Jump to content

Kleks

Użytkownicy
 • Content count

  1,322
 • Joined

 • Last visited

About Kleks

 • Rank
  B
 • Birthday 09/01/1974

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Ze wsi zabitej dechami
 • Zainteresowania
  rysunek, malarstwo, fotografia, książki, pisanie.

Recent Profile Visitors

1,179 profile views
 1. No dobra. Jest to bez wątpienia atrament, który ma jeden z większych rozrzutów, jeśli chodzi o odwzorowanie koloru na ekranie. Jeśli on jest taki, jak pokazała to Alrun, albo Nikaa, to mi się podoba. W pozostałych relacjach wygląda jednak jak niebieski Lamy, tylko że trochę bardziej wpadający w fiolet. Pnieważ niebieski Lamy mi się nie podoba (wygląda jak coś niebieskiego rozcieńczonego i wyblakłego), a recenzje na których wygląda tak właśnie, są w większości (3:2), więc mój głos był raczej na nie. Chyba że kiedyś będzie mi dane spróbować tego atramentu osobiście. Wtedy być może się coś zmieni. Z drugiej strony, nie jestem pewien, czy zdjęcia obydwóch wspomnianych pań nie są aby trochę za bardzo soczyste i kontrastowe. Zupełnie, jakby się ktoś bawił poziomami... Z kolei Visvamitra pokazał go, jako zupełnie fioletowy, prawie lilac. No i komu tu wierzyć?
 2. Kleks

  Omega Zenith - dość krytycznie

  Dzięki za zdjęcia. Ten Zenith jest prześliczny
 3. Kleks

  Zestaw Hero 329 bordowy

  Tak, mówimy o tym samym. Niestety o 5 rano spalem... Ktoś jednak nie spał.
 4. Kleks

  Zestaw Hero 329 bordowy

  No niestety, ale do kompletu brakuje Ci dwóch kolorów. Bordowego i szarego. Właśnie niedawno się tu żaliłem, że licytowałem na ebaju szary komplet, w stanie "pudełkowym" i ktoś mnie przelicytował. Pióro i długopis - Hero 329...
 5. Kleks

  Omega Zenith - dość krytycznie

  Mnie się podoba ten czerwony Zenith Nie wiedziałem, że było w takim kolorze.
 6. Kleks

