Jump to content

Pursat

Użytkownicy
 • Content count

  74
 • Joined

 • Last visited

About Pursat

 • Rank
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  W podróży
 1. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  To ma to coś wspólnego z tym, że to była ostatnia butelka.
 2. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Nie ma żadnego opakowania, przysłali flakon owinięty foliami - stretchem i bąbęlkową. Biorę na wiarę, że to uroda trudych początków i muszę zdobyć nowszy wypust, bo przy tym oddychać ciężko. Kolor itp. szalenie mi sie podobają.
 3. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Nie mam pojęcia, kupiłem ostatnią butelkę z https://www.bureaudirect.co.uk
 4. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Mam dwie butle Sailorów Jentle ink, ale są ok.
 5. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Niestety z trudem znoszę ten zapach. Dobrze zrozumiałem, że to jest atrament galusowy? Sklep ani etykieta nic o tym nie wziankują.
 6. Zapach atramentu KWZ Azure #5

  Wymieniony w tytule KWZ Azure #5 zachwyca mnie nasyceniem koloru i świetnie spływa, ale ten zapach! Czy ktoś jeszcze doświadczył tego zapierającego zapachu KWZ?
 7. Cześć

  Be our here!
 8. Nie szlifuj tej stalówki. Drapie bo się jej ziarno nie schodzi w punkt, a jest tak najprawdopodobniej gdyż za mocno przylega do spływaka, lub jest wygieta w stronę spływaka. Osobiście wyjąłbym ją wraz ze spływakiem z tej okrągłej obudowy, sprawdził jej kształt i spróbował złożyć poprawnie. Do wyciągnięcia i złożenia użyj jakiejś gumy.
 9. Pen Show Poland, Katowice 7-8 kwietnia

  To już dzisiaj. Niech ktoś proszę porobi jakieś fotki i się nimi podzieli, może jakiś reportarzyk? Będzie miło.
 10. Zmiana stalówki w Ranga 8

  Zarówno ebay jak i sklepy z piórami w UK pełne są modułów ze stalówkami, takich jak ten jak oraz innych. Np. tytanowego Bocka do Namisu kupiłem tu: www.beaufortink.co.uk Ten moduł pierwotnie kupiłem do pióra Conklina żeby zastąpić F-kę M-ką, ale zmiana atramentu na De Atramentis doprowadziła F-kę Conklina do perfekcji i nadmiarowy moduł postanowiłem wykorzystać żeby w końcu ożywić Rangę.
 11. Nie mogąc pogodzić się z krytycznie niską jakością fabrycznego wydania kupionego na ebayu indyjskiego pióra Ranga 8 dokonałem jego tuningu. Wymieniłem ręcznie strugany (dosłownie) spływak i najniższych lotów stalówkę Bocka rozmiar 6 na moduł Conklina ze stalówką w tymże samym rozmiarze. Oto wynik: Musiałem w tym celu rozwiercić sekcję, polerować ją też by moduł Conklina siedział ciasno, by nie było przecieków. Efekt wyśmienity. Pisze cudownie! Można używać standardowych konwerterów, ale ja zalałem je jak eye droppera.
 12. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Kleksie, dryfujesz w niebezpieczne rejony polityki. Dyskusje o tym można prowadzić w absolutną nieskończoność Powodu jednego nie ma, to cały zespół od podatków, braku odpowiedzialności urzędniczej, braku egzekwowalności prawa, zawiści łatwej do przekucia w podkładalną świnię itp. Nawet Sąd Najwyższy nie potrafi obronić się, gdy ktoś zaczyna mataczyć. Moja firma otworzyła kolejne biuro programistyczne w Pakistanie bo w Polsce ich wyciulano oraz ceny biur do wynajęcia z parkingiem w Krakowie przypominały te w UK. Co rusz wpadamy na dowcipy, że Rosja, to nie kraj tylko stan umysłu, a nie zauważamy przy tym, że to skalowalne zjawisko jest i my też się na to łapiemy, tylko przecinek lekko w innym miejscu leży. Kolega pracował w firmie produkującej maszyny do obróbki tytoniu. Od szuszenia, przez cięcie, aż po robienie papierosów. Nie ważne, że prawo nie zabrania tego (maszynerii) produkować i że był dzięki temu eksport. Paru kupiło maszyny i wpadli na nielegalnej produkcji papierosów i to wystarczyło by dobra zmiana położyła łapki także na producencie maszyn. Aż strach pomysleć jakby mógł skończyć producent piór, którego hipotytycznie ktoś użyłby niezgodnie z przeznaczeniem...
 13. Jak rzekłem tak zrobiłem, tytanowa stalówka do Namisu dotarła i uczyniła wielką zmianę jakościową w pisaniu. Przerywała zasilana Iroshizuku, lała De Atramentisem, ale w końcu świetnie przypasował do niej atrament Aurora Blue.
 14. Dziekuje. Niestety bezuzyteczne z ta stalowka. Zamowilem wczoraj tytanowa, mam nadzieje, na zmiane jakosciowa. Te najtansze chyba z brazu stalowki Bocka sa beznadziejne. Jedyne co dzis jeszcze sprawdze min dojdzie nowa stalowka, to czy skokwa jest szczelna.
×