Skocz do zawartości

Iwan Iwanowicz

Użytkownicy
 • Ilość treści

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Iwan Iwanowicz

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Stare rowery, zegarki i inne przedmioty codziennego użytku, teraz również - pióra.

Ostatnio na profilu byli

538 wyświetleń profilu
 1. Iwan Iwanowicz

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  @derywat, no widzisz, a ja fioletowej Radugi nie polubiłem. Trudno to było doczyścić. Znakomity jest jednak niebieski - taki z pewną nutką lazurowego.
 2. Przepraszam, miałem lekki problem z internetem i zdublowałem post pomijając jeszcze tow. Jasińskiego.
 3. ArielN - 2 butelki Derywat - 1 butelka MusicMan - 1 butelka Herodot (2 butelki) Amarok - 2 butelki Depeszka - 2 butelki Tales - 1 butelka Sealfocus - 1 butelka Klokanpolska - 1 butelka Wanki - 1 butelka dimpsa - 1 butelka Visvamitra - 2 butelki bogdand - 1 butelka Myszette - 1 butelka paawel - 2 butelki Iwan Iwanowicz - 1 butelka
 4. ArielN - 2 butelki Derywat - 1 butelka MusicMan - 1 butelka Herodot (2 butelki) Amarok - 2 butelki Depeszka - 2 butelki Tales - 1 butelka Sealfocus - 1 butelka Klokanpolska - 1 butelka Wanki - 1 butelka dimpsa - 1 butelka Visvamitra - 2 butelki bogdand - 1 butelka Myszette - 1 butelka paawel - 2 butelki Iwan Iwanowicz - 1 butelka
 5. Iwan Iwanowicz

  Dzień Pióra Wiecznego 2018

  Ohoho, zegarki radzieckie. Żaden ze mnie koneser, ale jakoś tak się złożyło, że użytkuję tylko takie. Tak. Niestety do pełnej gamy kolorów kilku mi brakuje, ale będą jeszcze okazje żeby nadrobić.
 6. Iwan Iwanowicz

  Dzień Pióra Wiecznego 2018

  Ja mogę zaproponować coś dla ciekawych świata (i odważnych!) - niedostępne w Polsce rosyjskie atramenty Raduga. Posiadam fiolet, czerwień i niebieski. Tylko ewentualnych chętnych prosiłbym o uzbrojenie się we własne pióra, strzykawki, próbki, czy co tam kto lubi. @alrun - krótko: wow!
 7. Iwan Iwanowicz

  Dzień Pióra Wiecznego 2018

  Ja na pewno przyjdę. A skoro już przy atramentach jesteśmy, nie zechciałby ktoś podzielić się próbką Monteverde Moonstone? Z chęcią dostarczę próbkę jakiegoś innego inkaustu na wymianę.
 8. Kupiłem w tym roku w Auchanie kolejną partię zeszytów Oxford i potwierdzam, jakość spadła. Nie odnotowałem wprawdzie przebijania, papier jest gruby i "solidny", ale nie mają gładkości tych, które kupowałem wcześniej. Pióro chodzi po nich gorzej, atrament jest też bardziej wchłaniany. Mam nadzieję, że to tylko taka partia. A tak przy okazji, czy tylko ja mam wrażenie (albo szczęście), że Oxfordy w linie miały przyjemniejszy papier, niż te w kratkę?
 9. Iwan Iwanowicz

  J. Herbin Vert Olive

  Dzięki za recenzję. Miałem próbkę, właściwości dobre, ale kolor (moim zdaniem oczywiście) ohydny. Kto jak kto, ale Francuzi nie powinni mieć problemu z odzwierciedleniem oliwki.
 10. Iwan Iwanowicz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Ja mam zawsze dystans do takich prywatnych teorii. Wszak i Diaminom, jak pamiętam, zarzucano gęstnienie po czasie, a niektórzy mają otwarte flaszki latami i wszystko jest w porządku. No cóż, popiszemy, zobaczymy.
 11. Iwan Iwanowicz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Rzeczywiście, atrament kosztuje około 40 rubli, ale odpowiada to 2 - 3 złotym, z nie 5 dolarom. I bardzo jestem ciekaw, skąd wziąłeś te fascynujące informacje o braku zabezpieczenia przez pleśnią, czy krótkim okresem przydatności. Na butelce jest jedynie "гарантийный срок - 2 года", ale również producenci zachodni określają termin przydatności atramentu i, jak wiemy, nie ma on zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. No widzisz, jakoś nie wierzę w powodzenie rosyjskiego atramentu wśród polskiej klienteli. Może niesłusznie. W razie czego służę próbką, albo, przy następnej okazji - flaszką.
 12. Iwan Iwanowicz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Rosyjski atrament "Tęcza 2", który przywiozłem sobie z wycieczki do Moskwy. Słyszałem o nich już od dawna, ale w Polsce są nie do dostania, więc cieszę się jak dziecko. Brakuje mi wprawdzie zielonego i czarnego, tych akurat nie było, więc może innym razem. Jak je napełnię, to z przyjemnością podzielę się wrażeniami, ale póki co muszę trochę poosuszać napoczętych flaszek, a te mnie cieszą samą swoją obecnością. 😉
 13. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  W tym złotym akurat nie ma stalówki z Jarosławia, a przynajmniej sygnowania na to nie wskazują. Mam takie plastikowe, na pewno dużo nowsze piórka, które na korpusie mają napisane "centropen", na klipsie "KIN", a stalówkę mają jarosławską. Na pewno nie są to żadne składaki, mam trzy sztuki, nigdy nie używane. O, takie jak tu, tylko ja mam niebieskie https://aukro.cz/plnici-pero-centropen-1120-70-leta-nos-6804207039 A tymczasem... A, i pudełko jest od jakiegoś innego (niebrzydkiego zresztą) modelu.
 14. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  Mnie właśnie też marzy się ten radziecki Parker 51, o którym wspominałem. Najlepiej ze złotą rybką na końcu korpusu... Skoro już przy piórach z bloku wschodniego jesteśmy, to będąc ostatnio w Czechach za całe 70 koron sprawiłem sobie świetnego Centropena. Złoty, z taką ciekawą fakturą. Stalówka jest super, bardzo elastyczna, pisze mokro z przyjemnym oporem.
×