Skocz do zawartości

ddntp

Użytkownicy
 • Ilość treści

  139
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O ddntp

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  ostatni most nad Odrą

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sam mam jeden atrament z tej serii - Forest Black. Raczej suchy, nie powinno się go parować z piórem podającym małą ilość atramentu. Żelazowo-galusowy, częściowo wodoodporny. Dosyć długo wysycha (do 25-30 s). Cieniuje, nie przebija i nie strzępi, nasycenie raczej średnie. Tutaj masz kilka zrecenzowanych kolorów.
 2. Jeśli to ma być tańszy odpowiednik, poszukałbym coś od Diamine. Tu małe porównanie podobnych tonacji (niestety bez R&K). Na moje oko Smaragdgrün będzie bardziej zielony, za to będzie miał lepszy przepływ w porównaniu do Lamy.
 3. Zapomniałem o Fabriano, właśnie! Miałem okazję zapisać cały notes z tym papierem. Czyli wymagana jakaś podkładka pod dłoń podczas pisania - szorstkie papiery strasznie chłoną drobinki tłuszczu z rąk. Poszukam wersji bez liniatury na spróbowanie. Pen-loop mocno trzyma?
 4. Widzę, że rozkłada się nawet na płasko. Jaka jakość papieru? Porównywalna do Rhodia/Clairefontaine/Tomoe River/Leuchtturm1917/PaperBlanks/Oxford (więcej nie znam 😉)? Optymalna kratka/linia jak dla mnie to 5mm, inne formaty są męczące dla mózgu....
 5. Puszczono reedycję tego atramentu 2 lata temu. Niestety wchodzą w rachubę tylko zagraniczne sklepy i portale aukcyjne...
 6. Załapałem się na próbkę. Dobrze, że to tylko próbka, a nie cała butelka. Atrament poszedł do Lamy 2k. Pióro po jednym dniu przestało pisać Inkaust o właściwościach hydrofobowych, może to jest powodem. Nieco lepiej sprawował się w FC E-motion, parę razy musiałem jednak dokręcić konwerter, żeby móc dalej pisać.
 7. @Ziemniaczek Lamy 2000 powiadasz? To było nieuniknione Jaka stalówka?
 8. Też poszukiwałem tego typu układu kalendarza. Pierwsza myśl: Rhodia Webplanner (o ile się uda gdzieś zdobyć, w tym roku nigdzie go nie widziałem) albo Leuchtturm Agenda Medium (też bardzo przyzwoity papier).
 9. Moje 2 podstawowe BB to Pelikan Edelstein Tanzanite i Sailor Jentle Ink BB (oba z doskonałym przepływem, częściowo nawet wodoodporne). Jest jeszcze Aurora BB, testują ją dopiero od dzisiejszego ranka i chyba szarpnę się na całą butelkę
 10. Fakt, Sailor 1911S jest dosyć krótki bez skuwki założonej na tył korpusu (wersja Standard raczej drobnych dłoni Japończyków). W wersji Large pióro doskonale pasuje już do zwykłej "europejskiej" dłoni. Ładnie wygląda rodowane wykończenie stalówki w tej szarej odmianie korpusu
 11. Mam, lubię i (nad)używam. Chociaż 2 razy miałem z nim problemy. Za pierwszym razem oryginalny, fabryczny smar silikonowy wszedł w reakcję z atramentem żelazowo-galusowym, co spowodowało zmatowienie wewnętrznej części korpusu pióra. Po polerowaniu i wymianie smaru silikonowego na ten dostarczony razem z piórem wszystko było już w porządku. Za drugim razem zostawiłem nie do końca zakręcone pióro na kilka tygodni - domycie wypustek od wewnętrznej części korpusu to koszmar. Pomimo tego uwielbiam to pióro za ogromną pojemność atramentu i cudowną stalówkę (jak wspomniał @Aventador13, stalówka prosto po wyjęciu z pudełka sprawuje się wyśmienicie).
 12. Osobiście do tego używam neutralnego dla każdego materiału parafilmu. Generalnie każda plastyczna masa się sprawdzi, byle tylko można ją było w razie czego łatwo usunąć (i nie wchodziła w reakcję z plastikiem/metalem).
 13. Warto sobie uszczelnić dodatkowo skuwkę. W modelu Ambition i E-motion (te sprawdzone na własnej skórze) skuwki przepuszczają nieco powietrza, prawdopodobnie przez mocowanie klipsa za sprężynką (w Basic'u klips jest bez mechanizmu sprężynującego, a sama skuwka szczelna).
 14. Z przedstawionej trójki rzeczywiście ten też mi się najbardziej podoba (nie tylko dlatego, że posiada klips ). Cudownie wygląda faktura tego drewna.
 15. @franek12 Nie kupowałem nigdy w tym sklepie. O ile pamiętam mają zawsze stoisko na PenShow czy Dniu Pióra Wiecznego.
×
×
 • Utwórz nowe...