Jump to content

TopikSH

Użytkownicy
 • Content count

  411
 • Joined

 • Last visited

About TopikSH

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szumi bo ma szumieć Piloty, Sailory i Platinum wszystkie mają stalówki z feedbackiem. Podobno to przydatne przy pisaniu japońskich znaków. W żaden sposób to nie przeszkadza przy pisaniu łacińskich liter. To nie jest w sumie drapanie, miałem stalówki z nierównymi skrzydełkami i one rzeczywiście drapały. Drapanie przeszkadza w pisaniu, wyczuwalny delikatny opór japońskich piór raczej nie. Mam za dużo piór żeby zetrzeć w którymś z japończyków stalówkę ale wydaje mi się, że tarcie o papier z czasem powinno zmniejszyć szuranie. Miałem kiedyś Parkera lekko drapiącego, z czasem się wygłądził ale pisałem nim naprawdę dużo.
 2. TopikSH

  Diamine Monaco Red

  Diamine potrafi robić doskonałe czerwienie. Monaco Red, Bloody Orange, Poppy Red, Red Dragon. Trudno się zdecydować, który fajniejszy
 3. TopikSH

  Pióro za pierwszą wypłatę

  Grube stalówki pasują do dobrego papieru, poniżej Rhodia F-ka jest bardziej użyteczna. Żeby było śmiesznie EF, zwłaszcza japońskie też nie radzi sobie ze słabym papierem. Na potrzeby szkolno-studenckie popieram wybór F-ki
 4. TopikSH

  Szybki powrót do pisania piórem...

  Pilot Custom 74 to mokre stalówki, kreska jest cienka ale nasycona powinno się fajnie pisać. Mój Palatinum 3776 (F) trochę szura w czasie pisania ale to moje ulubione pióro Pilot ma jeszcze stalówki SF, może coś takiego? Mam Pilota Custom 74 SFM, kreska w nim jest zaskakująco gruba i mokra, coś pomiędzy europejską F i M, ale piszę się nim świetnie pomimo, że wolę cienkie stalówki. Propozycji @Ziemniaczek też nie warto lekceważyć. Sailor 1911 i Pilot Capless to ta sam półka co wymieniona przez Ciebie trójka PS. Do japońskich piór nie pasują standardowe naboje, Pilot MR jest wyjątkiem.
 5. TopikSH

  atrament a zakreślacze

  Blue-Black? Bo inne kolory na pewno się nie nadają, granatowy daje szansę bo jest wodoodporny ale nie testowałem z zakreślaczem a nie mam teraz żadnego w domu.
 6. Na Ali są nieprzyzwoicie tanie i wyglądają fajne na zdjęciach. Jak się sprawuje?
 7. Jak nie Ali to szukaj Parker 51
 8. TopikSH

  atrament a zakreślacze

  Noodlers Black, Noodlers 54th, oraz inne Noodlersy buletproof. Hero blue-black chyba też ale nie jestem pewien.
 9. W życiu nie miałem i nie skojarzyłem
 10. W dodatku w przyjaznej cenie
 11. Nic nie pobije asa-gao i yama-budo
 12. Dolicz 23% VAT i jakieś 16zł opłat celnych przy zakupie z Japonii. Co do atramentu to pytanie w stylu "jakiej muzyki warto posłuchać". Na początek weź niebieskiego Parkera i zacznij czytać: http://www.piorawieczneforum.pl/forum/12-recenzje-atramentów/ Z wodoodpornych i łatwo dostępnych oraz w miarę poprawnie się zachowujących warto rozważyć Blue-Black Hero.
 13. Oba doskonałe, wybierz te które Ci się bardziej podoba. Skoro piszesz, że jesteś początkującym pasjonatem to pamiętaj, że naboje do obu są droższe i trudniej dostępne niż standardowe, warto kupić od razu tłoczek. Co do podobnych to warto też wziąć pod uwagą ostatniego z wielkie trójki japońskich producentów piór Pilot. Podobna półka do wymienionych to Pilot Custom 74. Mam wszystkie 3 (no Sailora trochę innego) i nie potrafię powiedzieć, które jest fajniejsze Co byś nie wybrał nie będziesz żałował wyboru.
 14. TopikSH

  Pióro klasy MB 149

  VISCONTI Homo Sapiens Dark Age Over Size
 15. TopikSH

  Pióro klasy MB 149

  https://www.aliexpress.com/store/product/1-piece-Jinhao-159-Brand-New-Spiral-Twist-Calligraphy-Nib-Fountain-Pen/3086076_32820778434.html https://www.aliexpress.com/store/product/JINHAO-159-Metal-Fountain-Pen-Without-Pencil-Box-luxury-school-Office-Stationery-luxury-Writing-Cute-pens/632143_32833059592.html
×