Skocz do zawartości

anylog

Użytkownicy
 • Ilość treści

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O anylog

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

283 wyświetleń profilu
 1. anylog

  Rhodia Rhodii nierówna

  Ja mam odwrotnie. Mam blok w linie z wyśmienitym papierem, w kropki z papierem tylko nieco gorszym i w kratkę z papierem fatalnej jakości (aż trudno uwierzyć że to Rhodia)
 2. anylog

  NOLTY

  Dzięki za opis. Bardzo ciekawy kalendarz. Czy będzie można go kupić? Na razie nie widzę go w Waszym sklepie.
 3. anylog

  Bardzo trwały atrament

  Noodlers 54th Massachsetts. Nic go nie rusza
 4. anylog

  Kursy kaligrafii w Łodzi. Są jakieś?

  Uratowałeś mu życie. Pewnie Google u niego nie działa.
 5. Bardzo dziękuję. Wydaje mi się, że robiliśmy mniej więcej to samo. No może z wyjątkiem faszerowania ziemniaków Stalówkę opaliłem, przemyłem spirytusem, zmniejszyłem jej krzywiznę tak, aby dopasować jej kształt do kształtu spływaka, pogłębiłem rowek odpowietrzający. W przeciwieństwie do Twoich sugestii spasowałem stalówkę ze spływakiem nie zostawiając żadnej wolnej przestrzeni między nimi. Efekt mam taki jak opisałem wcześniej. Można się tym pobawić i bez wątpienia zabawa jest bardzo miła tak długo dopóki wystarcza cierpliwości na znoszenie kaprysów tego pisadła. Do zabawy w kaligrafa wolę zdecydowanie Zebrę w obsadce. Szkoda o tyle, że wygodniej byłoby nie maczać co chwilę stalówki w kałamarzu. Może spróbuję jeszcze odgiąć spływak. Może istotnie będzie lepiej, ale nadziei wielkiej nie mam, szału raczej nie będzie. Dzięki raz jeszcze.
 6. Możesz podrzucić jakieś szczegóły zabawy ze spływakiem. Moje próby uzyskania fleksa z kombinacji Jinhao-Zebra stanęły na tym, że atrament się leje w ilości zdecydowanie nadmiernej a już po chwili przepływ staje się na tyle mały, że nawet przy lekkim dociśnięciu pojawiają się dwie cienkie kreski (tzw. railroading). Nie potrafię uzyskać w dłuższym okresie stabilnego podawania atramentu w ilościach odpowiednich do grubości pisanej linii.
 7. anylog

  KWZ Ink: Mglista Zieleń

  Kolor wybitnie mi się podoba. Szkoda że czas schnięcia jest taki sobie.
 8. anylog

  KWZ Ink: Czerwony Galusowy

  A mnie się podoba. Zresztą jak większość kolorów KWZ. Dzięki za recenzję
 9. anylog

  Zapowiedź: Hobonichi Techo 2017

  Doskonały papier i doskonałe wykonanie. Moim zdaniem ma tylko dwie wady: wysoka cena i zmarnowane 20% powierzchni każdej strony na głupawe sentencje.
 10. anylog

  Palomino Blackwing

  Tak, jest miękka, ściera ślad po ołówku i nie brudzi papieru. Co więcej jest dość sporych rozmiarów, więc nie kończy się tak szybko jak standardowe gumki montowane na końcach ołówków.
 11. Rozumiem "sportowy" charakter przedsięwzięcia , ale ten film oraz drugi o przeróbce Noodlersa daje pojęcie o tym jakie są rozmiary Zebry (w tym np.grubość blaszki)
 12. Trochę więcej roboty, ale można też w TWSBI 580 zamienić stalówkę na Zebrę:
 13. Może zamiast szukać w Chicago jakiejś Deisiderata Pen należy podsunąć pomysł Przemkowi Marcińskiemu.
 14. anylog

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Mam MB Bordeaux, który z ciemnej czerwieni zmienił się w bardzo ciekawy brąz. Ale ta przemiana trwała przez wiele lat.
×