Jump to content

TopikSH

Użytkownicy
 • Content Count

  450
 • Joined

 • Last visited

About TopikSH

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tutaj człowiek wybrał inną metodę usunięci lakieru i efekt jest całkiem niezły https://imgur.com/a/l3Agv
 2. Dla pierwszoklasistki kupiłbym Washable Blue. Pelikan, Parker albo Hero. Blue-Black dziecku bym nie dawał, bywają permanentne Lamy Safari to też mój typ. Jeśli chodzi o trwały czarny, to dostępny od niedawna bez problemu w Polsce Noodlers Black (przez internet) będzie trudny do przebicia. Jest nie tylko wodoodporny i nie blaknie ale nie można go już kilku godzinach nawet laserem usunąć z papieru bo reaguje z celulozą. Co do opornych niebieskich to warto szukać również wśród Noodlers'ów - tych opisanych jako bulletproof. Blue - Black Pilot (w Polsce go nie widziałem, kupiłem przez eBay). Rohrer & Klingner Salix też powinien być odporny.
 3. Słuszna uwaga, czekamy na zdjęcia drogi @Ziemniaczek 😎
 4. Jeśli mam być tanio to Jinhao X450, Jinhao X750, Platinum Preppy / Plaisir (z tłoczkiem od Chińczyka z eBay), Pilot MR (wersja na Europe do kupienia w Polsce na zwykłe naboje), Wing Sung 618/659/698. Zwłaszcza 2 pierwsze pozycje warte uwagi. Dosyć szybko zaczyna z nich schodzić kolor ale za te pieniądze warto się nacieszyć te parę miesięcy świetni wyglądającym i piszącym piórem.
 5. Aktualnie jest na szczycie mojej listy nudnych piór do zakupu
 6. Robi wrażenie Czasem lubię dobierać atrament pod kolor pióra ale tutaj miałbym problem Nie wpadłbym, że to pióro z lat 30 ubiegłego wieku. Świetnie wygląda.
 7. TopikSH

  Delike Alpha Resin Daimao

  Sekcja z Delike się wykręca.
 8. TopikSH

  Delike Alpha Resin Daimao

  Jak dla mnie stalówka EF najlepiej pisze w mosiężnej wersji. Ciężar pióra ją dociska do papieru i piszę mi się nią całkiem fajnie. Do wersji aluminiowych i z "żywicy" lepiej mi pasuje F lub EF bent, na różnych aukcjach Chińczycy ją różnie opisują To taka EF zakrzywiona lekko na końcu. Jest wyraźnie gładsza od EF a dalej raczej cienka.
 9. Według mnie na odwrót Kupując pióra czy zegarki z Japonii za 100$ lub więcej koszty czynności celnych były małe w porównaniu z ceną. Cło wliczyłem sobie w koszty zakupu zanim się na niego zdecydowałem. Już raczej nie kupie na próbę następcy Jinhao 992 jeśli będę musiał prowadzić korespondencje z urzędem celnym i zabulić oprócz VAT kilkanaście złoty opłat dla poczty i urzędu celnego. Miałeś kiedyś ocloną przesyłkę?
 10. No ale koszty oclenia i pobrania należności to 16,70 zł. Tyle zapłaciłem ostatnio. Czyli 5zł + 1,15zł + 16,70zł = 22,8 zł Co do Allegro to prawnicy z nimi związani są odpowiedzialni za naciski na rząd w sprawie ceł na drobne zakupy w Chinach. Oni chcą żeby przesyłki o wartości poniżej 40$ też były clone. Poczta się próbuje bronić ponieważ koszty tej działalności prawdopodobnie będą większe niż wpływy. Zwłaszcza że prawdopodobnie drastycznie spadnie ilość przesyłek. Mam nadzieje że Amazon do nas wejdzie na poważnie, póki co u Januszy biznesu z Allegro nie zamierzam kupować.
 11. TopikSH

  Wasze ulubione atramenty blue-black

  Tutaj trochę lepsze kolory i można dostrzec bordowe akcenty na Diamine Midnight.
 12. TopikSH

  Wasze ulubione atramenty blue-black

  Małe porównanie, Teal i Scabiosa znalazły się nieco z rozpędu i światło było chyba nienajlepsze ale może coś pomoże. Zdjęcie było robione jakieś półgodziny po napisaniu wiec żelazowo-galusowe pewnie jeszcze ściemnieją.
 13. TopikSH

  Sailor Jentle Brown (2010) - test grupowy

  Świetny atrament i można nim narysować ducha Homera Simpsona
 14. TopikSH

  Wasze ulubione atramenty blue-black

  Ja osobiście jestem ciekaw Pilota Blue-Black, tylko nie wiem gdzie go kupić Może @Ziemniaczek podpowie.
 15. TopikSH

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Ten wątek się rozwinął w ciekawą dyskusje wiec mam nadzieje, że nikomu nie zepsuje zabawy ale zimna woda w tym przypadku działa równie dobrze
×