Skocz do zawartości

Stafil

Użytkownicy
 • Ilość treści

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Stafil

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

60 wyświetleń profilu
 1. A jakim piórem i atramentem na nich pisałeś?
 2. Jeszcze całkiem akceptowalne są papiery (bloki kartek) Interdruku i Herlitza. Interdruk lepszy. Na Herlitzu pisanie jest mniej przyjemne, ale nie przebija jakoś bardzo. Testowane Moonmanem 80S+ atrament Koh-i-Noor niebieski/Camel Royal Blue.
 3. Oxford Optik Paper. Pisze dobrze, bez przebijania i strzępienia.Sprawdzone piórami Scrikss 419 i Wality 69T z użyciem atramentu niebieskiego Koh-i-Noor.
 4. Dobre są moim zdaniem stalówki Wality produkowane w Indiach.
 5. W ogóle, ten Scrikss ma wykręcaną stalówkę ze spływakiem, jak w Pelikanie. Bardzo wygodne z punktu widzenia naprawy
 6. Stafil

  Hypercolors

  W sklepie Luxpen do kupienia jest taki atrament, produkcji własnej. Zatem druga polska marka atramentu. Ciekawe nazwy ;). Ktokolwiek miał styczność? Warto kupić? Do jakiego atramentu najbardziej zbliżony właściwościami?
 7. A czy ktoś kto miał Fellowshipa wie, jak go rozkładać? Można stalówkę ze spływakiem po prostu wyciągnąć jak z Wality, przez chwycenie i ciągnięcie, ewentualnie wykręcanie?
 8. Bardzo dobre są zeszyty Pigna z recyklingu. Nie wiem, jak oni to osiągnęli, ale chociaż ich papier jest z recyklingu, dobrze się nadaje do pióra.
 9. Pisał ktoś piórem indyjskiej marki Fellowship? Jakie wrażenia? Czy pisze od razu po napełnianiu, czy trzeba rozbierać i czyścić (miałem kilka Wality i żadne nie chciało pisać, jeśli nie rozebrałem i nie potraktowałem stalówki i spływaka wodą z detergentem. Czy z Fellowshipami też tak jest?).
 10. Więc jeśli stalówka się nie wygięła, to dociskanie jest na tyle łagodne, że iryd przetrzyma długie lata takiego pisania?
 11. Aczkolwiek nawet przy mocnym dociskaniu stalówka powinna wystarczyć na kilka lat?
 12. Właściwie jak wygląda zużywanie się stalówek? Czy w miarę ścierania się ziarna irydowego stalówka zaczyna pisać grubszą linią? Czy do końca pisze linią o takiej samej grubości, aż w pewnym momencie się przestaje nadawać do pisania? I jak długo przeciętna stalowa stalówka wytrzyma zakładając prawie codzienne użytkowanie i dość mocny nacisk na papier?
 13. Radziecki wynalazek. Widać po systemie napełniania i znaku na stalówce.
 14. A będzie w ofercie Scrikss 17? Czy już się go nie wytwarza?
×
×
 • Utwórz nowe...