Jump to content

Topaz

Użytkownicy
 • Content count

  661
 • Joined

 • Last visited

About Topaz

 • Rank
  M
 • Birthday 07/07/1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Recent Profile Visitors

834 profile views
 1. Namówiłeś @Pan_Q, ale tylko jeden łyczek
 2. Topaz

  TEST - Pelikan Edelstein Ruby

  Dziwna sytuacja, pierwszy raz pojawił misię "kalafior" tego atramentu, a piszę nim w różnych piórach już dosyć długo. Stalówka IPG, pióro szczelne, zakręcane, pojawił się po około 5-6 dniach od ostatniego pisania. Pióro trochę leżało, ale było szczelnie zakręcone. Atrament pierwszy raz tak mi wyszedł na stalówkę, do tej pory był wzorcem właściwości. Kolor mi się podoba, mam go w 2-3 piórach jednocześnie, tylko w tej stalówce to zaobserwowałem.
 3. Witaj @moniq, ciekawy wstęp, czekamy na ciąg dalszy opowieści i może kiedyś na wspólne spotkanie tematyczne gdzieś na Podlasiu.
 4. Topaz

  J. Herbin: Stormy Grey

  Na razie tylko pokażę złoty pył, może za kilka dni podzielę się wrażeniami. Trochę jednak strach wlać to do pióra...
 5. Atrament ma doskonałe właściwości, jest bardzo zbliżony kolorystycznie do KWZ Ink Wspomnienie znad Bałtyku.
 6. Ciekawy opis, przeczytałem z zainteresowaniem, bardzo dobre i przydatne zdjęcie z porównaniem spływaków.
 7. Witaj, zaciekawiłeś wstępem, teraz @penmaister to już musisz coś pokazać i opisać
 8. Topaz

  Dzień dobry!

  Witaj
 9. Topaz

  Przerwa w pisaniu piórem

  No, pod wrażeniem postu jestem @Franek, mam trzy razy droższego Himalaya i wykorzystuję w nim orygialny konwerter, ale zawsze pióro trochę mi uleje atramentu, a próbowałem już kilkunastu. Może spróbuję je jako zakraplacz, to się uspokoi. Czy Twój też ma ten okropny napis "wyzłocony" na korpusie, bo to właśnie mnie zniechęciło do zakupu.
 10. Topaz

  Atrament Manuscript Sepia

  Dziękuję @Akszugor, zapomniałem, że jest też na atramentopedii, ale na Forum też się przyda przypomnienie. Kolor mnie zainteresował, zapewne kupię.
 11. Może nie "cenny okaz", ale jestem już pewien, że zgubiłem szare Kaweco Spor stalówka M. Także warto przed wakacjami przypomnieć sobie radę @endoor'a.
 12. Topaz

  Atrament Manuscript Sepia

  Nieśmiało proszę o aktualizację zdjęć w tej recenzji :). Z góry dziękuję.
 13. Topaz

  Dzień dobry.

  Witaj, pisz, czytaj, bądź aktywny :). Jak będziesz miał chwilę napisz o wrażeniach z pisania Monteverde Copper Noir, bo mam na niego ochotę i nie mogę się zdecydować.
 14. Z perspektywy mojej wątroby, wolałbym żeby to była metafora, ale to samo życie niestety było. Kilkanaście lat temu (ze względów zawodowych bliskość branży winiarskiej oraz częste podróże zagraniczne) zacząłem zbierać wina. Czerwone, ale i białe także. Poczatkowo chaotycznie, później krajami i regionami, na koniec szczepami i rocznikami. Zbierałem ale i piłem także, a te "smaczniejsze" kupowałem po degustacji już na kartony. Także uzbierało się tego "trochę" i stało w zasadzie wszędzie w domu. Aż przyszedł moment opamiętania (i ultimatum żony, że dzieci wychowują się w hurtowni win) i przestałem zbierać a zacząłem konsumować kolekcję. Kilka kolejnych lat i po krzyku, zostały niedobitki. Analogicznie jest z piórami. Objętościowo zajmują mniej, ale tylko pozornie. Po pewnym czasie pióra, pudełka, atramenty, notesy, kałamarze itd. są wszędzię. Tragedii nie ma, ale przychodzi czas na redukcję.
×