Jump to content

Pursat

Użytkownicy
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

About Pursat

 • Rank
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  W podróży

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pursat

  Klikająca stalówka

  W sumie zakonczenie bez happy endu bo klikajaca stalowka to zle uksztaltowana stalowka, i powinno sie ja albo dobrze zainstalowac, albo doksztaltowa, ze tak to po amatorsku nazwe.
 2. Pursat

  Przebarwienia na stalówce

  Wybielacz nie wystarczy? Ja bym to zwyklym bleechem potraktowal.
 3. Pursat

  Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Post scriptum: tym razem mam pudelko i nawet kartke pocztowa z motywem jak na flaszce
 4. Pursat

  Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Przyszedl dzis do mnie KWZ Baltic memories i jego zapach nie ma nic wspolnego z tym dziwnym odorem opisanego flakonu Azur. Zdaje sie, ze to dopiero jest nowa seria, o ktorej piszecie. Zatem moge przyjac, ze capiaca flaszka wbrew korespondencji z KWZ pochodzi ze starej, albo stoi za nia jakas niejasna historia, ktorej nikt procz mnie nikt nie jest chetny wyjasnic.
 5. Zdjecie jest OK, tylko nie pokazuje czy stalowka ma symetrie. Od polerowania bym stronil na Twoim miejscu. Klopoty ze startem moga byc spowodowane kilkoma czynnikami. Czesto stalowki sa scisniete za mocno lub niesymetrycznie, chyba podczas montazu. Upewnij sie, ze jest symetrynie uformowana i ulozona symetrycznie wzgledem splywaka. Jesli jest, to mozesz ja z welkim wyczuciem sprobowac rozgiac. Jak dotad zawsze pomoglo za suchym lub zle startujacym nowym nabytkom do mojej kolekcji. Polerka ostatecznoscia.
 6. Passuje, nie mam przyjemności dalszego udziału. Pa, pa
 7. Nie poleciałeś za mocno? Od fotografowania atramentu do policjanta na plaży? Ja odpowiadam koledze jak odwzorować kolor atramentu, a Ty? Czemu ma służyć Twoje wystąpienie? To aby na pewno związane jeszcze z tematem?
 8. Nic się nie wykoleiło. Jeśli będziesz widział taki zachód, to i aparat go zobaczy i zarejestruje i dzięki dobrym ustawieniom odwzorujesz to. Zapraszam Cię do swojej galerii: http://pp.iweb.pl, włącz obsługe flasha. Niech obrazy przemówią zamiast słów bo jestem praktykiem. Pół tysiąca przykładów może Ci uzmysłowi, że wiem o czym piszę.
 9. Pursat

  Liliowe powitanie

  Na takie przypadki mam recepte: kup kilka Wing Sung 3008, któreś będzie działać dobrze, może nawet bardzo dobrze.
 10. Pursat

  montblanc william faulkner 2007

  Nie zawracałbym sobie tym głowy w sytuacji gdy Sąd Najwyższy nie jest w stanie obronić się w Polsce. Wziąłbym do spółki kogoś z PISu i ściągnąłbym tego kontener z Chin.
 11. Czytałeś co napisałem o tym, że co Ty widzisz aparat też zarejestruje? Jestem zażenowany napastliwością z jaką jakże użyteczna porada się spotkała. Piana, trzepiesz pianę.
 12. Pursat

  montblanc william faulkner 2007

  Mam podobnego Chińczyka z ebayu. Chinol nie był drogi.
 13. Zakładam ufnie, że fotografujący nie jest niewidomy, a wtedy nie trzeba tego pisania o niczym tak naprawdę. Ty widzisz - aparat też zobaczy i wtedy tylko to co pierwotnie napisałem potrzebne żeby niebieski był niebieski.
 14. Nadal próbujesz zrobić to na opak. Nie potrzeba żadnych kartoników ani pipet. Skonfiguruj program jak trzeba i będzie działać nawet na tanim laptopie bo to matematyka a nie czary ani koncert życzeń.
 15. Vrmisie, nic o kalibrowaniu nie wspomniałem w swoim instruktażu, tylko o kluczowych elementach zarządzania kolorem na poziomie amatora, jakim kolega ziemniaczek zdaje się być. Jak już musisz pisać o świetle, to też proponuję prosto: jeśli nie skanujesz tylko fotografujesz obiekt w rodzaju tekstu czy kleksa, spróbuj zapewnić oświetlenie fotografowanego obiektu światłem żarowym lub dziennym zastanym, byle nie diodowym, bo tzw żarówki diodowe generują bardzo zawężone widmo, co utrudnia odwzorowywaie kolorów przedmiotów. Nie wnikałbym za głęboko w arkana fotografii produktowej instruując amatorów. Utrudniamy w ten sposób ogarnianie tematu. To co podałem podpierając się zrzutem ekranowym jest już i tak milowym krokiem by uniknąć przekłamań kolorystycznych, na jakie trafisz googlując nazwę atramentu będącego pierwotnym przedmiotem tego posta.
×