Skocz do zawartości

Tyci

Użytkownicy
 • Ilość treści

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Tyci

 • Ranga
  XF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. z tego co wiem to nitro takie mocne nie jest - najmocniejszy w tej mieszaninie jest aceton. MEK jest mocniejszy od acetonu (w handlu występuje np. jako preparat do usuwania klejów przemysłowych 3M - trzeba sprawdzić skład) - jeżeli to nie pomoże to tylko zdjąć powłokę mechanicznie.
 2. Najsilniejszym chyba rozpuszczalnikiem organicznym jest MEK (metyloetyloketon)
 3. Moim zdaniem ceny (stan dobry - od razu do użytku) tak 15 - 20% niżej. Te trzy pióra na oko wyglądają dobrze. Jak pisałem wcześniej, że zaobserwowałem tendencje do odkształcania się stalówek pod dużym naciskiem i faktycznie sprawdziłem doświadczalnie na jednym egzemplarzu, że takie zjawisko występuje - stalówki w tym typie powiedziałbym, że są przyjemnie miękkie (ja takie lubię) i podejrzewam próby fleksowania - ale te stalówki nie fleksują - i stąd pewnie dużo odkształconych stalówek. Na szczęście te stalówki przyjemnie się profiluje.
 4. Powiem tak: te Parkery to są bardzo fajne pióra - stalówki jak dla mnie idealne stosunkowo miękkie i piszą bardzo gładko, pióra generalnie dość mokre. Jedyne co zauważyłem pod dużym naciskiem piszącego na pióro stalówki mają tendencje do odkształcania się. Ja te pióra bardzo polecam. Jednak ceny w tych ogłoszeniach uważam za zbyt wysokie.
 5. Bardzo ładny surowy i czysty styl. Życzę sukcesu komercyjnego.
 6. Na pierwszy rzut oka (to może być tylko złudzenie optyczne) ta stalówka wygląda na lekko odkształconą
 7. Klikanie stalówki może być spowodowane tym, że skrzydełka stalówki są ustawione zbyt blisko siebie i w trakcie pisania słychać jak ocierają się o siebie przy zmianie nacisku i kąta pisania. Należy sprawdzić i ewentualnie rozchylić skrzydełka.
 8. A ja do cienkich stalówek używam Monteverde Hope Green
 9. Zasadniczo też używam na co dzień pióra starsze (najmłodsze ponad dwudziestoletnie) - są po prosu lepsze (szczególnie stalówki) od swoich współczesnych odpowiedników (tylko japońska trójka i może Lamy trzyma poziom, bo już Pelikan i Montblanc niekoniecznie). Natomiast nie kupuję wcale chińczyków - one wpadają mi w ręce z prośbą o naprawę. BTW Hero 616 w latach 70-tych nie było takie znowu tanie i chyba uchodziło za najlepsze na polskim rynku. A jeśli chodzi o Parkera25 to było najtańsze pióro w ofercie firmy coś około 8$ w Pewexie, jednak nadal się broni jakością pisania.
 10. Ja to chyba wielkim pechowcem jestem albo mam za duże wymagania bo co wpadnie chińskiego w moje ręce to pisze słabiutko.... Jeśli chodzi o tego konkretnego Fuliwena to pochodzi prawdopodobnie z początku lat 90-tych i jakościowo słabe było. Jedyne dobre chińskie pióro to było HERO 616 z połowy lat 70-tych, ale po zakupie Parkera 25 różnica w pisaniu była kolosalna czyli też takie dobre nie było.
 11. Ciekawe, trafiłem na jedno takie pióro i powiem, że było bardzo słabe (przerywanie, stalówka drapie przeokropnie) po tuningu spływaka i stalówki pisze nawet dobrze. Fuliwen wspominam jako fatalne jakościowo tzn. spływak i stalówka wykonane fatalnie.
 12. Ciekawe, zużyłem jedną butelkę tego atramentu i uważam, że ma co najmniej dobry przepływ i jest zdecydowanie mokry, nasycenie raczej niskie, cieniowanie wyraźne - w piórach suchych spisywał się bardzo dobrze - i to co dla mnie ważne nie miał tendencji do szybkiego zasychania na otwartej stalówce. Natomiast muszę jeszcze dodać, że to co widzę na ekranie zupełnie nie odpowiada rzeczywistej barwie - na ekranie widać mocno żółte tony i "wyblakły" zielony - u mnie kolor jest "żywy" bez śladu żółtego ale w tonacji zgniłej średniej zieleni takiej mniej więcej jak mundur WP przed 1939r. Takie mam wrażenie jakby to był zupełnie inny atrament - nie wszystko da się zwalić na ekran, skan, itp. - ja swój kupiłem jakieś 2 lata temu - niestety tej butelki już nie mam.
 13. hasło "fountain pen" lub "stylo plume" lub "federhalter" lub w każdym innym języku w dowolnej przeglądarce
 14. Jeśli chodzi o "dzieło sztuki" to Marlen wersje limitowane, jeśli chodzi o bardziej stonowane to: Nakaya (marka premium Platinum), Sailor, jednak też Pelikan M800 i M1000 lub Carand'ache
×
×
 • Utwórz nowe...