Jump to content

Topaz

Użytkownicy
 • Content Count

  756
 • Joined

 • Last visited

About Topaz

 • Rank
  M
 • Birthday 07/07/1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Recent Profile Visitors

1,024 profile views
 1. Topaz

  (Subiektywne) zestawienie zieleni

  Parker wydaje się ciekawy, zawsze go omijałem, może warto kupić?
 2. Topaz

  Parę zdjęć kolekcji i kasetek DIY

  Masakra, zgadzam się. Też tak mam. Z ciekawości, @mihauk, kartonki od atramentów wyrzucasz czy składasz gdziesz w szafie?
 3. Topaz

  Parę zdjęć kolekcji i kasetek DIY

  Pióroza i gorączka atramentowa. Widzę, że przypadek beznadziejny, już raczej nie minie to zauroczenie. Skarby. Gratulacje za pudełka. I życzenia dalszego poszukiwania Graala.
 4. Cieszę się i nadal będę cieszył się podczas pisania naszym forumowym atramentem - Cisza przed Burzą, produkcja limitowana na 2018 rok, KWZ Ink. Dlatego kilka zdjęć, opinii i refleksji. Po pierwsze kolor: wielopłaszczyznowy, optycznie to blue black, ciemny granat ze śladami turkusu; pozornie smutny; ale potrafi zaświecić w jaśniejszych miejscach wesoło i właśnie turkusowo, kolor jest bardzo nasycony, kryjący; Po drugie właściwości: delikatnie cieniuje, ale nie narzuca się z tym cieniowaniem, jest kryjacy nawet w światłach; nie strzępi nawet na słabych papierach; schnie dosyć długo, do 20s, mi nie przeszkadza, ale to za długo jak na atrament o uniwersalnym kolorze; przebija, i to trzeba wyraźnie zaznaczyć - sporo tych przebić, lubi przechodzić na drugą stronę i w liniach i kropkach pisanych tekstów; nie rozmazuje sie po wyschnięciu i potarciu palcem; ma bardzo dobry przepływ, jest mokry i startuje od razu, nawet po kilku minutach w otwartym piórze; Po trzecie emocje: bardzo mi się podoba, i mimo, że wole jaśniejsze niebieskie i dużo pisze turkusami, to Cisza przed Burzą jest ostatnio zawsze w jakimś piórze zalana; to atrament wielopłaszczyznowy w swoim specyficznym granacie, atarment z burzą przez duże B; przebijanie jest oczywiście jego słabością, ale mi nie przeszkadza, piszę głównie notatki jednostronne, a przy oficjalnych dokumentach, jak przebija zwracam uwagę - "kupcie sobie lepszy papier, nie drukujcie dokumentów na makulaturze"; polecam zdobycie tego atramentu i pisanie dla przyjemności oglądania jego koloru;
 5. Topaz

  Tajemnicze "francuzy"

  Piękne safety pen'y, gratulacje.
 6. Topaz

  Papier niebielony Lettura 80g

  To też spróbuję zadruk na laserze, bo planowałem zrobić sobie zeszyt skoroszyt z różnymi papierami jak kiedyś kolega @Juzwa.
 7. Podobno w tym roku taki kolor będzie modny. Mi podoba się bardziej niż Olivine. Zdjęcie: Pelikan.com
 8. Topaz

  Papier niebielony Lettura 80g

  @Marshall, takie pytanie- te kropki nadrukowujesz? Druk cyfrowy, atramentówka? Pytam w kontekście zmian właściwości po przejściu przez drukarkę.
 9. To polecam pióra Cross Beverly, doskonałe stalówki i wygląd. Cena do 160 zł. https://www.cross.com/en/products/at0496-2
 10. @TomaszSz to Pelikan 140 green striped, lata produkcji 1954-1964, ze stalówką 14ct. Do dzisiaj mimo ponad 60 lat sprawny i świetnie piszący.
 11. @Marshall, sprawa doświadczenia niestety, część trzymam do góry stalówką (np. Lamy Persona, Pelikan 200, Platinum Preppy, Visconti Pericle), część do dołu stalówką (np. Senator Regent, Parker IM, Monteverde Invicta), część leży (np. Lamy Dialog, Visconti Monte Carlo, Faber Castell Ambition). Niestety zachowują się różnie w zależności od dłuższego (2-3 dni) położenia. Trzeba doświadczalnie sprawdzić. No jest jedno pióro, któremu to obojętne - Platinum #3778. Po miesiącu, w każdym położeniu, pisze od pierwszego punktu.
 12. Dziś na złoto i turkusowo. LAMY Dialog 3.
 13. Stalówką do dołu, żeby atrament spływał do skuwki i od razu startowało.
 14. Biało za oknem, więc na choinkowo zielono:
×