Skocz do zawartości

marcjan

Użytkownicy
 • Ilość treści

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O marcjan

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

190 wyświetleń profilu
 1. Dziękuję za objaśnienie. Niestety nie mieszkam na tyle blisko.
 2. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczny za wskazanie, gdzie się zwrócić jeśli ktoś zechciałby poradzić. Faktycznie i stalówka i sekcja wyglądają na bardzo poniszczone. Przypuszczam, że mogą być starte od wkładania skuwki bez zwracania na to zbytnio uwagi. Co ciekawe te rysy widać na zdjęciu zrobionym z lampą, natomiast gołym okiem - na stalówce w ogóle ich nie widać (za to te rysy na sekcji widać niestety i gołym okiem bez problemu). Ewentualnie kupię samą stalówkę (czyli całą przednią część) a tę starą pozostawię jako pamiątkową część. Najtaniej (w polskim sklepie online) widzę za ok. 289 zł (nazywają to "Część przednia do piór Carene GT - stalówka typ F" ale widzę, że jest też EF - potestuję gdzieś, która byłaby lepsza). Mam nadzieję, że to nie jest podrabiane?
 3. Dobry wieczór, Pozwólcie proszę, że dopiszę się do tego wątku. Chyba, że powinienem utworzyć nowy? Otóż mam bardzo podobny problem, jak autor wątku. Carene - pamiątka po Tacie jest uszkodzona. Postaram się dołączyć zdjęcia poniżej. Bardzo proszę o podpowiedź - jak sobie z tym poradzić?
 4. Dziękuję, za odpowiedź, ale może niezbyt jasno to opisałem, ponieważ miałem na myśli to, że właśnie niebieski chyba jest bardziej gęsty niż czarny skoro nie pisał w notesie, w którym czarny pisze bez problemu...
 5. Dzień dobry na forum. Witam serdecznie! By nie przedłużać, od razu do meritum. Otóż mam notiesik paperblanks, no i okazuje się niestety, że moje pióra (próbowałem w nim pisać Watermanem Expertem M oraz Pilotem 78G też M - w obu był atrament Serenity Blue Waterman) nie bardzo sobie z nim radzą. Po prostu jakby przestają pisać i w ogóle źle suną po kartce (Expert wypada gorzej niż Pilot, może dlatego, że jest grubszy). Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdażyło. Myślałem, że może notes ma nieodpowiedni (niekompatybilny?) papier i po prostu wezmę inny notes, ale... No właśnie - przez przypadek do jednego z piór włożyłem nabój Watermana (tylko że czarny nie niebieski) i okazuje się, że jak najbardziej pióro pisze w tym notesie bez żadnych absolutnie problemów. I tu moje pytania: - czy dobrze rozumuję, że czarny po prostu jest bardziej mokry od niebieskiego (czy też rzadszy)? - czy może jest różnica pomiędzy buteleczką i nabojem a kolory nie mają tu znaczenia? - czy to możliwe (różnice w gęstości pomiędzy kolorami albo pomiędzy nabojem i buteleczką) w ramach jednego producenta? (no chyba, że pomyliłem i to nie jest nabój Watermana, bo one nie są oznaczone, ale raczej to nie wchodzi w grę) Nie zależy mi tak bardzo na tym notesie, ale zaciekawił mnie ten temat, więc pomyślałem, że skoro i tak z zainteresowaniem czytuję forum - to zapytam. Pomyślałem najpierw, że może po prostu kupię butelkę czarnego, ale jeśli to kwestia naboju to bez sensu byłoby go kupować. Zatem wolę najpierw zapytać tutaj. (tym bardziej, że byłem zarejestrowany na poprzedniej stronie. Swoją drogą rozumiem, że to "stare" forum zostało porzucone?)
×
×
 • Utwórz nowe...