Jump to content

Kolektor

Użytkownicy
 • Content count

  135
 • Joined

 • Last visited

About Kolektor

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. Jest szansa i to zarowno na amazon ebay i rakuten. Po prostu z Japoni idą te pióra a tam są tańsze. Zobacz ile wyniesie Cię przesyłka oraz ewentualne cło, vat, gdyż może się trafić, że będziesz musiała zapłacić. UEF może skrobać a zwykłe F też jest cienkie.
 2. Zenith 60 Elegance

  Ta dwójka to chyba grubość stalówki. Bo mam 2 na takim i pisze grubiej niż ta ze zwykłego Zenitha z oznaczeniem 0. Oczywiście to tylko moje przypuszczenie, bo 2 pióra nie są reprezentatywne.
 3. Zenith

  Po krótkim używaniu stwierdzam, że pióro nie jest złe
 4. Podoba mi się a niestety nigdzie nie mogę go znaleźć na ezatoce. Występuje pod inną nazwą?
 5. Wymagania niektóre pióra spełnią, chociaż ja z zamianami stalówek się nie znam to nie doradzę. Jedno przy wyborze pióra jest ważne i powtarzam to jak mantrę. Każde pióro jest inne. Zapewne są pióra, które spełnią opisane wymagania w 100%, a mimo to nie będziesz z nich zadowolona. Dlatego ważne jest popisać piórem nawet kilka słów. Nie wiem, w którym sklepie na to pozwolą, ale to na pewno pozwoli zaoszczędzić pieniądze, czas i rozczarownie. Chyba większość tutaj wydała sporo kasy także na pióra, które miały być super, a okazało się, że nie pasują.
 6. Zenith

  Ale kiedyś chyba mieli, bo jakieś szkolne pióra wyskoczyły w necie
 7. Waterman Graduate

  Zmechu ale KiG pisał zupełnie odwrotnie, że stare to dobre, więc Twoja teoria nie ma zastosowania. Endoor, ale kogo badali? Japończyków stawiających japońskie znaki, czy europejskie litery? Ja zrozumiałem KiGa, że jakieś niuanse w stawiniu krrskibsą inne. Wg mnie może to być rodzaj stalówki. Inne pióro inne pisnie, prosta sprawa. Ile pióro ma części, a każda może wpływać na pisanie. Zgadzam się, że trudno stwierdzić, czy to stalówka, czy nie. I że to ne tylko stalówka m wpływ, bo sprawa jest zby kompleksowa. Ale stalówka jest pewnie jedną z części, które wpływają na pismo. A sprawa najważniejsza, że niektórzy na tym forum zachowują się jak ludzie pierwotni, tylko ktoś się nie zgadza i od razu tłamsi się człowieka swoimi opiniami. I w ogóle gdzie jest moderator. Te posty są już na "filozoficznym" poziomie. Mam wrażenie, że jakiś nastolatek dorwał się do pióra, czy dwóch i może już książke o tym napisać - taki tu poziom wypowiedzi (teorie nie poparte niczym poza widzimisię).
 8. Zenith

  Rozwaliłeś system xD Mi Zenith ciężarem, długością i grubością dobrze leży. Zarówno ten stalowy, jak i plastikowy. Znacie jakieś pióra zagrniczne w takich wymiarach?:) Kleks ja tego nie rozumiem, dlaczego polski naród jest jaki jest. Przecież to nie dzisiaj, ani za komuny, tylko od wieków Polska jest sprzedawana w zamian za kasę i władzę. W myśl zasady, sprzedam Polskę najeźdźcy i będę bogatszy, niż pod panowaniem Polaków. O tym pisano już wieki temu. Odi, a gdzie kupić pióro wieczne Rystor?
 9. Zenith

  Dużo w tym racji, co piszesz, ale uważam, że kapitał czyj jest, jest tak samo ważną rzeczą jak to, gdzie jest podukowany. Bo niby czemu polska firma ma być w rękach obcej firmy i płacącej pewnie podatki na rzecz swojego kraju. Tak czy inaczej, zauważyłem rozbudowaną ofertę, która może zainteresować ludzi na forum, więc się podzieliłem
 10. Zenith

