Skocz do zawartości

eileen1x

Użytkownicy
 • Ilość treści

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O eileen1x

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

98 wyświetleń profilu
 1. Dziękuję wszystkim, którzy mi udzielili cennych rad. Pióro już rozkręcone, oczyszczone i złożone na nowo. Odbyło się to tak: po namoczeniu w ciepłej wodzie z mydłem udało mi się wyciągnąć stalówkę ze spływakiem. Przez wąski otwór wlałem do korpusu za pomocą strzykawki z długą igłą wodę z mydłem, ale weszło jej bardzo mało, bo w piórze był nabój z zaschniętym atramentem. Długim sztywnym drutem wypchnąłem go z sekcji do środka korpusu i wtedy nalałem tam strzykawką pełno ciepłej wody z płynem zmiękczającym. Pozostawiłem to na noc, a na drugi dzień powtórzyłem kąpiel tylko woda była mocno ciepła. Z pomocą kawałków dętki którymi owinąłem sekcję i korpus odkręciłem pióro, które jak się okazało ma wyjątkowo długi i drobnozwojowy gwint podatny na takie zapieczenia. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za życzliwe i pożyteczne rady.
 2. Dziwi mnie trochę jak entuzjaści marki Lamy przechodzą gładko nad ewindentną wadą pióra jaką jest brudzenie stalówki przez nadmierny wypływ atramentu po napełnieniu.
 3. W żaden sposób nie mogę odkręcić sekcji dla wymiany naboju z atramentem. Metalowy korpus pióra jest bardzo śliski, a plastikowa sekcja bardzo podatna na uszkodzenia. Czy jest jakiś penetrator, który potrafi wniknąć w szczelinę pomiędzy korpusem a sekcją i zwilżyć zaciśnięty gwint?
 4. Bardzo dziękuję za dokładną instrukcję. Zastosuję się do niej i jestem pewien, że przy zachowaniu odpowiedniej staranności sekcja zostanie sklejona. Nie omieszkam o tym poinformować.
 5. Zabiorę głos w sprawie niemieckich piór nieznanych marek. Charakterystyczny klips, który niektórym kolegom kojarzył się anatomicznie, naprowadził mnie na trop. Oto jedno z moich piór wiecznych produkcji NRD. Jest to pióro Prinzess z lat 60 tych i zarówno ring jak i klips stylistycznie jest taki sam jak prezentowanych przez kolegów piórach.
 6. Witam. Pierwszy raz na forum więc z pewną tremą Chciałem zapytać doświadczonych kolegów jak sobie poradzić z pękniętą sekcją, żeby zapobiec wyciekom atramentu. Sekcja pękła wzdłużnie od strony stalówki w stronę korpusu. Powstała rysa długa na 8 mm i obawiam się, że po napełnieniu pióra atramentem może plamić palce. Czy jest jakaś sprawdzona metoda sklejenia takiego pęknięcia? Pióro marki Prinzess z lat 50-60
 7. Jak to zdobyć atrament? Chyba kupić skoro jest wyznaczona cena. 85. Eileen - 1 butelka Pozdrowienia Eileen
 8. Snobizm - to jest powód, dla którego spieramy się o to czy Montblanc jest lepszy od Sailora, a Mercedes jest lepszy od Lexusa
 9. Za pomocą Hero 330 można było bardzo dobrze wyrobić sobie charakter pisma
×
×
 • Utwórz nowe...