Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

Topaz

Użytkownicy
 • Content count

  483
 • Joined

 • Last visited

About Topaz

 • Rank
  F
 • Birthday 07/07/1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Recent Profile Visitors

412 profile views
 1. Tsuyu-kusa - Pilot Iroshizuku

  Zaciekwaił mnie ten atrament, dziękuję za recenzje, jest sens je pisać, nawet po latach są aktualne. Czy może ktoś ma próbki pisma Tsuyu- kusa i Asa- gao, ciekaw jestem porównania odcieni na jednej kartce.
 2. Czyli rozumiem, że wygrało: Fred Faggionato PÉTRARQUE? Teraz głosowanie która wersja?
 3. Dziękuję @Tyci, a myślałem, że już wszystkie Sheaffery znam, a tu taka niespodzianka. A możesz przy okazji zrobic zdjęcie klipsa, ciekaw jestem?
 4. Kołonotatnik z Biedronki

  Dziękuję @Wąsaty, kupiłem dwa, nie wiedziałem, że robią w wersji z twardymi okładkami, miałem z plastikową, bardzo niepraktyczne, tę zakupine już przetestowane. Sam nie zwróciłbym na nie uwagi.
 5. A mnie dzisiaj na grzybowe (brązy z brązami) klimaty skusiło, MARLEN zalany Graf von Faber Castell Hazelnut Brown
 6. Waterman Encre Bleu Obsession

  Ma ktoś? Pisze tym atramentem? Jestem ciekaw dlaczego dopiero w stalówce BB pokazuje co potrafi? Chodzi o cieniowanie?
 7. Świetnie dobrane stalówki, ciekawe zestawienie.
 8. Jaki kolor atramentu do podpisów

  Jeżeli poważnie pytasz i potrzebujesz poważnego atramentu do ważnych podpisów, na ważnych dokumentach na wieki to polecam Rohrer&Klingner serii Dokument seria oznaczona 41, sześć kolorów do wyboru, ale raczej wybierzesz darc blue lub black. Poczytaj na ich stronie. Ja używałem swego czasu dark blue, polecam. https://www.rohrer-klingner.de/?page_id=722&lang=en Albo z J. Herbin mają coś co się nazywa Encre Anhentique (atrament autentyczny?), atrament dla pisania dokumentów, ale nie miałem i nie mam zdania na jego temat.
 9. Zdjęcia zginęły, @Akszugormoże jest szansa na odzyskanie?
 10. Zapowiedź: Lamy Studio Racing Green

  Kolor w moim guście, pióro już nie. Czy może są jakieś informacje o planowanym atramencie LAMY Racing Green?
 11. Tak policzyłem i mi wychodzi, że wersja slim ma ok. 146 mm (dłuższe od Lamy Al-star - to ma ok. 138 mm), w sekcji 9,8 mm, korpus w zgrubieniu (kolanku bambusa) 13,8 mm. A wersja regular ma ok. 152 mm, w sekcji 11,4 mm, korpus w zgrubieniu (kolanku bambusa) 15,2 mm. Suche fakty, nie da się ich potrzymać i popisać, ale może podjęcie decyzji ułatwią.
 12. Zabawa piórem z superfleksem...

  Fajna ta smutna kaczka. Podziwiam wkład pracy.
 13. Ja? Ja to napisałem? No... mój charakter pisma i... mój Waterman Expert CT. Chyba byłem przed poranną kawą. Brawo @Kowal1623, dziękuję za czujność. Dla pewnosci, że masz rację pokażę stalówki... dwie. Pisałem piórem Waterman Expert mark III
 14. RECENZJE 2.0 - wyniki konkursu

  Gratuluję wszystkim, świetne recenzje, dużo zdjęć, ożywione Forum i ciekawe dyskusje. Fajny pomysł na konkurs, chociaż myślę, że nie tylko dla nagród wszyscy uczestnicy brali w nim udział, ale właśnie dla podzielenia się doświadczeniami. Pojawiły się recenzje piór powszechnie znanych, ale zapomnianych, dobrze, że o nich przypomniano. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie.
×