Jump to content

Topaz

Użytkownicy
 • Content count

  577
 • Joined

 • Last visited

About Topaz

 • Rank
  M
 • Birthday 07/07/1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Recent Profile Visitors

603 profile views
 1. Świetny zakup, też się napaliłem na ten kolor. Z zakupem poczekam jednak do PSP 2018. Próbowałem ostatnio 4 Ahab'ów i tylko jedno miało dobrą stalówkę, pozostałe 3 były porażką. Zdecydowałem, że nie będę ryzykował i przed kupnem wypróbuję na miejscu (Luxpen ma być na w Katowicach i się wystawiać)
 2. Będzie jak Administrator zadecyduje, ale na końcu powinny zostać 3 kolory, sprowadzone do prostych nazw barw podstawowych (bez opisu w stylu, Błękitny poranek nad rozmarynem zielonawym ogrzanym słońcem Azteków), z tych 3 wybieramy jeden (zadowoleni czy nie, wszyscy przecież chcemy mieć Atrament Forumowy APWF 2018), a ten jeden, według swojej fantazji przygotowuje producent, i to on wprowadza wariacje, odcienie i inne niespodzianki. Tak to widzę.
 3. Cześć!

  Witaj, ciekawy wstęp i historia.
 4. Witam "pióromaniaków"

  Witaj, w wolnej chwili pochwal się, co tam w szufladach chowasz, zawsze jesteśmy ciekawi.
 5. Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Czyli jak dobrze rozumiem, zaczynamy tydzień niespodzianek. To ja cicho sza siedzę i za sześć dni opisuję jaką to niespodziankę dostałem.
 6. Diamine Earl Grey - test grupowy

  Test był tygodniowy i przekrojowy, pisałem ja i syn w szkole, atrament zalany był w piórze z Chin, bo przezornie zdecydowałm się na "woła roboczego" - BAOER 508 stalówka F, przezornie, bo z rezerewą podchodzę do czarnych kolorów, które potrafią w piórze "zostać na zawsze". Pióro oczywiście w kolorze szarym. Po pierwsze kolor: to nudny szary, nic porywajacego, taki czarny rozcieńczony w stosunku 1:1 z wodą. Po drugie właściwości: w miarę dobry przepływ, bardzo dobre wysychanie, nie strzepi, nie przebija, dobrze sprawdza sie na słabych papierach. Po trzecie: ludzie z marketingu zawsze mi powtarzają: nie ważne, co sprzedajemy, ważne, jak to fantazyjnie nazwiemy. I tego się w zasadzie trzymajmy, najlepsza jest nazwa. Wzięła się chyba z tego, że na bibule kolor utlenia się do brązowego, jak liście herbaty. Po czwarte konkurencja: kto chciałby pisać takim nudnym szarym, chyba na palcach jednej ręki można policzyć chętnych. A...pan się zgłasza... to proszę kupić Stone Grey od Graf von Faber Castell
 7. Zawsze chciałm nim popisać, zawsze coś stawało na drodze, już nie było w sklepie, nie miałem akurat wolnego pióra do zaciągniecia, ktoś zapomniał zabrać na spotkanie... Test był krótki, trzy dni, w piórze standardowym bo zdecydowałm się na "woła roboczego" - Sheaffer 300 stalówka M. Pióro oczywiście w kolorze Blue Po pierwsze kolor: to jet kwintesencja koloru szafirowego, sproszkowany szafirowy korund dodany do rozpuszczalnika, w stosunku 1:1. Po drugie właściwości: bardzo dobry przepływ, bardzo złe wysychanie, myślę, że został stworzony do pisania po słabych, "drukarkowych" papierach, na dobrych słabo wsiąka, nie wysycha, na złych wsiąka szybko, nie strzepi praktycznie i oddaje swój kolor. Po trzecie magia: kolor cieniuje, w cieniach opalizuje, skrzy się na purpurowo, może to przeszkadzać przy czytaniu tekstów, ale wyglada zjawiskowo, nie można tego podrobić, no może odparowując atrament Pelikana 4001 Royal Blue praktycznie do zera (no, ale wtedy nie da się nim płynnie pisać). Po czwarte konkurencja: praktycznie brak, po zastanowieniu jeden - Visconti Blue. Polecam ten atrament do codziennego piasania na słabszych papierach, drastyczny test na pocztowym druku zaliczył pozytywnie. Atrament wart każdej ceny.
 8. Dzień dobry!

  Witaj Doroto.
 9. Dziękuję @odi za podzielenie się linkiem, strony nie znałem, kopalnia wiedzy. Tak idąc po nitce do kłębka, dowiedziałem się, że podxxxxx, przepraszam inspiracja od pióra Parker 45 może kosztować 27$, szok i niedowierzanie. Będę śledził w przyszłości.
 10. Jestem za, gratuluję wyboru.
 11. Z dwojga wybrałbym LAMY Safari. Dlaczego? Zdjęcia najlepiej zobrazują jego wytrzymałość. LAMY Safari 17g vs Van 2 tony Ps. Nadmienię, ze nadal pisało. Obecnie oczywiście pamiatka po wypadku.
 12. @zara99, może nie w każdej znajdzie się to Pink Lamy, ale jest dla Ciebie alternatywa (i dla Twojej Nero Uno koleżanka) : żródło: montegrappa.com
 13. Sypnęło nowościami, żeby nie było smutno, po kolorze ciemnym Petrol, LAMY na 2018 rok wybrało jakże wesoły... Vibrant Pink. Kolor jaki jest każdy widzi, po co drążyć temat. Żródło: lamygallery.com Ps. W każdej kobiecej torebce obowiazkowe.
 14. Cześć!

  Witaj, też się cieszę, że będziesz na FORUM. Czytaj, pisz, dziel się zainteresowaniami.
×