Skocz do zawartości

Topaz

Użytkownicy
 • Ilość treści

  882
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Topaz

 • Ranga
  M
 • Urodziny 07.07.1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

1265 wyświetleń profilu
 1. No..., @Krzysiek_W, mi weekend zepsułeś, ale gratuluję, piękne pióro, pozazdrościć.
 2. @Krzysiek_W, czyli jakie, bo podglądu nie ma ;(
 3. @alrun, nie za dużo ubyło, może połowa, ale konstrukcja kałamarza (szumnie nazwane, ale pojemnik LAMY to jednak więcej niż zwykła butelka) uniemożliwia wręcz napełnianie bez pochylania. Trzeba trzymać kałamarz pod kątem jedna ręką, nabierać drugą, bardzo karkołomne. Jestem rozczarowany.
 4. Prawda. Jest bardzo nasycony pigmentami, ciężko wyczyścić przy zmianie na jaśniejszy, ale trochę moczenia i ustępuje.
 5. Nadal śledzę z ciekawością i gratuluję przyszłej wystawy. Ps. na opisie na kartce jest - 20 ml, ale już chyba trudno będzie poprawić
 6. Coraz gorzej nabiera się z tego kałamarzyka atrament, jednak płytkie konstrukcje są niepraktyczne. Nawet przechylanie, przy większych stalówkach, niewiele daje. A taki był ładny, niemiecki. ;(
 7. @Wieczny wagarowicz, gratuluję, gdzie Ty wynajdujesz takie cuda, podziel się jeżeli to nie tajemnica zbieracza. Piękny, niespotykany kałamarz, atrament też ciekawy. O firmie nawet www milczy, a atrament jak produkt premium.
 8. Visconti niebieski, to mój numero uno w atramentach. A robili te kałamarze szklane, jeszcze kilka lat temu, może 3-4 lata jak zniknęły. Też ubolewam nad polityką firmy, ale zmienia się na gorsze. Opakowania też były kartonowe a nie plastikowe, które się rozpadają. Ps. tło w głównym zdjęciu to... rewelacyjne zestawienie.
 9. Więcej turkusowego trzeba spróbować dodać.
 10. Schubert w moim klimacie, gratuluję wytrzymania przez cały rok w grzeczności, ale widać, że było warto.
 11. Patrząc na pióra, które mam, z 60-70 historią, częściowe zużycie irydu pióra występuje. Ale mówimy o dziesięcioleciach intensywnego pisania. Współczesne stalówki są bardziej wytrzymałe. Można ocenić, że są wieczne.
 12. @Wieczny wagarowicz'u z ciekawością będę śledził ten wątek. Celna recenzja : "Testowałem go w którymś z wiecznych piór i... pisało się nim całkiem nieźle..." zachęciła mnie do oceny moich zbiorów atramentu i kałamarzy. Co do Skripa'a, to dobry atrament we wszystkich parametrach, polecam. Gratuluję ciekawych zdjęć, nie łatwo jest ciekawie fotografować szkło.
 13. Tak z pamięci - Platinum Violet/Purple, ale jest chłodniejszy. Solferino nie ma konkurencji kolorystycznej, ja raczej takiej nie pamiętam. Jak wieczorem będę miał dostęp do notatek i testu to pokażę próbki tego Platinum.
 14. Super pomysł, może nie jedyny na rynku, ale przy tym projekcie pióra wyglada super atrakcyjnie, jestem zainteresowany, zobaczymy, jak wyglada na żywo.
×
×
 • Utwórz nowe...