Jump to content

TopikSH

Użytkownicy
 • Content count

  162
 • Joined

 • Last visited

About TopikSH

 • Rank
  F
 1. Graf von Faber-Castell Cognac Brown

  Polecam Wing Sung 3008 F, a od biedy i EF.
 2. Te Wing Sungi 3008, mają jedną wadę, naklejki na skuwce. Mi udało się oderwać razem z farbą i mam egzemplarz (też niebieski) z trochę jaśniejszym prostokątem Z ciekawostek to nie ma prawie różnicy między stalówkami F i EF w tym piórze. @Wąsaty skoro jesteś fanem to marki polecam Wing Sung 618, np. https://www.aliexpress.com/item/Kicute-1pcs-0-5mm-Transparent-Fountain-Pen-Gold-Folder-Iridium-Gold-Tip-High-Quality-Office-School/32833177251.html Na eBay są też wersje kolorowe, moim zdaniem ładniejsze.
 3. WingSung 3003

  U mnie to samo.
 4. WingSung 3003

  Konwerter jak najbardziej wyciągany Tylko dobrze się trzyma bo ma końcówkę z gumką. Zalałem 1 sztuką i potrzebowała paru dni leżenia i ze 2 stron rozpisywania zanim pióro zaczęło dobrze pisać. Poniżej porównanie wyglądu stalówek Wing Sung 659 i 3003. Wing Sung 3003 jest fajny ale 659 pisze mi się trochę lepiej. Bardzo fajne pióro za małe pieniądze. Skuwka przy otwieraniu zachowuje się trochę jak magnetyczne zamknięcie. To ciekawy pomysł, jak już się rozpisało to teraz nie zasycha.
 5. Jakie póro do ok 700PLN

  Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy złotą a złotą rodowaną bo mam 2 złote: F i M sadzę, że nieodczuwalna. Różnica pomiędzy F i M w pisaniu jest zauważalna, M jest bardziej gładka F stawia delikatnie większy opór. M ma cienka kreskę, F bardzo cienką, jak włos ale nie przerywa nawet przy szybkim pisaniu. Jestem fanem cienkich stalówek i jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich #3776 postawiłbym na F. Jeśli jednak zamierzasz naprawdę dużo pisać to M będzie lepsza - trochę mniej męczy rękę. Generalnie obie stalówki są fajnie i przyjemnie się nimi pisze
 6. Pióro do max 800zł

  Ze złotą stalówką są od 107~115$, przesyłka 12$, nawet jak na liście wyszukiwania jest 24$ za przesyłkę to często 2 razy tańsza jest do wyboru przy zakupie. Od 148$ to już Decimo albo Kasuri. Doliczając VAT dalej się opłaca sprowadzać z Japonii. Tutaj 18k Kasuri z przesyłką za 148$ z Hongkongu czyli jest szansa na brak cła. https://www.ebay.com/itm/Pilot-18K-VANISHING-POINT-Carbonesque-KASURI-Capless-Fountain-Pen-BLUE/321784027590 Ciekawe za ile można go w Polsce dostać?
 7. Pióro do max 800zł

  No i kolejny szczęśliwy posiadać Pilota Capless. Chyba już nie potrafię się dłużej opierać. Gdzie go najtaniej można kupić? eBay? Polecacie jakiegoś sprzedawcę?
 8. Pióro do max 800zł

  Czekamy na zdjęcia
 9. Jakie póro do ok 700PLN

  Permanentne atramenty mogą powodować problemy z czyszczeniem pióra po zaschnięciu. Warto rozważyć Platinum #3776, ma mechanizm w skuwce chroniący przed zasychaniem nawet przez 2 lata. Tylko, że nie jest to wielkie pióro, poniżej porównanie z Jinhao 992. Niebieskie Jinhao, czerwone Platinum. Na zdjęciu różnica niewielka ale w czasie pisania wyraźnie wyczuwalna. Kupowane z Japonii na eBay z cłem wychodzi około 350zł do 400zł. W polskich sklepach 600~700zł. Jeśli się zdecydujesz to bierz stalówkę M - jest cieńsza niż F w Jinhao i Lamy. Tłoczek kosztuje na Allegro około 40zł, pasują tylko Platinum.
 10. Jakie póro do ok 700PLN

  Noodler`s Black, pojawił się w Polsce sprzedawca: Luxpen.pl
 11. TEST - Lamy Blue

  Nie woda ale przepływ ma dobry. Bardziej intensywny jest chyba jednak Pelikan 4001, za to Lamy współpracuje bez problemu z cienkimi i suchymi stalówkami, z którymi Pelikan miał u mnie kłopoty.
 12. Czy jestem skazany na zwykłe atramenty?

  Niebieskie są raczej mało agresywne, mi zawsze wystarczyło moczenie w wodzie, czasem parodniowe. Co innego czerwone kolory. Skoro używasz tylko odcieni niebieskiego to ewentualne zabarwienie nie będzie i tak widoczne po zalaniu pióra.
 13. Blue Black - Lamy

  I to jego urok
 14. Blue Black - Lamy

  Ciekawy jest Parkera, taki szaro - niebiesko -zieleniejący.
×