Jump to content

Topaz

Użytkownicy
 • Content Count

  708
 • Joined

 • Last visited

About Topaz

 • Rank
  M
 • Birthday 07/07/1968

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Białystok

Recent Profile Visitors

943 profile views
 1. Hm...może to zasługa Pilota i stalówki, że u mnie ciemniej wyglada, bo mój skan wyświetla mi się poprawnie, co do strzępienia, przebijania i wysychania, różnice mogą wynikać z papieru - Rhodia w Note book jest dosyć... pergaminowa, śliska i gesta.
 2. @Visvamitrze się chce, chce mu się organizować takie testy, napełnianie, pakowanie, wysyłanie, wypałnianie tabelek. Dzięki takiemu "chcę" mam okazję wypróbować egzotyczny dla mnie atrament, z innego kontynentu, z Nowego Orleanu, poczytać o festiwalu Mardi Gras, poczuć się jak uczestnik ulicznej imprezy. Serio piszę, dla mnie takie testy, to nie tylko kolor albo jego brak. Dziękuję za Twoje "chcę" @visvamitra. Pomyślałem, że z taką nazwą i kolorem to tylko PILOT MR Violet Leopard zasłuzył na zalanie tym atramentem. I przyznam się na wstępie, że zalalem go dwa razy, do końca próbki. Po pierwsze kolor: Fioletowy z czarnym odcieniem, neutralny fiolet ale ciemniejacy w cieniach kreski prawie do czarnego, duże nasycenie koloru na kżdym papierze. Mi podoba się na tyle, że jeżeli będzie okazja kupię do codziennego pisania. Po drugie właściwości: cieniuje lekko; nie strzępi, nie rozlewa się; schnie około 15s; nie przebija, a jeżeli już, to na bardzo słabych papierach; nie smuży po wyschnięciu; ma doskonały przepływ; Po trzecie emocje: Indiański fiolet bardzo mi się podoba, doskonały atrament, nasycony, konkretny kolor. Polecam.
 3. ArielN - 2 butelki derywat - 1 butelka musicman - 1 butelka Herodot - 2 butelki Amarok - 2 butelki depeszka - 2 butelki Tales - 1 butelka sealfocus - 1 butelka klokanpolska - 1 butelka wanki - 1 butelka dimpsa - 1 butelka visvamitra - 2 butelki bogdand - 1 butelka Myszette - 1 butelka paawel - 2 butelki ljasinskipl - 1 butelka Iwan Iwanowicz - 1 butelka zacharow_info - 2 butelki ch3ch - 1 butelka yorki_man - 1 butelka Szeja - 1 butelka Kshishiu - 1 butelka Beny - 1 butelka yawn - 1 butelka  RaV™ - 1 butelka piszacy 2 butelki juzwa - 1 butelka mzobeniak - 2 butelki misiek901 - 1 butelka ft-21-2 butelki Cnidius - 1 butelka exvicked - 1 butelka p71 - 1 butelka Grzgrz - 2 butelki heyu - 2 butelki Agatiku - 1 butelka Sebastian FotoS - 1 butelka Arles - 2 butelki kuba989898 - 2 butelki tmark- 2 butelki Calfy - 1 butelka sylvia1 1 butelka RedMonster 1 butelka Iwanna - 1 butelka Topaz - 1 butelka
 4. W tym stanie, subiektywnie wycenię na 180-210 zł.
 5. Topaz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  @tom_ek to jest tak: niebieski fioletowy to fioletowy z niebieskim tchnieniem a fioletowy niebieski to niebieski z fioletowym tchnieniem. Ale wracając do kałamarza... drugie podejście. Pióro musiałem umyć (drugi raz, bo pierwszy raz pod pierwsze zalanie, po kupieniu) i znowu zalałem, bo pisanie przerywało, jakieś resztki smaru porobiły "glutki" w konwerterze. Wkrótce dalsze wrażenia.
 6. @Bartosz_T, Ty tak na serio... wiertarka w piórze?
 7. Topaz

  KWZ Ink Czerwony 1 - test grupowy

  W uzupełnieniu testu: atrament KWZ Ink Czerwony 1 zostawiłem w piórze Platinum 3776 (zalane po raz drugi po teście) na 4 (słownie: cztery) miesiące i... wystartował od pierwszej kreski. Zapomniałem o piórze, od czerwca leżało spokojnie zalane atramentem. Dzisiaj wystartowało bez problemu, bez zastanowienia, zero kalafiora na stalówce, zero zasychania. Doskonałe właściwości atramentu. Nadal polecam.
 8. Topaz

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Zalałem właśnie kolejne Jinhao 992 kolejnym J. Herbin 1670 tym razem w kolorze Ocean blue. Wkrótce opiszę swoje wrażenia. Ps. pierwsze już jest - kolor jest niebieskim fioletowym.
 9. Nadal w temacie Paryż, stacja metra.
 10. Dzisiaj w akcji zalany czarnym atramentem STIPULA Nero czarny WATERMAN Concorde :
 11. Topaz

  Stipula Calamo Nero - test grupowy

  Atrament STIPULA Calamo Nero to dla mnie ciekawa niespodzianka, bo nie często kupuję czarne atramenty, praktycznie nimi nie piszę. Nero zalałem do pióra oszczędnego w podawaniu atramentu, idealnego do sprawdzenia czy jest rzeczywiście czarny - WATERMAN Concorde Noir ze stalówka 18K, złotą cienka EF/F. Po pierwsze kolor: czarny ale cieniujący i z lekkim ciepłym odcieniem (wzorcem neutralnej absolutnej czerni jest dla mnie... HERO Black), ma dobre, wysokie nasycenie, jest kryjacy w cieniach. Po drugie właściwości: Występuje lekkie cieniowanie, ale raczej jest jednolity w kresce; nie strzępi; wysycha szybko, już po ok. 5 s; nie przebija; nie smuży, ma dobry przepływ nawet w cienkiej stalówce; Po trzecie: Cóż... czarny, emocji nie ma. Najciekawszy jest chyba kałamarz, mała zgrabna buteleczka. Ale... jego zaletą jest szybki czas wysychania i brak smużenia po wyschnięciu, idelny na szkolne wypracowania.
 12. Topaz

  Herlitz - czy warto go kupić?

  "Atrament w słoiczku", bardzo ciekawy słoiczek. Poszukam, sprawdzę, bo pióra Herlitz mam i lubię. Szkolne a stalówki jak marzenie.
 13. Świetne stalówki, mam taką w piórze GEHA, rewelacyjnie gładko pisze, gratuluję zakupu.
 14. Topaz

  Diamine: Aqua Lagoon

  Świetny test. Miałem kupić, ręka drgnęła i.... kupiłem. Pochwalę się jaki ma odcień jak przyjdzie.
 15. Topaz

  Ile macie atramentów?

  Po 50 butelce przestałem liczyć. W niektórych z nich tylko zamoczyłem stalówkę. Tak, to choroba zbieractwa.
×