Jump to content

Iwan Iwanowicz

Użytkownicy
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

About Iwan Iwanowicz

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Stare rowery, zegarki i inne przedmioty codziennego użytku, teraz również - pióra.

Recent Profile Visitors

157 profile views
 1. Faber-Castell WRITink - subiektywnie

  @Ziemniaczek, właściwie to we wszystkich piórach tej marki była duża różnica w sile trzymania skuwki w poszczególnych egzemplarzach, ale w Ambitionach, których obmacałem najwięcej, poraziło mnie to najbardziej. Pierwsze primo, dlatego że cholernie mi się podoba i, chcąc nie chcąc, kupię sobie takiego w końcu. A drugie primo, że w piórze kosztującym w skrajnym przypadku ponad pół kafla po kilku latach użytkowania taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Oczywiście, należy przy tym wziąć pod uwagę ewentualne późniejsze poprawki producenta i częstotliwość otwierania, ale mimo wszystko mam lekki niesmak.
 2. Faber-Castell WRITink - subiektywnie

  No ja właśnie nie wiem, czy takie świetne. Bardzo podobają mi się pisadła tego producenta, zwłaszcza Ambition, ale na Dniu Pióra Wiecznego bardzo niepokojący był fakt, że w niektórych egzemplarzach ze skuwką trzeba było się siłować, by ją zdjąć, a w innych sama spadała. Trochę słabo jak na pióro za takie pieniądze.
 3. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  @visvamitra, jaki numer Ci się trafił?
 4. Marzenie do 300 zł

  W takim brokatowym wykończeniu szły kiedyś Sheaffery Prelude. Wyglądały olśniewająco, na żywo jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. Z tego co wiem, to już ich nie produkują, ale można zawsze poszukać, np. na Ebayu. Współczesne stalówki F tego producenta uważane są raczej za cienkie.
 5. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Ja też kupiłem sobie niedawno Sporta. Stalówka bez zastrzeżeń, nie wymagała żadnych ingerencji.
 6. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Fajna jest. Taka ponura, zszarzała.
 7. Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Diplomat Aero to, moim zdaniem, jedno z ładniejszych produkowanych współcześnie piór. @Topaz, długo użytkujesz swojego? Egzemplarze, którymi miałem okazję się pobawić cierpiały na wyluzowaną skuwkę.
 8. Rohrer & Klingner - osiemnascioro wspaniałych

  Do tej pory miałem do czynienia z Sepią i Verdingrisem, które mnie zachwyciły swoimi kolorami i właściwościami, oraz ze Scabiosą, która z kolei mnie rozczarowała. Kolor u mnie jest dużo bledszy, niż na znalezionych w internecie zdjęciach, mówiąc wprost - wygląda jak popłuczyny. Do tego wydaje się jest strasznie suchy i... śmierdzi. Piórem, w którym testowałem Scabiosę był Pilot Kakuno, który choć nie pisze zbyt grubo, zostawia mokrą, nasyconą kreskę i nigdy nie ujmował atramentom ich walorów wizualnych. Aha, i na ściankach próbki utworzył się podejrzany osad. Następny w kolejce koniecznie będzie Alt Goldgrun, wygląda olśniewająco.
 9. Graf von Faber-Castell Olive Green

  Wystrzelony na kartkę papieru robi dobre wrażenie. W piśmie wygląda trochę jak Vert Empire Herbina po odsączeniu bibułką.
 10. Blue Black - Lamy

  Wodoodporności nie sprawdzałem, ale wysychanie Verdingrisa uznałem za bardzo dobre.
 11. Blue Black - Lamy

  A myślałeś o Verdingris? Bardzo przyjemny blue-black z intrygującą nutką zieleni o nienagannych właściwościach.
 12. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  @Nikaa, całkiem zgrabnie się ten Aion prezentuje, z niecierpliwością czkam na jakąś recenzję. A sprawdzałaś może, czy ta stalówka jest wymienna ze starymi kanciakami od Lamy?
 13. Dzień Pióra Wiecznego 2017 w Warszawie

  Ja z chęcią się pojawię.
 14. Waterman Graduate

  Aj, nie sądziłem, że po moim poście pójdzie taka lawina... Ja uważam, że stalówka nie może sobie sama uciekać i zmieniać pismo wbrew naszej woli. Nie może też być dopasowana do charakteru pisma, a jedynie może odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom, czyli jak już wspomniano, twardością, gładkością czy ilością podawanego atramentu.
 15. Waterman Graduate

  Że się tak spytam, jak stalówka może oddawać charakter pisma?
×