Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

mery

Użytkownicy
 • Content count

  383
 • Joined

 • Last visited

About mery

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Recent Profile Visitors

337 profile views
 1. Jeśli mogę dorzucić od siebie kilka groszy: pisałam Ambition, Emotion, Ondoro i Basic. To są jedne z najprzyjemniejszych stalówek, jakie miałam. Gładkie, mokre w sam raz, naprawdę świetne. Model Ambition ma jedną wadę jak dla mnie - ta krótka sekcja potrafi się "rozkręcać" sama z siebie niemalże. Może to była przypadłość mojego pióra, które miałam, ale często się to zdarzało. Emotion w czarnej wersji (Pure Black) jest fajne... pewnie kiedyś sobie na stałe kupię. I jest ciężkie, konkretne pióro, wyjątkowo wygodnie leży w dłoni. Basic jest naprawdę spory i z tych cięższych, bardzo fajne pióro.
 2. Standardy do Preppy IMO nie wejdą. Ich naboje mają szersze wejście plus wszystkie są zaopatrzone w metalową kulkę, nabijając nabój wpychasz kulkę. Do Plumixa pasują naboje standardowe.
 3. Też Preppy bardzo lubię, w ogóle lubię Platinum Bardzo fajne pióra, aczkolwiek naboje mają droższe niż standardy do Plumixa, o czym trzeba po prostu pamiętać. W każdym razie nadal uwielbiam i polecam.
 4. Zgadzam się z Janykielem i Vermisem. Hm. Szczerze trzymam kciuki, żebyś takie pióro znalazła, ale myślę, że będzie ciężko.
 5. Udanych zakupów. Tylko może na co dzień warto pomęczyć jeszcze te chińczyki A droższe pióro mieć na dłużej? No i nie bierz tytanowych stalówek!
 6. Guleci mają swoją drogą bardzo sensowną wyszukiwarkę, po wadze pióra i cenie. Warto skorzystać i zobaczyć, co pokazuje, którego pióra jeszcze nie rozłożyłaś na łopatki https://www.gouletpens.com/all-fountain-pens/c/640?sortBy=productName%2Basc&facetValueFilter=price%3A[75+TO+100]%2Cprice%3A[100+TO+200]%2CTenant~Nib_Size%3Aextra_fine%2CTenant~Overall_weight_range%3A40-49g%2CTenant~Overall_weight_range%3A50-59g%2CTenant~Overall_weight_range%3A70-79g
 7. Tak, rozumiem, że chodzi o dociskanie do papieru Hm pióra to tylko rzeczy... Jeśli przetestowałaś tyle piór... i zawsze jest tak samo... złote stalówki, zwłaszcza japońskie będą delikatniejsze, może nie warto zbyt dużo wydawać i po prostu zmieniać je dość często, kupić większy zapas Jinhao 159 albo X750 Skoro przez tyle lat piszesz to pewnie jednak masz pewne rozeznanie w piórach.
 8. Dopiero doczytałam, że napisałaś do 500 zł. To może jednak sprawdzisz tę Montegrappę Parolę? Troszkę droższa, ale już bliżej Twojego budżetu. Jest to twarda stalówka, a linia taka jak w wielu piórach EF (mimo że F-ka).
 9. Eeee ale to aż tak mocno ciśniesz stalówki? No.. hm... mooże warto popracować nad swoim pismem? Przepraszam, ale to brzmi jakbyś serio niszczyła te pióra siłą nacisku. Jeśli mieszkasz w Warszawie pióra Caran d'Ache można obejrzeć na Mokotowskiej przy Placu 3 Krzyży lub na Placu Piłsudskiego w Ami (budynek Metropolitan). Zobaczysz czy F-ka będzie ok niestety nie wiem na ile są cienkie i na pewno będą znacznie twardsze niż Pilot Ja sprawdzałam jeszcze kiedyś w Ami pióra St. Dupont. fantastyczne, ciężkie pióra i akurat to, które sprawdzałam pisało cienko bardzo (o ile nie liczysz się z ceną, a to drogie pióra).
