Jump to content

Kolektor

Użytkownicy
 • Content count

  169
 • Joined

 • Last visited

About Kolektor

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

467 profile views
 1. Ja najbardziej lubię niebieskie atramenty których jest sporo odcieni. Mam oko na kilka, ale póki co byłem zajęty piórami na tyle, że nie zwracałem uwagii na atramenty. Wynika to też z tego, że przez wiele lat pisałem inkami Watermana i Parkera. Śledzę to forum i widzę, że jest nastawione na WingSungi i po prostu tanie chińskie pióra. Nie mam nic przeciwko tym piórom. Mam za to przeciw postawom. Kupowanie względnie tanich piór od kilku do 300 zł wyrabia opinię, że najlepiej nowe, z gwarancjami i wtedy 100% oryginalne jest. A zupełnie inaczej jest, gdy kupujesz droższe pióra. Bo kogo stać na nowe pióro za 2,5k, które może za pół roku będzie chciał sprzedać. A z chwilą kupna nowy produkt traci dużo więcej na wartości niż używany. I jeszcze jedno. Ja mam za sobą zakup Mąbla i sprzedaż. I wiem, kto chciał kupować i jacy zaawansowani użytkownicy uznali, że mam oryginał i jak podchodzili do sprawy kupna. Też chcili używany i pytali o zdjęcia. Więc, jak ktoś mi mówi, że tylko oryginał, to dla mnie po prostu się nie zna, nie był e tej sytuacji albo jest bardzo majętny. Zobaczcie sobie w necie, jak odróżnić oryginalnego Mąbla. Są też na ebayu zaufane sklepy, które raczej podróbki nie wcisną. Raczej, bo przecież nawet w oficjalnych sklepach pracownik może podłożyć pióro. Każdy zrobi jak chce. Ale jeśli ktoś chce Montblanca, a nie stać go na nowego, to nie ma nic złego w kupowaniu używanego.
 2. Pióromaniacy kupują często nowe pióra. I często przy drogich są to używane i oryginalne. I wszyscy są zadowoleni. Przyjdzie Wam sytuacja praktyczna to pogadamy, bo narazie to dywagacje.
 3. Niekoniecznie MB to z papierami na niego. Przecież może być sytuacja, że ktoś nie ma papierów, a chce sprzedać. Poza tym papier akurat najłatwiej jest podrobić. Kupowanie na ebayu to zawsze trochę randka w ciemno, bo zdjęcia są nieraz kiepskie. Ale rozumiem, bo sam nie robię lepszych. Można dopytać o dodatkowe zdjęcia chociaż i te może ktoś wysłać zrobione na oryginale. Itd. Wg mnie warto ryzykować, bo kogo stać na nowe Mąble? Zresztą z pozycji sprzedającego powiem, że Ci co najwięcej pytają to nigdy nie kupują. Ja odpowiadam na każde pytanie grzecznie, ale rozumiem, że ktoś nie wytrzymuje tego i olewa kupującego.
 4. Ładnie napisany post, ale ja akurat nie zgadzam się z jego wydźwiękiem. Oczywiście gadzamy się, że piszemy na podstawie jednej sztuki pióra Preppy, którą posiadam podobnie jak autor. Tak więc to tylko jedna z danych do jakichś wniosków. 1.Ładny opis zwykłego pióra, nie jestem miłośnikiem ładnych opisów, ponieważ za bardzo kojarzą się z handlowymi. 2.Nie widzę tam nic takiego, do czego można porównać jakość Rolls Royce'a ani Lamborghini. 3. I co z tego, że tworzywo jest wykorzystywane do innych technologii. Jak większość materiałów 4. Moje Preppy drapało, nie startowałonod razu i prawie w ogóle zresztą, co nieco podważa niesamowitość Slip and Seal. Podważa to też fakt, że mój Parker Vector po miesiącu leżenia też pisze a nie ma tego inżynieryjnego cudu techniki. Napisałem specjalnie z przekąsem, bo już sam tytuł no i opis tak mocno kontrastują z moim Preppy. Oczywiście dla kogoś to może być dobre pióro. Jest możliwe, że tanie pióro będzie lepiej pisało niż drogie i to już nie było napisane z przekąsem
 5. Pilot MR cieknie/kapie

