Jump to content

Iwan Iwanowicz

Użytkownicy
 • Content count

  121
 • Joined

 • Last visited

About Iwan Iwanowicz

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Stare rowery, zegarki i inne przedmioty codziennego użytku, teraz również - pióra.

Recent Profile Visitors

373 profile views
 1. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Ja też uważam, że ten regulamin jest najbardziej klarowny, zgłaszam gotowość do zabawy. PS "w raz" w moim poprzednim poście... masakra.
 2. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Przyszły wakacje, a w raz z nimi więcej wolnego czasu i odkrytki z różnych podróży. Listę tworzymy tutaj, czy w osobnym wątku?
 3. Iwan Iwanowicz

  Sheaffer Skrip Washable Persian Rose

  Dzięki za test. Ostatnio dobrałem się do próbki, świetny jest. Nie wiesz może kiedy orientacyjnie wycofano go z produkcji?
 4. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Tak, ja uważam, że taka lista pod tytułem "ksywa, wiek, zainteresowania" to byłby najlepszy pomysł.
 5. Iwan Iwanowicz

  Wymiana listów

  Ja również chętnie przyłączyłbym się do zabawy. Istnieje jakaś baza danych, do której mamy się wpisać, czy po prostu wymieniamy się adresami na PW?
 6. Iwan Iwanowicz

  Ssak do Evarsharpa Skyline

  Czołem. Sprawiłem sobie pióro Eversharp Skyline. Niestety pióro początkowo w ogóle nie chciało się napełnić. Po intensywnym "wymęczeniu" trochę zaciągnęło, ale wciąż niewiele. Na logikę, może być to chyba tylko kwestia zużytego pęcherza, choć ten wygląda nieźle. Jakieś inne pomysły, co może pisadłu dolegać? I czy nowe pęcherze można dostać w Polsce?
 7. Iwan Iwanowicz

  Olivine - Pelikan Edelstein Ink of the Year 2017

  Rzeczywiście, to zupełnie inna bajka.
 8. Iwan Iwanowicz

  Olivine - Pelikan Edelstein Ink of the Year 2017

  Ja również spodziewałem się koloru cieplejszego. Te wydaje się być podobny do ciemnozielonego ze stałej oferty.
 9. Iwan Iwanowicz

  De Atramentis: Black Red

  Podoba mi się. Wydaje się być zbliżony do brązowo-różowego od KWZ. Dzięki za recenzję.
 10. Iwan Iwanowicz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Ano... 😉
 11. Iwan Iwanowicz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  😋
 12. Iwan Iwanowicz

  Śmierdzące PenBBS 323

  Na stalówkę raczej tylko siła. Choć patrząc na te położone żeberka - też bez przesady. Wydaje mi się, że na smród może pomóc tylko czas. Przynajmniej posiadacze Noodlersów i ebonitowych hindusów tak twierdzą. W międzyczasie sugeruję tankować np. jakieś KWZ o miłym, waniliowym zapachu. Mój 323 też śmierdzi i może to skojarzenie z dentystą jest trafne. Ale zapach nie jest zbyt silny, na dobrą sprawę czuć go tylko gdy pióro dokładnie obwąchać.
 13. Iwan Iwanowicz

  Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Też uważam, że kupowanie piór poniżej pewnej kwoty to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jak wszedłem na to forum i naczytałem się tylu wspaniałych rzeczy o najtańszych chińczykach, też popróbowałem i każdy okazał się porażką. Przełomem było Jinhao 992, ono wprawdzie rozpada się w rękach, ale zasuwa po kartce aż miło. Za udane produkty ChRL uważam też Wing Sunga 601 (choć i tu mam pewne zastrzeżenia) i, za bardzo udane, Pen BBS 323. Ale to już jest ta wyższa półka.
 14. Iwan Iwanowicz

  Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Dzięki wielkie.
 15. Iwan Iwanowicz

  Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Szkoda z tym Abernato. Wchodziło się do skansenu z końca internetu, ale zaopatrzenie mieli ciekawe. Również chciałem się pobawić czymś od De Atramentis, to już ostatni moment. @Ziemniaczek, jesteś pewien z tymi zniżkami dla forumowiczów? Wracając jednak do tematu KZG... Ja mam dwa typy. Umber od Toucan i Earl Grey od Diamine. Ten pierwszy, choć nie jest może kolorem szczególnie wyjątkowym, podobał mi się. A do tego dochodziło uczucie, że piszę czymś egzotycznym, o czym na razie, z racji zdrowego rozsądku, będę mógł sobie tylko pomarzyć. Earl Grey z kolei na początku wcale mnie nie zachwycił. Ale jak ostatnio przeglądałem notatki akurat nim sporządzone, pomyślałem sobie, że strasznie chętnie bym sobie znowu nim popisał. Przy następnej wizycie w F-Penie na pewno wyjdę zaopatrzony we flaszkę. W ogóle, dzięki Earl Greyowi zauważyłem, że zaczęły mnie mocno kręcić szarości. Bardzo podobał mi się też kolor Emmy, ale już jej odporność - nie. Zna ktoś może jakiś jak najbardziej zbliżony, ale jednak klasyczny atrament?
×