezpieczniejszy niż atramenty pigmentowe ale nie zostawiał bym go tygodniami, do całkowitego zaschnięcia w piórze.
 2. One się różnią tylko stalówką? Niezależnie co kupisz bierz z tłoczkiem i rozejrzyj się za szybkoschnącym atramentem. Czasem są opisywane "dla leworęcznych".
 3. Pewności nie ma ale prawdopodobieństwo jest bardzo duże. Jako, że to przesyłka z Japonii na niewielką kwotę to cło, jeśli będzie, zostanie pewnie naliczone bez twojego udziału. Japończycy wpisują prawdziwe kwoty w dokumentach a celnicy im wierzą. Zwykle nie trzeba się bawić w korespondencje z urzędem celnym. Do mnie pióra z Japonii trafiały prosto na pocztę z dokumentami od celników. Weź na wszelki wypadek kasę idąc odebrać przesyłkę. Płacisz VAT + kilkanaście zeta opłat pocztowych i celnych.
 4. Kolorowe stalówki to widuje ostatnio tylko w materiałach reklamowych.
 5. Polecam Pilot MR. Nie jest bardzo lekki ale dobrze leży w dłoni. 24g
 6. Dzięki, kupuję tam od lat a wyszukiwarka wciąż potrafi mnie zaskakiwać
 7. Możesz podać linka? Mi na Ali wyszukiwarka zwraca zero wyników dla shinsan
 8. To jest bonus a nie wada Pilot do swoich konwerterów daje metalowe kulki, sprężynki też są używane w znacznie droższych markach niż Duke. W Platinum metalowa kuleczka jest nawet w nabojach. Napięcie powierzchniowe powoduje, że czasem atrament utrzymuje się "na górze" konwertera i nie spływa (w środku jest bąbel powierza). Pióra zaczyna przerywać mimo, że jest jeszcze dużo atramentu. Sprężynka zapobiega takim sytuacją. Nie jest konieczna ale to ekskluzywny dodatek.
 9. Lamy Safari z tłoczkiem. Wspomniane TWSBI ECO też wydaje się kuszące. Nie wiem jak z trwałością, moje leży w szufladzie i nie jest narażone na wstrząsy i uderzenia. Lamy na pewno dużo wytrzyma. Atramenty : Pilot Blue-Black, Noodler's Black, Hero Blue-Black. Pierwszy dostępny tylko na eBay ale warto. Wszystkie wodoodporne. Jeśli piszesz naprawdę dużo to cena Hero robi różnicę a atrament mimo, że tani naprawdę fajny. Szybko schnie i wyróżnia się od szkolnych kolorów i długopisów. Tylko jakiś taki depresyjny
 10. Dobry pomysł, Baoer 388 i Hero 5020 to klony tego samego Sonneta. Jinhao x450 to naprawdę fajne pióro jedno z najlepszych tanich chińskich piór, wygląda naprawdę reprezentacyjne. Hero będzie pewnie lepiej się sprawdzał na co dzień a X450 będzie od święta
 11. Baoer chodzi na standardowych nabojach, Hero 5020 też. Bardzo fajne pióra, chiński Parker Sonnet Polecam etui https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Felt-Fountain-Pen-Pen-Pouch-Holder-Small-Single-Hole-Pencil-Case-Bags-for-Roller/32908565246.html Mieszą się 2 pióra, na zdjęciu niżej Hero 5020 z jakimś innym Hero. Jedno pióro też dobrze pasuje.
 12. Bo to grupa docelowa dla tego pióra, było projektowane dla uczniów i studentów.
 13. No w sumie to nie wiadomo, pytanie nie jest precyzyjne Też się zaczynam zastanawiać bo w sumie to ma być cienkie pióro, które nie drapie. O grubości linii ani słowa...
 14. Z chińskich to Delike Alpha EF wersja mosiężna. Cienkie jak igła ale dzięki dociskowi ciężarem pióra pisze się fajnie.
 15. Platinum Plaisir / Preppy EF - to ta sama stalówka i sekcja tylko inny korpus. Rozważyłbym też Platinum Plaisir / Preppy F bo co prawda nie jest ultra cienkie tylko bardzo cienkie ale daje dużo frajdy z pisania. Platinum warto od razu kupować z tłoczkiem bo naboje są nietypowe.
×
×
 • Utwórz nowe...