  Przybwkładaniu spróbuj lekko ruszać, jakbyś wkręcał i odkręcał ten spływak. Albo ruszaj nim na boki. O ile tego nie robiłeś.
 6. Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Żeby zobaczyć, że Platinum 3776 jest przezroczyste trzeba się zwyczajnie przyjrzeć z bliższa. Nie musi być pod światło. Na pierwszy rzut oka nie jest przezroczyste.
 7. Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Dla mnie M200 miało przyjemniejszą stalówkę od Platinum 3776, ale ja lubię mokre
 8. Ja bym celował w używane. Byłem przeciwny temu, ale jak spróbowałem to jeśli mam możlieość używki to kupuję. Tym bardziej, że wiele modeli zniknęło ze sklepów i są tylko używane albo NOS. Ja bym zastanowił się nad kolorystyką. Sam jestem fanem czarnego ze złotym, ale raczej w domu. Uważam, że złote elementy na czarnym piórze za bardzo przykuwają uwagę otoczenia. Konkretnego modelu nie polecę, ale miałem/ mam pióra Parkera, Sheaffera,Watermana i wszystkie były przyzwoite.
 9. Grecja i pióra wieczne

  Ebay to oczywista oczywistość, że jest taniej, ale ja mówię o sklepach, które są normalne tzn. istnieją w formie sklepu fizycznie w Europie, mają własną stronę netową.
 10. Grecja i pióra wieczne

  To przecież ceny w Polsce są też wysokie. Można za granicą w autoryzowanych sklepach kupić taniej. Może to wynika z dużych kosztów prowadzenia działalności w Polsce, ale na pewno negatywnie odbija się na przedsiębiorcach. Niby banał i truizm, ale jakie ma przełożenie w świecie piórowym. Gdyby ceny były w PL normalne to bym kupował w PL. I bylbym zadowolony, ze tu zostawiam pieniądze. Popróbowałbym z 20 piór, kupił 5 i polski sklep by zarobił. A tak muszę czytać recenzje, oglądać youtube i potem zamawiać z neta. Życie takiego szarego Kowalskiego jak ja zmieniłoby się diametralnie.
 11. Witam, zastanawiam się nad tymi dwoma piórami nie ze względów kolorystycznych. Chodzi o to, że Elegance później wyprodukowano i ponoć stalówka inaczej się zachowuje. Moje pytania do osób, które testowały/użytkowały - jak dużą wariację/zmienność linii oferują stalówki tych piór. Chodzi o to, że pióra z fleksem mimo że fajne to jednak średnio się nadają do normalngo pisnia, ponieważ ich skrzydełka stalówek 'tańczą' (próbują jakby zachodzić na siebie, jakby chciały się skrzyżować, tak czy siak nie pracują jako jedność). Kto pisał szybciej fleksem ten wie, o co chodzi. Widziałem na filmie, że Elegance oferuje zmienność linii jak semi flex prawie. Chcę Viscontiego z palladową stalóką, natomiast nie chcę pióra, którego stalówka będzie tańczyć przy szybszym pisaniu. W wersji Bronze podkreślają, ze nie ma fleksa. Jak więc jest z stalóekami w HS?
 12. Nowe Monteverde Invincia - Nebula

  Trochę mi to pióro kojarzy się z postapokaliptycznym obrazem np. Bladerunner itd.
 13. Nowe Monteverde Invincia - Nebula

  Kolor wygląda jak plama benzyny w kałuży. Nie rozumiem zachwytu takimi "technicznymi", szcztucznymi kolorami. Ja lubię bardziej naturalne.
 14. Visconti vs Sailor

  Nikt za Ciebie nie zdecyduje tym bardziej, że nie napisałeś nic o preferencjach swoich. Idź do sklepu i spróbuj. A jak nie tonstrzał w ciemno. Ja nie mam sklepu blisko i kupuje w ciemno, ale ja mam taki projekt
×