  Omega Zenith - dość krytycznie

  Promiko, nie ma wśród emotikonek takiej śliniącej się... Łaaał....
 7. Kleks

  Omega Zenith - dość krytycznie

  Ja tam bym wolał znaleźć oryginalny długopis Hero 329, z lat 70 (na ich bazie Zenith produkował wtedy bardzo podobne). Znalazłem ostatnio na ebaju komplet - długopis z piórem, ale jakiś łobuz mnie przebił w ostatniej chwili. Zepsuty humor na najbliższe parę miesięcy. A dziecku chciałem kupić... Bo jak miałem 10 lat, to dostałem taki sam komplet od starszego kuzyna. Tylko że w innym kolorze (bordowym. A ten był szary). No, ale nie odbijając zanadto od tematu, to jakościowo i "nerwowo" (w zależności od poziomu psucia nerwów przy użytkowaniu), najlepsze były Hero, później ich polskie kopie, czyli Zenithy (które podobnież wzorowane były bezpośrednio na produktach Parkera), a później było ćwierć wieku przerwy i teraz mamy Zenithy, które... Chyba nie mieszczą się w tej skali.
 8. Ano właśnie. To może Nicponie by zaproponowali jakieś połączenie niebieskich? A etykietka... Tu może być niespodzianka. Takie malowane w stylu "Spaceru nad Wisłą" byłoby fajne, ale każde inne będzie cool.
 9. Pod obydwoma powyższymi wypowiedziami mógłbym się podpisać wszystkimi stoma kończynami. W stu procentach. Gdybym był stonogą... Ale że nie jestem, więc tylko dwie ręce, w górę! Mieszanka dwóch niebieskich i "będzie pan zadowolony".
 10. Owszem, jeśli tylko nie okaże się, że zrobienie nowego odcienia niebieskiego będzie problemem. Na pewno nie takim jak wcześniejsza propozycja (której nie zaakceptowali), ale jednak musieliby zrobić nowy kolor. Tu musieli by się sami wypowiedzieć...
 11. Ale Nicponie twierdzą, że mają w planach wyprodukowanie takiej szarości. Czemu więc nie kupić jej po prostu, jako atramentu, który Ci się podoba i normalnie używać? Atrament forumowy nie może być atramentem niszowym. To nie może być kolor, który podoba się tylko Tobie i jeszcze dwóm, może trzem osobom. Właśnie o to chodzi z atramentem forumowym, że nie można wysuwać takich propozycji, bo będzie ich tyle, że nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Próbuję to wytłumaczyć od paru dni, a tymczasem... Tobie pasowałaby "szarość o jasności i odcieniu gdzieś w okolicach ołówka HB - 2B". Może jeszcze sprecyzuj, jakiej firmy, bo odcienie ołówków tej samej twardości, różnych firm się często różnią... I co złego jest w tym, że atrament Wspomnienia z nad Bałtyku już jest? Przecież właśnie to proponowałem, żeby wybrać istniejący kolor i zrobić tylko specjalne, limitowane opakowanie.
 12. No to już jest nas sześcioro. Z tego co zrozumiałem, etykietka nie była by żadnym problemem.
 13. No i to już jest jakiś wspólny głos! Brawo! A co na to inni, koleżanki i koledzy?
 14. Depeszka... Oczywiście że opowiedziałem się za jakąś opcją. Właśnie za powyższą. Tak Marcinie, ale PWF Blue Dream, to nie było żadne "schłodzone ostrosłupowymi różowymi kostkami lodu Chablis, podane w kieliszkach o wysokości 327 mm", tylko normalny (bardzo ładny zresztą) odcień niebieskiego. Etykietka też nie była ręcznie malowana tymże atramentem, na czerpanym papierze, ale zwykły wydruk z logo forum. Ten atrament mógł powstać, bo nikt nie miał jakichś chorych, niemożliwych do spełnienia wymagań. Oczywiście, że każdy lubi określone kolory, ale to ma być kolor, który będzie się podobał wszystkim. Jeden kolor! Dlatego trzeba trochę pójść na kompromis, a najłatwiejszym do zaakceptowania dla wszystkich, jest właśnie odcień niebieskiego. Nie szary ołówkowy. Szary ołówkowy jest w planach produkcyjnych i podoba się Visvamitrze. Komuś jeszcze? Robienie specjalnego koloru dla forum takiego a nie innego, tylko dlatego, że akurat tego koloru brakuje w palecie producenta jest najgorszym pomysłem, o jakim słyszałem. To tak, jakby kupić worek musztardy (chociaż się jej nie lubi i nie używa) tylko dlatego, że akurat była jedynym towarem na półce (ci, którzy pamiętają lata 80 powinni wiedzieć coś na ten temat). Ludzie, na miłość boską! To nie komunizm! Mamy wybrać atrament, który mniej, lub więcej, będzie się podobał wszystkim! Nie tylko dwóm osobom! Poza tym... Ja też mógłbym powiedzieć, że najchętniej widziałbym coś w rodzaju Sherwood Green Diamine, ale mniej zielony, może z dodatkiem Autumn Oak (celem ocieplenia) i źdźebka Midnight, żeby był ciemniejszy. Ale zdaję sobie sprawę, że poza mną, prawdopodobnie nikt by tego koloru nie polubił. Dlatego zgodzę się na każdy rozsądny kolor, jako forumowy, bo rozumiem, że jeśli będę się upierał wyłącznie przy swojej ulubionej opcji i każdy zrobi tak samo, to nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Czy Wy naprawdę nie możecie (nie chcecie) zrozumieć, że taki wybór to kwestia kompromisu? Podsumowując, ja jestem za jakimś odcieniem niebieskiego od KWZ Ink, ze specjalnym limitowanym opakowaniem (etykietką). Jak sami powiedzieli, to by było łatwe do zrealizowania. Czy ktoś jeszcze jest za?
 15. Kleks

  Czy to jest oryginalne Lamy?

  Wprawdzie nie jest to ten wątek, ale właśnie dlatego (cała powyższa dyskusja) nigdy nie będziemy mieli forumowego atramentu (to zaiste cud, że powstało forumowe pióro). Już wiecie dlaczego?
×