Skocz do zawartości

Gorz

Użytkownicy
 • Ilość treści

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Gorz

 • Ranga
  XF

Ostatnio na profilu byli

267 wyświetleń profilu
 1. Jinhao ze stalówką Zebra G jest problematyczne. Zmontowałem taki zestaw i tak średnio to działało, przepływ atramenty był za mały stalówka nie przylega dokładnie do spływaka jest kilka opisów rozwiązania tego problemu ale z wysokim ryzykiem uszkodzenia pióra. Jest też problem z montażem a jeszcze większy z demontażem przy którym bardzo łatwo o uszkodzenie spływaka. IMO dobry zestaw do zabawy ale nie do codziennego pisania. Potwierdzam dobrze działają flexy od FPR. Trzeba tylko liczyć się z tym że są naprawdę mokre. Ale frajda z pisania przednia. Próbowałem przeszczepiać flexa od FPR do TWSBI nie udało się to najlepiej - stalówka #6 JoWo miała inny promień wygięcia niż ta od FPR. @tom_ek jak udało Ci się to obejść?
 2. Nie jestem w stanie powiedzieć nie widziałem na żywo tego drugiego a monitory mocno przekłamują nawet retina na której oglądam to zdjęcie które sam zrobiłem.
 3. Właśnie wystawiam na sprzedaż Pilota Custom 74 ze stalówką SF bardzo mało używanego zaraz załaduję go na bazarek pisz co cię niepokoi w tym typie stalówki może wyjaśnię wątpliwości miałem też wcześniej Pilota Custom Heritage 92 ze stalówką F.
 4. Niestety aparat w szajsfonie jest jaki jest a ja też nie jestem mistrzem fotografii pod 1 masz Yama guri dla porównania pod 2 masz Rohrer & Klinger Sepia. Yama guri jest zdecydowanie bardziej orzechowy/ cieplejszy niż na zdjęciach które są w sieci. R& K Sepaia jest bardziej "bury". Przy cienko piszącym piórze kreska z yama guri jest naprawdę ciemna ale widać że to nie czarny. Z czasem kolor się bardziej nasyca brązem. Bardzo ciekawy atrament.
 5. A nie używacie micromesh o różnych gradacjach i płynu micro glos? Można kupić zestaw. Micromesh mają gradacje od 3600 do 12000. 12000 używam też do dopieszczenia stalówek. Bardzo się sprawdza. Polerowałem też rysy i z całkiem niezłym efektem ale to dość pracochłonne. https://micro4.pl/pl/p/Zestaw-midi-dla-milosnikow-pior-wiecznych-/148
 6. faktycznie robiłem to z 2 lata temu i pomerdało mi się przekładałem całą sekcję z MR do 78G mój błąd. Spływaki przekładałem pomiędzy Plumixem i MR bo są na naboje int. Potem przekładałem same stalówki pomiedzy Plumixem, MR a 78G. Teraz sprawdziłem i jest tak jak piszesz.
 7. W jedynym słusznym telefonie z ogryzkiem którym mnie uszczęśliwiono to sobie mogę......
 8. Miałem butelkę Diamine Teal. Wyglądał ładnie ale zatykał mi pióra m.in. Sailora 1911 i Gama Eyas z dość grubą stalówką F. Pióra było po nim bardzo ciężko domyć. Oddałem go za butelkę Rohrer & Klinger z którym nie miałem wcześniej doświadczenia. Jest sporo budżetowych atramentów imo lepszych od Diamine jak choćby wspomniany R&K (też ma dużą paletę barw) Niewątpliwą zaletą Diamine jest duża paleta barw i pojemności butelek. Ale jak wynika z licznych wpisów Diamine jest nieprzewidywalny - w zależności do koloru. Mam Iroshizuku Yama Guri - to doskonałe atramenty nie wiem czy z fabrycznych są lepsze. Cena niestety trochę dusi dlatego trzeba kombinować i sprowadzać z Japonii żeby była do zaakceptowania. Ale tutaj nie ma żadnego ryzyka. Po złych doświadczeniach wolę z ostrożności unikać Diamine. Tak dla ciekawości Diamine Teal nie jest wodoodporny ale wywabić plamy z ubrania to było wyzwanie nie lada :).
 9. Dzisiejszy zestaw PS. wychodzą mi g. zdjęcia atramentów
 10. Z atramentów ala teal które też lubię polecam Rohrer & Klinger Verdigris. Bardzo fajny budżetowy atrament o niezłych właściwościach.
 11. Piękne pióro. Jak ta F ma się do innych np. europejskich marek - grubiej cieniej? Kreska nie wygląda na mokrą.
 12. I jak to działa? Jaki rozmiar stalówki wybrałeś? Miałem tylko jedno Platinum Balance Crystal ze stalówką F. Bardzo dobre piór świetnie pisało stalówka w nim nie była tak cienka jak w Sailorach czy Pilotach, dość mokra. Miało to coś świetne pióro za niewielkie pieniądze. Niestety te przezroczyste tworzywo ma tendencję do pękania i w przypadku pęknięcia sekcji było to nie do naprawienia.
×
×
 • Utwórz nowe...