Jump to content

Szymon

Użytkownicy
 • Content count

  308
 • Joined

 • Last visited

About Szymon

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

389 profile views
 1. Stalówka Faber-Castell

  Mam FC e-Motion i zdecydowanie mogę polecić
 2. Całkiem przyzwoicie, ale muszę je przepłukać jeszcze raz i zatankować na nowo - wtedy się wypowiem bardziej rzetelnie. @Nikaa Ale Ci zazdroszczę tego VP... Też muszę zapolować. Domyślam się, że tanio nie było. Ale nie marudzę, bo ja miałem też raz szczeście z kupieniem starego Pilota (Myu)
 3. Takie coś dziś dotarło:
 4. To oryginalny Hemisphere - to jest starsza wersja jak napisał @Cosa. Też mam Hemisphere z tej serii - tyle że w wersji stalowej.
 5. Platinum Preppy ze stalówką EF.
 6. Są odnowione, ale odbija się to na cenie: http://allegro.pl/odnowiona-stara-lawka-szkolna-biurko-dzieciece-i6983847990.html#thumb/1
 7. Pasują - sprawdzalem Bo miałem starego Imperiala i NoNonsense
 8. A przypadkiem na bazarku w Twoim temacie nie leży Aurora ze stubem (i to złotym)? Może to jest jakiś pomysł na pióro (tylko pytanie, czy to jest pióro na co dzień)
 9. No to faktycznie zmienia postać rzeczy. Bo w Polsce cena standardowego Preppy to właśnie 19.99zł, wersja EF kosztuje 29.99zł. Natomiast kupowanie konwertera do Preppy jest bez sensu bo jest droższy niż samo pióro (ok 45zł).
 10. W tym które mam po oględzinach jedynym sensownym sposobem otwarcia wydaje się wyciągnięcie zespołu pływaka z rollerem lub czapki z tyłu korpusu (reszta jest po prostu litym kawałkiem plastiku). Przy czym wyciągnięcie spływaka z rollerem wygląda na bardziej możliwe. Sprawdziłbym analogiczne opcje na początku. Tylko pytanie (przynajmniej mi przychodzi ono do głowy od razu), czy jednorazowe pióro (które może sprawiać problemy przy otwarciu) za 15zł jest taką rewelacją kiedy mamy Preppy, które z założenia nie jest jednorazowe i kosztuje 19,99zł (a też da się z niego z robić Eyedroppera)?
 11. Widziałem rollery podobnej konstrukcji - zalane jak eyedropper atramentem, widoczny spływak tak jak w tym które pokazujesz na zdjęciach. Nawet mam jeden taki w domu: Ale takich to jeszcze nie widziałem (z normalną stalówką). Muszę poszukać w Tesco.
 12. Napełnianie naboi

  Jeśli chodzi o precyzyjne mieszanie małych ilości, to ja mam w domu takie coś i świetnie się do tego nadaje (do odmierzania) - regulacja 20-200 mikrolitów
 13. Napełnianie naboi

  A no po to, że wygoda jest kwestia względną. Jeden lubi miękką poduszkę, drugi poduszek nie lubi wcale.
 14. Napełnianie naboi

  Tak sprawdziłem. Mieszam w fiolce, ale potem mieszanką napełniam nabój żeby przetestować pisanie otrzymanym kolorem. Żeby zatankować konwerter trzeba namieszać więcej niż w przypadku tankowania naboju (chyba że chcesz do konwertera wlewać strzykawką, ale to równie dobrze można do naboju wlać). A samo mieszanie w naboju też robiłem i też się da (wtedy można jeszcze mniejsze ilości zmieszać) - tak robiłem swoje pierwsze mieszanki kolorów. To, że Ty nie próbowałeś (a wydaje mi się że jednak nie próbowałeś u jeszcze zarzucasz mi to że nie sprawdzałem) , to nie znaczy że nikt tego nie robił.
×