Skocz do zawartości

T4ng10r

Użytkownicy
 • Ilość treści

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez T4ng10r

 1. Cześć, 9-letnia dziewczynka zaczyna przygodę z piórami. Chcę jej to ułatwić solidnym piórem rozmiarem dostosowanym do niej. Jakie modele możecie polecić? Budżet na ten moment to 200+ PLN
 2. Dziękuję, zajrzałem, przeczytałem, jestem ciekawy i gotowy na próby.
 3. Gdzie mogę znaleźć wzory pisma do ćwiczeń? Większość tego co znalazłem to raczej wzory do kaligrafii, ja chcę czegoś by poprawić codzienny charakter.
 4. Podsumowując: używać cieńszego papieru do pisania niż standardowy papier do drukarek 80g, wtedy linie powinny być widoczne używać podświetlenia od spodu - tutaj typowe ławy do kawy/herbaty posiadające zwykle szklany blat byłyby jak znalazł drukować linie pomocnicze na papierze do ćwiczeń, na papierze z końcowym efektem ew. ołówkiem (zgaduje, że miękki będzie najlepszy) narysować te linie, by potem je wymazać Dziękuję Wszystkim za Wasze pomocne rady.
 5. Cześć Jesli to złe miejsce - to proszę przekierować ten watęk we właściwe. Przygotowałem sobie liniuszek z pomocą tej strony Niestety jest mało widoczny pod standardową kartką (papier do drukarki). Eksperymentowałem z grubością lini oraz mocniejszym zewnętrznym światłem. Niewiele to pomogło, bez dociskania papieru w miejscu gdzie aktualnie piszę nie jestem w stanie skutecznie wykorzystać tych lini prowadzących. Możecie polecić jakiś pomysł lub sztuczkę, która pomoże?
 6. Witam wszystkich. Jestem wielkim miłośnikiem piór. Niestety, jako dziecko bardziej pociągały mnie długopisy (bo takie nowoczesne) i zabrakło determinacji do nauki porządnego pisania. Co gorsza - myśli moje biegną szybciej niż pióra ślizga się po papierze, więc już pod koniec drugiego zdania bagrzę jak kura pazurem. Przysiadłem laury, wcisnąłem hamulec i w tempie ślimaka bojowego kreślę literkę za literką. Odkrywam też które litery i jak pisane mi odpowiadają. Lecz droga przede mną wciąż długa i najeżona przeszkodami. Marzy mi się opanowanie pisania w stopniu w którym pióra z elastyczną końcówka w moich rękach kreślić będzie te cudne figury jakie widujemy niekiedy jeszcze. Pozdrawiam wszystkich ponownie.
×
×
 • Utwórz nowe...