Jump to content

ddntp

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

About ddntp

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  ostatni most nad Odrą

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też poszukiwałem tego typu układu kalendarza. Pierwsza myśl: Rhodia Webplanner (o ile się uda gdzieś zdobyć, w tym roku nigdzie go nie widziałem) albo Leuchtturm Agenda Medium (też bardzo przyzwoity papier).
 2. ddntp

  Blue Black - Lamy

  Moje 2 podstawowe BB to Pelikan Edelstein Tanzanite i Sailor Jentle Ink BB (oba z doskonałym przepływem, częściowo nawet wodoodporne). Jest jeszcze Aurora BB, testują ją dopiero od dzisiejszego ranka i chyba szarpnę się na całą butelkę
 3. ddntp

  Sailor 1911 Ivory

  Fakt, Sailor 1911S jest dosyć krótki bez skuwki założonej na tył korpusu (wersja Standard raczej drobnych dłoni Japończyków). W wersji Large pióro doskonale pasuje już do zwykłej "europejskiej" dłoni. Ładnie wygląda rodowane wykończenie stalówki w tej szarej odmianie korpusu
 4. ddntp

  TWSBI Eco Clear

  Mam, lubię i (nad)używam. Chociaż 2 razy miałem z nim problemy. Za pierwszym razem oryginalny, fabryczny smar silikonowy wszedł w reakcję z atramentem żelazowo-galusowym, co spowodowało zmatowienie wewnętrznej części korpusu pióra. Po polerowaniu i wymianie smaru silikonowego na ten dostarczony razem z piórem wszystko było już w porządku. Za drugim razem zostawiłem nie do końca zakręcone pióro na kilka tygodni - domycie wypustek od wewnętrznej części korpusu to koszmar. Pomimo tego uwielbiam to pióro za ogromną pojemność atramentu i cudowną stalówkę (jak wspomniał @Aventador13, stalówka prosto po wyjęciu z pudełka sprawuje się wyśmienicie).
 5. Osobiście do tego używam neutralnego dla każdego materiału parafilmu. Generalnie każda plastyczna masa się sprawdzi, byle tylko można ją było w razie czego łatwo usunąć (i nie wchodziła w reakcję z plastikiem/metalem).
 6. Warto sobie uszczelnić dodatkowo skuwkę. W modelu Ambition i E-motion (te sprawdzone na własnej skórze) skuwki przepuszczają nieco powietrza, prawdopodobnie przez mocowanie klipsa za sprężynką (w Basic'u klips jest bez mechanizmu sprężynującego, a sama skuwka szczelna).
 7. Z przedstawionej trójki rzeczywiście ten też mi się najbardziej podoba (nie tylko dlatego, że posiada klips ). Cudownie wygląda faktura tego drewna.
 8. @franek12 Nie kupowałem nigdy w tym sklepie. O ile pamiętam mają zawsze stoisko na PenShow czy Dniu Pióra Wiecznego.
 9. Jeśli już F-C, to nie Basic tylko Loom. Ta sama stalówka, cena zbliżona. W wersji Basic potrafi pęknąć gwint sekcji od strony korpusu pióra (plastik). Wymienne stalówki F-C mają modele Basic, Loom, E-motion, Ambition.
 10. ddntp

  Kolorowy zawrót głowy - druga edycja

  Nie mogę się doczekać pierwszej soboty sierpnia i Waszych przemyśleń o Monteverde Olivine
 11. Stalówki Kaweco z lat 60-tych są wyśmienite. Gratuluję świetnego wyboru
 12. ddntp

  Pelikan M200 Smoky Quartz

  Coś w rodzaju limitowanej edycji - Platinum Century #3776 w wersji Transparent Amber Brown
 13. ddntp

  Pelikan M200 Smoky Quartz

  Chętnie zobaczyłbym tę wersję "na żywo". Akurat złocenia do brązu pasują. Albo się usprawiedliwiam, bo sam czekam na brązowo-pomarańczowego pół-demonstratora ze złoceniami z Japonii
 14. @visvamitra, wydaje mi się, czy końcówka korpusu przechodzi z walca w coś prostopadłościanowego!? Stalówka stalowa/rodowane złoto (inna kłóciłaby się z kolorem ringów na skuwce)?
 15. Chyba już gdzieś widziałem taką blaszkę, tzn. taką szajbkę Nie ryzykowałbym jednak z przeciągnięciem blaszki po szczelinie stalówki - ze względu na nieokreśloną grubość tego pomysłowego narzędzia. Poradnik pierwsza klasa
×