Skocz do zawartości

simosim

Użytkownicy
 • Ilość treści

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O simosim

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

138 wyświetleń profilu
 1. E tam, nie było z tym dużo pracy, naniosłem troszkę kleju, wytarłem z wierzchu i to wszystko. Jak ktoś ma wyższe wymagania, to się napracuje, dla mnie pióro pisze ok.
 2. Faktycznie, jest F, ale na mój rozum pisze jak M.
 3. Na stalówce nie ma niestety oznaczenia grubości, ale typuję M. Używam atramentu Parker Quink blue. Pisze średnio mokro, daje radę. Dla takiego laika jak ja wystarczy, nie mam zbyt dużej wiedzy na temat piór, ale jest ok, piszę ładniej niż długopisem, i właśnie o to chodziło.
 4. Super, pióro nie wyschło przez noc, pisze od ręki. Zaklejenie otworu pod klipsem załatwiło sprawę. Bardzo dziękuję za pomoc, sam bym otworu nie zauważył. Zrobił się z tego całkiem ciekawy wątek. Tylko teraz mam ćwierć kilo kleju do drewna, co ja z tym zrobię:)
 5. Dmuchnąłem, faktycznie powietrze już nie uchodzi. Wieczorem zatankuję pióro i nim popiszę, sprawdzę jeszcze jutro rano, czy nie zaschło.
 6. Na razie zakleję tylko ten prostokątny otwór i zobaczę jak się pióro sprawuje.
 7. Cześć, kupiłem dzisiaj taki klej: https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-do-drewna/klej-do-drewna-d3-pattex,p141849,l1162.html Kupiłem także śrubokręt z bardzo wąską główką, do aplikacji kleju. Chciałbym nałożyć klej od zewnątrz. Jak to najlepiej zrobić?
 8. @Corsair O, ja też trochę żegluję, pochodzę spod Szczecina, nad jeziorem Dąbie jest piękna marina w Lubczynie, polecam to miejsce.
 9. @promiko, czyli wystarczy zatkać ten prostokątny otwór? Zastosować Twój sposób z klejem Vicol?
 10. Już dostałem pióro pocztą, widzę, że to jest ta starsza wersja, bo ma prostokątne wycięcie pod klipsem, innych otworów nie zauważyłem. Spróbuję to zatkać sposobem, jaki opisał kolega Promiko.
 11. Widzę, że wywiązała się żywa dyskusja:) Swoją drogą to skandal, żeby pióro za 200 zł nie pisało. Zgubiłem kiedyś Watermana Hemisphere (w 2009 roku), z nim nie było takich problemów.
 12. Dziękuję bardzo za wyczerpujące wyjaśnienie problemu, zajmę się tym, jak pióro przyjdzie pocztą (przeprowadziłem się i nie zabrałem go z sobą). Lupkę mam tylko w kompasie, ale jest lampka czołówka, zobaczę, co się da zrobić.
 13. Tak było od początku, tylko płukałem pióro pod letnią wodą.
 14. Dziękuję za pomoc i za dobry poradnik. Jednak nie zauważyłem żadnych otworów na skuwce, czy to są otwory przelotowe?
×
×
 • Utwórz nowe...