Skocz do zawartości

eileen1x

Użytkownicy
 • Ilość treści

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O eileen1x

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  52°06′22″N 21°15′57″E
 • Zainteresowania
  literatura, pióra wieczne, fotografia, krótko

Ostatnio na profilu byli

239 wyświetleń profilu
 1. Bardzo mi przykro, ale okazało się, że to jest pióro wieczne, a nie długopis
 2. Zajrzałem tutaj, bo chciałem również zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów o Watermana, ale po tym co tu zobaczyłem to się boję.
 3. Czyżbym wyczuł subtelną obecność "fali" na Forum? Panowie z grubszą stalówką mają po dwie belki?
 4. Zaraz poszukam w swoich zbiorach sprzed lat, bo ten długopis kupiłem ze 30 lat temu. Spróbuję zrobić zdjęcie przy dziennym świetle i porównasz
 5. Chciałbym rozebrać skuwkę Parkera Vector ale nie widzę sposobu jak to zrobić w tym modelu. Czy ktoś wie jak się do tego zabrać?
 6. Dalej masz ten problem? Mam taki sam element tylko cały
 7. Niestety gumki w chińskich piórach za 3 złote są po pierwsze za krótkie, a po drugie za wąskie do piór z lat 50 i 60. Dodatkowo są przyklejone do sekcji i nie można ich zdjąć, a tylko odciąć, co skraca je o 5 mm.
 8. Pióro nie jest z mosiądzu. Jeśli zajrzysz do wewnątrz skuwki, to mniej więcej w połowie głębokości zobaczyć można nacięty gwint do nakręcania na korpus. jego zwoje są srebrzysto szare. Poza tym żaden magnes, nawet neodymowy nie przyciąga mosiądzu.
 9. Przeważnie jest to ryt wgłębny i wtedy następuje ubytek powłoki lakierniczej jeśli pióro jest pokryte farbą albo ubytek materiału jeśli jest plastikowe lub metalowe. Z ubytkiem materiału nic się nie zrobi, ale ubytki lakieru można uzupełnić odpowiednio dobranym kolorem farby i po jej wyschnięciu, doprowadzeniem powierzchni do stanu sprzed grawerunku. Zdarza się czasem, że napisy były wykonywane metodą sitodruku i wtedy wystarczy taki napis zmyć rozpuszczalnikiem lub ostrożnie zeszlifować pastą polerską
 10. Zielony Pelikan 4001 także źle działa na złocone stalówki. Ale jak masz trochę cierpliwości to możesz sam pozłocić tę stalówkę na nowo.
 11. Zawsze możesz zmienić stalówkę lub zeszlifować ziarno
 12. Cześć! Dnia Ci nie starczy, żeby przeczytać to co tutaj napisano na temat piór i atramentów.
 13. Minęło 5 lat, wszyscy już zapomnieli o Pelikanie Stola III, a ja od pewnego czasu piszę tym piórem i chwalę go sobie.
 14. Sheaffer robi drewniane pudełka. Tutaj Sheaffer Prelude w wersji platerowanej złotem.
×
×
 • Utwórz nowe...