Jump to content

Iwan Iwanowicz

Użytkownicy
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

About Iwan Iwanowicz

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Stare rowery, zegarki i inne przedmioty codziennego użytku, teraz również - pióra.

Recent Profile Visitors

440 profile views
 1. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  W tym złotym akurat nie ma stalówki z Jarosławia, a przynajmniej sygnowania na to nie wskazują. Mam takie plastikowe, na pewno dużo nowsze piórka, które na korpusie mają napisane "centropen", na klipsie "KIN", a stalówkę mają jarosławską. Na pewno nie są to żadne składaki, mam trzy sztuki, nigdy nie używane. O, takie jak tu, tylko ja mam niebieskie https://aukro.cz/plnici-pero-centropen-1120-70-leta-nos-6804207039 A tymczasem... A, i pudełko jest od jakiegoś innego (niebrzydkiego zresztą) modelu.
 2. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  Mnie właśnie też marzy się ten radziecki Parker 51, o którym wspominałem. Najlepiej ze złotą rybką na końcu korpusu... Skoro już przy piórach z bloku wschodniego jesteśmy, to będąc ostatnio w Czechach za całe 70 koron sprawiłem sobie świetnego Centropena. Złoty, z taką ciekawą fakturą. Stalówka jest super, bardzo elastyczna, pisze mokro z przyjemnym oporem.
 3. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  O tak, z pewnością! Również bardzo cenię pióra produkcji radzieckiej. I podpisuję się pod tym, że owe 10 zł lepiej spożytkować na bazarku z rupieciami, niż na Ali Ekspres.
 4. Iwan Iwanowicz

  Co to za pióro?

  To nie jest Sojuz, a już na pewno nie model Leningrad, który był kopią Parkera 51 (ten był, z tego co widziałem, napełniany poprzez scićnięcie harmonijki w korpusie pióra). Producent jest napisany na skuwce - Jarosławl. Była to zdaje się najpopularniejsza wytwórnia piór w ZSRR. Stalówki tam produkowane widziałem też w Sojuzach (modele z niższej półki), a nawet w czechosłowackich Centropenach.
 5. Iwan Iwanowicz

  Sailor Jentle Ink Kingdom Note Garrulus Lidthi

  Ze smutkiem patrzę jak próbka znika mi w oczach...
 6. Iwan Iwanowicz

  Parker czy Waterman?

  Ja osobiście, gdybym dysponował aż takim budżetem zdecydowałbym się na coś... nie wiem, ciekawszego? Zachwycony jestem na przykład Lamy 2000 (choć, sądząc po propozycjach - to chyba nie Twój styl), bardzo polubiłem też Pelikany, ale po wytestowaniu wiadra egzemplarzy z różnych okresów produkcji, stwierdzam, że te starsze dają więcej radości. Bardzo często polecane są też na forum pióra produkcji japońskiej (Sailor, Platinum i Pilot), tutaj jednak niestety nie miałem okazji wielu modeli wypróbować, na pewno zapadło mi w pamięć 3776 od Platinum, które prędzej, czy później sobie sprawię. Zwróć też uwagę, jak wielki wybór stalówek oferują producenci z kraju kwitnącej wiśni. Co do modeli tych najbardziej sztampowych marek, które podesłałeś, powiem szczerze (możecie uważać, że jestem nieczuły), ale nie było jakiejś kolosalnej różnicy w jakości pisania. W sumie wszystkie były w porządku, ale bez szału. Choć uczciwie powiem, że tą klasą "500+" jeszcze nie pisałem. A jeśli jednak mimo wszystko miałbyś nieodpartą chęć kupna czegoś z zaproponowanych nam marek, to mam czerwonego Hemisphera. Leży i się kurzy.
 7. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Ja też uważam, że ten regulamin jest najbardziej klarowny, zgłaszam gotowość do zabawy. PS "w raz" w moim poprzednim poście... masakra.
 8. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Przyszły wakacje, a w raz z nimi więcej wolnego czasu i odkrytki z różnych podróży. Listę tworzymy tutaj, czy w osobnym wątku?
 9. Iwan Iwanowicz

  Sheaffer Skrip Washable Persian Rose

  Dzięki za test. Ostatnio dobrałem się do próbki, świetny jest. Nie wiesz może kiedy orientacyjnie wycofano go z produkcji?
 10. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Tak, ja uważam, że taka lista pod tytułem "ksywa, wiek, zainteresowania" to byłby najlepszy pomysł.
 11. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Ja również chętnie przyłączyłbym się do zabawy. Istnieje jakaś baza danych, do której mamy się wpisać, czy po prostu wymieniamy się adresami na PW?
 12. Iwan Iwanowicz

  Ssak do Evarsharpa Skyline

  Czołem. Sprawiłem sobie pióro Eversharp Skyline. Niestety pióro początkowo w ogóle nie chciało się napełnić. Po intensywnym "wymęczeniu" trochę zaciągnęło, ale wciąż niewiele. Na logikę, może być to chyba tylko kwestia zużytego pęcherza, choć ten wygląda nieźle. Jakieś inne pomysły, co może pisadłu dolegać? I czy nowe pęcherze można dostać w Polsce?
 13. Iwan Iwanowicz

  Olivine - Pelikan Edelstein Ink of the Year 2017

  Rzeczywiście, to zupełnie inna bajka.
 14. Iwan Iwanowicz

  Olivine - Pelikan Edelstein Ink of the Year 2017

  Ja również spodziewałem się koloru cieplejszego. Te wydaje się być podobny do ciemnozielonego ze stałej oferty.
 15. Iwan Iwanowicz

  De Atramentis: Black Red

  Podoba mi się. Wydaje się być zbliżony do brązowo-różowego od KWZ. Dzięki za recenzję.
×