  Mi nie chciało się sprawdzać tych informacji, ale tak sądziłem, że kapitał jest zagraniczny, bo przecież Polakom najbardziej opłaca się być pracownikami, a nie właścicielami. Wykonanie chińskie, ale tak jak pisałem, kto wie, gdzie produkują wszystkie części znanych piór. Może jeszcze zachowano tą magię, że wszystkie części np. Montblanca czy Pelikana produkowane są w jednej fabryce opowiednio do każdego z producentów. A może już tam tylko składane? To nie tylko ta sprawa tak bulwersuje. Generalnie wszystko wykupowane jest przez koncerny. I niedługo zaniknie krajowa jakość pewnie. W końcu Fiat kupił Chryslera a TATA Jaguara i Land Rovera.... Kiedyś Jankesi wyzwalali Włochy, a teraz włoski koncern wykupił ich firme. Angole kiedyś podbili Indie, a teraz Hindusi ich wykupują. Ale tak jak pisałem. Tradycje są nasze nawet jeśli to chińskie. A nawet jak nie tradycje, to wspomnienia, a że każdy pióromaniak ma jakiegoś chińczyka, to czemu nie Zenitha mi akurat jeden trafił się taki, który bije na głowę wiele drogich piór
 11. Zenith

  Witam, Zauważyłem niedawno, choć może to już dawno miało miejsce, że Zenith wypuścił nowe pióra w kompletach z długopisami. Już nie tylko są Omegi plastikowe. Są wersje piór Zenith metalowe cieńsze i grubsze. Są w kolorach stali oraz różnych metalikach. Nie wiedziałem, że mają reż pióra szkopne z ergonomicznym uchwytem na wzór tycj Pelikanów. Nie wiem, czy można wklejać linki bezpośrednio do strony, więc powiem, że można pooglądać te pióra, jeśli wpisze się w googlach Zenith Polska. Piszę o tym, ponieważ Zenitha długopis i pióro (to ostatnie nie jestem pewien, ale chyba to był Zenith) używałem już dobre kilkanaście lat temu. Firma polska, a przynajmniej kiedyś była. Teraz nie wiem czyj kapitał, czyje wykonanie (pewnie chińskie), (przy okazji ciekawe, gdzie odlewają korpusy Pelikanów, może też Chińczyki, czy jednak Niemcy? A może Polacy na zlecenie Niemców?). Ale wiem jedno, że tradycje polskie, wzornictwo też. A do tego mało opisywane.
 12. Waterman Graduate

  Ludzie nie kłóćcie się nad opinią. Nie ma żadnych doświadczeń naukowych na ten temat, więc każdy tutaj wypowiada tylko swoje opinie. Tak więc nie zachowujcie się jak ludzie w Dniu Świra. Tak trudno jest zaakceptować, że ktoś ma inne zdanie?
 13. Waterman Graduate

  Myślę, że autor miał na myśli, że codziennie stalówka przynosi mu starannie zapakowany pakunek, w którym jest jego charakter pisma. Po czym mówi: "pożyczałam, więc oddaję, proszę". Tak poważniej, zapewne chodzi o to, że ta stalówka nie przeszkadza autorowi stawiać takiej linii, jaką on chce. Swoimi właściwościami fizycznymi idealnie pasuje do ręki autora. Przykładowo może mieć taki poziom sprężystości, taki poziolm gładkości, taką grubość, długość czy szerokość, że to współgra z kimś bardziej niż wspomniane pióra Lamy. Co w tym niezrozumiałego. Każdy ma prawo do własnych odczuć, gdyż temat piór nie został zbadany
 14. Zlota stalowka

  Daj do pendoctora. Koszt bedzie mały, a sam nie zrobisz tak dobrze.
 15. Fajna recenzja co do samochodów ślubnych się nie wypowiadam, każdy ma swój gust. A ten stary VW kiedyś był nowoczesny
×