Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

Kolektor

Użytkownicy
 • Content count

  122
 • Joined

 • Last visited

About Kolektor

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

210 profile views
 1. Zlota stalowka

  Daj do pendoctora. Koszt bedzie mały, a sam nie zrobisz tak dobrze.
 2. Fajna recenzja co do samochodów ślubnych się nie wypowiadam, każdy ma swój gust. A ten stary VW kiedyś był nowoczesny
 3. Engeika

  W Engeice juz prawie nic nie ma
 4. Pióro dla ucznia

  @Szymon ja swojego Vectora też mam razem z pźniejszymi wersjami. I też w liceum i na studiach pisałem Hemisphere. Ale nie wiem jak jakość tych piór teraz.
 5. Pióro dla ucznia

  Za moich czasów w szkole szczytem był Parker Vector ale dziś go nie polecam
 6. a ja powiem tak, pojdz do sklepu i popisz na sucho nawet, zlap za sekcje. Bo moze Ci to bedzie przeszkadzac.
 7. Aurora 88 Minerali

  Jak zobaczyłem, to pomyślałem, że to budżetowa wersja Aurory, a tu takie zaskoczenie. Jeśli pióro nie ma niezwykłych właściwości pisarskich, to jestem ciekawy co kierowało zarządem Aurory, żeby taką cenę dać.
 8. Stalowe niekoniecznie sa gorsze od złotych
 9. Jak ma wyglądać jak Parker to może Parker tyle że 51
 10. Dokładnie Vermis. Mi to przypomina mema, gdzie była szokująca wiadomość, że Messi na Ibizie w jeden wieczór ponad 37 tys euro przetracił w restauracji/pubie/klubie (nie wiem gdzie to dokłanie było). Media o tym pisały, zdjęcie rachunku na dowód. A ktoś skomentował, że to żadna rewelacja bo Messi tym rachunkiem nawet jednej dniowki nie wydał. Nawet połowy nie wydał. A wielu ludzi potrafi jednego wieczoru nawet kilka dniówek wydać. Więc Messi mimo że przetracił fortunę i 4 letnie zarobki większości Polaków i tak jest bardziej zachowawczy w wydawaniu pieniędzy.
 11. Wg mnie wygląda to tak. Ktoś kto zarabia kilkadziesiąt milionów rocznie kupuje pióro za milion. Ktoś kto zarabia ok 30 tys. rocznie kupuje pióro za 1000 zł ale i ma też inne drogie pióra. Kto jest bardziej walnięty? Z proporcji wynika, że wychodzi na to samo.
 12. Sheaffer Prelude vs Pelikan m200

  Ważne, żeby teoria wychodziłs z doświadczeń. Moje są takie, że plastikowe Parkery wytrzymywały dużo wstrząsów i uderzeń. Miałem je w piórniku, takim luźnym rulonie, piórnik w plecaku. A plecak nieraz leciał 3 metry w powietrzu, żeby zderzyć się ze ścianą i osunąć na ziemię. Dziś, kilkanaście lat później, nadal piszą
 13. Jakie póro do ok 700PLN

  Ja też pisałem w szkole tym co było. Ale to właśnie od pieniędzy zależy. Skoro możesz wydać parę stów na pióro to chcesz wydać. A uczyliśmy się na tanich, bo w szkole nie było nikogo stać i nikt nie zaraził nas pasją do piór. Jako dzieciaki nie ogarnialiśmy, że pisanie to zabawa tylko raczej obowiązek. Każdy niech robi jak chce. Ja wiem, że jak ktoś chce pióro za 700 to nawet jeśli kupi Jinhao ze stalówką bardzo dobrze wyszlifowaną, to i tak nadal będzie ciekawy pióra za 700. Nie uciekniesz przed tym.
 14. To teraz żule będą prosić inteligentów o kasę na atrament
 15. Jakie póro do ok 700PLN

  Dla mnie wygląda to tak. OP chce odrobiny luksusu za 700 zł. Idąc za radą rozgrzewki kupi kilka piór tanich, które razem nie są tanie bo pewnie ponad 100 zł. I po tej rozgrzewce ma już tylko 600 zł na wymarzone pióro. Proponowanie tańszych piór jest tak samo fajne, jak proponowanie droższych. Jak ja pytałem o pióra a w odpowiedzi dostawałem radę w stylu dopłać 1/4, 1/3 budżetu, to mnie denerwowało. Ja proponuję Parkera Sonneta ze złotą stalówką.
×