Skocz do zawartości

TopikSH

Użytkownicy
 • Ilość treści

  553
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O TopikSH

 • Ranga
  M

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Celnicy wiedzą że Japończycy wpisują prawdziwą wartość przesyłki i zwykle nie wymagają przysyłania wyciągów z karty.
 2. Mój Pilot Custom 74 SFM też okazał się nie tak cienki jak się spodziewałem, ale wpływ ma to fakt, że to mokra stalówka. Fajnie, że pióro zrobiło wrażenie WOW 👍
 3. Wersja transparentna spodobała się bardzo mojej siostrzenicy: https://www.aliexpress.com/item/32946256887.html to też prezentuje się nieźle: https://www.aliexpress.com/item/4000011253355.html Jako że to tania chińszczyzna to lepiej kupić 2 sztuki i wypróbować przed wręczeniem No albo klasycznie: jakiś Pilot MR, wersja czerwona albo złota powinna zrobić dobre wrażenie i zachęcić do korzystania z pióra.
 4. Też mnie to zaintrygowało. Do czego są te atramenty wykorzystywane?
 5. Gdzie kupiłeś? Ja kupowałem zawsze w ich firmowym sklepie (chyba) www.diamineinks.co.uk ale tam nie mogę znaleźć Bloody Brexit ani Bloody Absinth.
 6. To zupełnie inne pióro. Też fajne mimo, że wyraźnie tańsze od Wing Sung 698. Zobacz może też Kaco Edge, do kupienia w Polsce w Luxpen. Chińskie pióra warto jednak kupować z Chin, przez eBay albo Aliexpress, zwykle dużo taniej. Chociaż te Kaco Edge jest podobnej cenie jak zamawiane z Azji, ale to wyjątek.
 7. Yiren 358 to dokładnie to samo co Wing Sung 3001, można między nimi części przekładać. Oba są bardzo delikatne. Z klonów Pilota 78G najlepiej wypada Wing Sung 659.
 8. Albo kupić w Rossmanie zastaw do polerowania paznokci: pisać ósemki tylko po 1 i 2, bo pozostałe są za mocne dla stalówki.
 9. Gdzie bym nie pracował, od lat wszystko co oficjalne jest w formie elektronicznej. Podpisy czym się da byle nie ołówkiem lub czarnym kolorem. Pióro z atramentem w dowolnym kolorze budzi czasem zdziwienie ale nie pamiętam żadnych protestów.
 10. Pewnie dlatego że produkcja często jest na maszynach przejętych od Parkera
 11. Noodler's jest w polskich sklepach internetowych Luxpen i Pióromaniak. Jakoś udało ci się kupić KWZ więc masz już trochę doświadczenia w kupowaniu ciekawych atramentów Noodler's Bad Green Gator trochę się łapie na butelkową zieleń, jest też wodoodporny https://zegarkiipiora.com/2016/08/19/noodlers-ink-bad-green-gator-test/ Gdyby wodoodporność nie byłaby konieczna poleciłbym Pelikan Dark Green albo coś od KWZ. Jeśli rdzawy to tylko Diamine Oxblood, kolor zaschniętej krwi. Ale koszmarnie wolno schnie, zupełnie nie wodoodporny i zjada stalówki, poważnie. Za to jak wygląda Kolor na zdjęciach w internecie jest trochę mylący, na żywo po wyschnięciu jest bardziej brązowo-rdzawy.
 12. Spływak rozpuszczają Kung Te-cheng i atramenty z serii Baystate i VMail. Reszta Noodlersów jest bezpieczna i ma dobrą opinię. Mają dziesiątki produktów, nieliczne wymagają uwagi. Noodler's Black, 54th Massachusetts, Polar Green czy Polar Blue to doskonałe wodoodporne atramenty. Jeśli chodzi o tani i bezproblemowy wodoodporny atrament to nic nie przebije Hero Blue-Black. Również pod względem bezpieczeństwa dla pióra.
 13. Noodler's ma w ofercie wiele atramentów. Tylko niektóre są "kontrowersyjne". To ręczna robota więc niektóre kolory nie zawsze wyglądają idealnie tak samo. Baystate Blue to czyste zło. Czasem ludzie narzekają że zaschnięte pióro trzeba długo czyścić. Jakie kolory zwróciły twoją uwagę? Jeśli chodzi o atramenty wodoodporne są bardziej bezpieczne i przyjazne niż atramenty pigmentowe i większość gallusowych.
 14. A tak przy okazji, czas schnięcia atramentu zależy też od papieru. Generalnie im lepszy papier tym dłużej na nim atrament schnie.
 15. Polując na Pelikana może warto spróbować w międzyczasie Jinhao x450. Standardowa wersja ma mokrą kreskę, na Aliexpress można kupić też wersje ze stalówką 1mm ale nie wiem czy to już nie za dużo do codziennego pisania. Na zdjęciu poniżej wersja "podkręcona" standardowa ma cieńszą kreskę.
×
×
 • Utwórz nowe...