 10. Do rysunków to metalowy Pilot Falcon, pióro dość cieżkie, duże, stalówka SEF będzie cienka i jednocześnie z fleksem, więc można siłą nacisku dłoni (oczywiście delikatnie) regulować linię. Oglądałaś Pilota Falcona? Ale w wersji metalowej. Ja mam takiego Pilota, tylko SM, więc linia nie jest cienka, za to SEF bedzie na pewno wystarczająco cienka... genialne pióra, np.: obejrzeć je można tutaj: https://www.gouletpens.com/pilot-metal-falcon-fountain-pen-burgundy-soft-extra-fine/p/PN60463
 11. No to proponowałabym Ci ustawić priorytety wymagań i szukać. Czy najważniejsza jest stalówka i grubość linii, czy waga pióra czy stalówki do kaligrafii. TWSBI jest lżejsze i jest tym "plastikiem", choć nadal 580 to spore pióro. Stalówka EF będzie nieźle spełniała wymagania grubości linii, a i dokupić można inne grubości stalówek (chyba).
 12. Np.: Sheaffer Gift 300 waży 45 g ze skuwką, Stalówki F Sheaffera piszą cienko, często cieniej niż europejskie F-ki. Nie podałaś ograniczeń budżetowych ... Tylko nie można tu dokupować kolejnych stalówek. Pióro na konwerter lub naboje firmowe. Lżejsza nieco, ale nadal czuć ją w dłoni i ma cienką F-kę - Montegrappa Parola (napełniana na naboje lub konwerter). A trochę dla żartu podam Caran d'Ache Leman - 54 g ze skuwką. Wspaniałe pióro, pieruńsko drogie
 13. Musi Ci być trudno żyć w życiu skoro jedno zdanie na Twój temat tak Cię wyprowadza z równowagi. I jeśli nie rozumiesz sformułowania " Każdy ma prawo do własnego zdania", a widzisz w nim jedynie banał.. no trudno.Ja uważam za naturalne uznanie tego, że komuś taka waga pióra, typ sekcji, stalówka, a nawet zwyczajnie marka Kaweco lub dowolna inna zwyczajnie pasują i może się wypowiedzieć ze swojego punktu widzenia. Również Twoje zdanie, że masz inaczej - uznaję, bo tak masz, tak Ci pasuje, OK. Jedyne do czego się odniosłam to to, że w odpowiedzi na czyjąś wypowiedź wylewasz z siebie potoki słów w większości krytycznych, w sumie tylko udając, że akceptujesz inny punkt widzenia. I dlatego również Twoją wypowiedź trudno uznać za merytoryczną. Taki paradoks, może chcesz dobrze, ale w tym tonie trudno uznać Twoje wypowiedzi za coś innego, niż narzekanie, obrażanie, grożenie etc.
 14. Serio? Bo pióra chińskie koniecznie potrzebują TWOJEJ obrony, waśnie Twojej, gdyż jest ona tak znacząca i istotna. Tak, piszę do 45-letniego faceta i szczerze mówiąc w wieku 37 lat uważam, że piszesz głupoty i mogę tak uważać a wiek nie ma NIC do rzeczy. Dodatkowo w tej chwili po prostu usiłujesz mi grozić. Co tylko o Tobie bardzo źle świadczy. Bo skoro już mówimy o wychowaniu, to serio... mężczyzna do kobiety w taki sposób? Tak Cię wychowali? Mojej wypowiedzi po prostu nie zrozumiałeś. Ponieważ pisałam o tym, że każdy ma prawo do swojego zdania, ale tak naprawdę ma prawo, a nie że cała wypowiedź jest naszpikowana krytyką, a gdzieś pomiędzy tym pojawia się wspaniałomyślna wypowiedź "inni też mają prawo do swojego zdania".
×