Skocz do zawartości

bihop

Użytkownicy
 • Ilość treści

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O bihop

 • Ranga
  XXF
 1. Ciekaw jestem nadal czy można coś więcej ustalić w sprawie daty. Młodych w gniazdku 2, oznaczenie z przed 1997, na ringu jedynie napis PELIKAN GERMANY, pomiędzy tymi słowami nabita drobna gwiazdka czy plusik. Są jakieś inne drobne szczegóły, które coś mówią o roczniku?
 2. Mierząc od stalówki ma 116,2 mm, mierząc całe (zakręcona skuwka) jest 121 mm. Czyli chyba jest to 150, podobnie potwierdza to opis https://inkoholiczka.wordpress.com/2015/08/02/pelikan-m150-czyli-ucielesnienie-klasyki/ Jednak na innej stronie (link wyżej) ktoś datuje takie pióro na lata 60-te, czy w tych latach był taki model. Chyba będzie problem z dokładniejszym określeniem roku produkcji. M150 był produkowany chyba od 1985. Jak to jest. Jaka może być też wartość tego mojego zestawu ze zdjęć.
 3. Widziałem tą stronę, trudno mi tu jednak określić bliżej datę. Znalazłem też to: http://www.wunderkammershop.de/en/en-Fountain-pen-Pelikan-Germany-1960-1965-.html#.WG6xPz8zW70
 4. Przez wiele lat leży u mnie pudełko/zestaw z piórem Pelikan. Przywiezione dość dawno z Niemiec. Z samej historii pióra i tego co znalazłem w internecie to może być z lat 60-tych, a może nie. Nie jestem w temacie fachowcem, a jest tych modeli wiele. Powiem, że to ciekawy temat, datowanie roku produkcji i modelu, jest trochę opisów w internecie, trzeba mieć jednak trochę więcej wiedzy o detalach. Może tu na forum uda się ustalić coś więcej o dacie produkcji i modelu. W załączeniu fotki. Zapraszam do dyskusji.
×
×
 • Utwórz nowe...