Jump to content

zbyszek

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

About zbyszek

 • Rank
  XXF

Recent Profile Visitors

254 profile views
 1. zbyszek

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Jeden kolor.. jeden kolor... przecież to się nie da Nie po to człowiek ma kilka piór aby mu się tylko jeden kolor podobał... Ale niech będzie Spacer nad Wisłą
 2. zbyszek

  HAZELNUT BROWN - Graf von Faber-Castell

  dziękuje za test, kolejny ładny brąz na liście do zakupu.
 3. dziękuję za test, przyłączę się do opinii testującej zdecydowanie nie dla mnie.
 4. zbyszek

  Lamy Vibrant Pink LE 2018

  Dziękuje za recenzje, ale pozostanę przy Dark Lilac.
 5. zbyszek

  Midnight Blue - Graf von Faber-Castell

  dziękuje za recenzje, kolor ciekawy ale jednak nie dla mnie
 6. zbyszek

  KWZ miodowy (honey)

  mały offtopic w temacie Cappuccino... pisze przyjemnie, cieniuje ładnie, tylko kolor całkowicie w innej tonacji - powiedziałbym barwa mocno brudno ciemno żółto - brązowa. Nie znalazłem drugiego atramentu o takim kolorze.
 7. Na początku marca, a dokładnie 10-11 marca 2018 w Klubie Tama, mieszczącym się w Izbie Rzemieślniczej, przy ulicy Niepodległości w Poznaniu będzie się odbywał Festiwal Kaligrafii. szczegóły powoli pojawiają się na stronie: http://festiwal-kaligrafii.pl Wg. informacji na stronie w programie przewidziano m.in: - blok pokazowy – pokazy kaligrafii, zarówno tej wielkoformatowej, jak i drobnej, współczesnej, jak i historycznej, - blok konferencyjny – wykłady i panele dyskusyjne poświęcone dzisiejszej sztuce kaligrafii, - blok warsztatowy – kursy kaligraficzne oraz zajęcia dla młodszych z podstaw kaligrafii i ciekawych pomysłów na jej zastosowanie.
 8. zbyszek

  KWZ miodowy (honey)

  Dziękuje za recenzję, kolorek całkiem całkiem, na razie jednak czeka słoiczek KWZ Cappuccino do wypisania.
 9. zbyszek

  Krishna Sea&Storm

  dziękuje za recenzje, kolorek całkiem ładny
 10. zbyszek

  De Atramentis Sherlock Holmes

  kolor ładny, tylko dlaczego tak długo schnie
 11. Na koniec listopada Pelikan zapowiedział nowe pióro z serii M200 (i tym razem ma to nie być wersja limitowana) - brązowy marmurek. Do kompletu oprócz pióra ma być dostępny także długopis: Przy planowanej cenie detalicznej w EU na poziomie 85Euro wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga Pelikan's Perch
 12. zbyszek

  Noodler's King Philip Requiem

  Dziękuje za recenzję, upewniła mnie, że jednak nie jest atrament dla mnie. Kolor co prawda ładny ale parametry zdecydowanie nie dla mnie.
 13. zbyszek

  Zenith

  Wspomnienia owszem, ale w tych wspomnieniach są dobrze działające produkty (a może tylko "poprawnie" na tle pozostałych "dostępnych" w tamtych czasach produktów...). To co w tej chwili jest szkolnym piórem, z mojego doświadczenia jest nim tylko z nazwy i ceny. Moje doświadczenia to dwa egzemplarze, które szkraby dostały dostały od babci (kupione na zasadzie przecież to zenith). Niestety daleko im jakością do innych posiadanych przez dzieci piór szkolnych (np. herlitza my pen). I bardziej chyba jest to kwestia nie tyle marki (za którą często się dużo płaci) ile kontroli jakości oraz wymagań dotyczących powtarzalności jakości elementów składowych poszczególnych produktów. Niestety ostatnio coraz częściej tylko duże, znane firmy, które mają aspiracje dbania o swoją renomę, chcą zapewnić (i nie jest to tylko branża związana z piórami).
 14. Na listopad Pelikan zapowiedział ukazanie się nowego modelu z rodziny Souverän model M805 Ocean Swirl Pióro będzie dostępne w komplecie z komplecie z piórem kulkowym i długopisem Sugerowana cena w USA na poziomie 525 USD za pióro. wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga Pelikan's Perch
 15. zbyszek

  Pelikan M605 White Transparent

  Jak by nie liczyć nie odbiega od ceny innych modeli Pelikana M6xx. A czy poziom cenowy jest strawny czy tez niestrawny.... to już całkiem inna kwestia i dotyczy wielu wielu producentów i to nie tylko piór (ale to nie wątek i miejsce aby o tym dyskutować).
×