Jump to content

ddntp

Użytkownicy
 • Content count

  132
 • Joined

 • Last visited

About ddntp

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  ostatni most nad Odrą
 1. Też poszukiwałem tego typu układu kalendarza. Pierwsza myśl: Rhodia Webplanner (o ile się uda gdzieś zdobyć, w tym roku nigdzie go nie widziałem) albo Leuchtturm Agenda Medium (też bardzo przyzwoity papier).
 2. Blue Black - Lamy

  Moje 2 podstawowe BB to Pelikan Edelstein Tanzanite i Sailor Jentle Ink BB (oba z doskonałym przepływem, częściowo nawet wodoodporne). Jest jeszcze Aurora BB, testują ją dopiero od dzisiejszego ranka i chyba szarpnę się na całą butelkę
 3. Sailor 1911 Ivory

  Fakt, Sailor 1911S jest dosyć krótki bez skuwki założonej na tył korpusu (wersja Standard raczej drobnych dłoni Japończyków). W wersji Large pióro doskonale pasuje już do zwykłej "europejskiej" dłoni. Ładnie wygląda rodowane wykończenie stalówki w tej szarej odmianie korpusu
 4. TWSBI Eco Clear

  Mam, lubię i (nad)używam. Chociaż 2 razy miałem z nim problemy. Za pierwszym razem oryginalny, fabryczny smar silikonowy wszedł w reakcję z atramentem żelazowo-galusowym, co spowodowało zmatowienie wewnętrznej części korpusu pióra. Po polerowaniu i wymianie smaru silikonowego na ten dostarczony razem z piórem wszystko było już w porządku. Za drugim razem zostawiłem nie do końca zakręcone pióro na kilka tygodni - domycie wypustek od wewnętrznej części korpusu to koszmar. Pomimo tego uwielbiam to pióro za ogromną pojemność atramentu i cudowną stalówkę (jak wspomniał @Aventador13, stalówka prosto po wyjęciu z pudełka sprawuje się wyśmienicie).
 5. Osobiście do tego używam neutralnego dla każdego materiału parafilmu. Generalnie każda plastyczna masa się sprawdzi, byle tylko można ją było w razie czego łatwo usunąć (i nie wchodziła w reakcję z plastikiem/metalem).
 6. Warto sobie uszczelnić dodatkowo skuwkę. W modelu Ambition i E-motion (te sprawdzone na własnej skórze) skuwki przepuszczają nieco powietrza, prawdopodobnie przez mocowanie klipsa za sprężynką (w Basic'u klips jest bez mechanizmu sprężynującego, a sama skuwka szczelna).
 7. Z przedstawionej trójki rzeczywiście ten też mi się najbardziej podoba (nie tylko dlatego, że posiada klips ). Cudownie wygląda faktura tego drewna.
 8. @franek12 Nie kupowałem nigdy w tym sklepie. O ile pamiętam mają zawsze stoisko na PenShow czy Dniu Pióra Wiecznego.
 9. Jeśli już F-C, to nie Basic tylko Loom. Ta sama stalówka, cena zbliżona. W wersji Basic potrafi pęknąć gwint sekcji od strony korpusu pióra (plastik). Wymienne stalówki F-C mają modele Basic, Loom, E-motion, Ambition.
 10. Kolorowy zawrót głowy - druga edycja

  Nie mogę się doczekać pierwszej soboty sierpnia i Waszych przemyśleń o Monteverde Olivine
 11. Stalówki Kaweco z lat 60-tych są wyśmienite. Gratuluję świetnego wyboru
 12. Pelikan M200 Smoky Quartz

  Coś w rodzaju limitowanej edycji - Platinum Century #3776 w wersji Transparent Amber Brown
 13. Pelikan M200 Smoky Quartz

  Chętnie zobaczyłbym tę wersję "na żywo". Akurat złocenia do brązu pasują. Albo się usprawiedliwiam, bo sam czekam na brązowo-pomarańczowego pół-demonstratora ze złoceniami z Japonii
 14. @visvamitra, wydaje mi się, czy końcówka korpusu przechodzi z walca w coś prostopadłościanowego!? Stalówka stalowa/rodowane złoto (inna kłóciłaby się z kolorem ringów na skuwce)?
 15. Chyba już gdzieś widziałem taką blaszkę, tzn. taką szajbkę Nie ryzykowałbym jednak z przeciągnięciem blaszki po szczelinie stalówki - ze względu na nieokreśloną grubość tego pomysłowego narzędzia. Poradnik pierwsza klasa
×