Jump to content

zara99

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

About zara99

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  warszawa

Recent Profile Visitors

477 profile views
 1. zara99

  Francuska linia.

  nie sprawdzałam w tym roku, ale przez ostatnie 3 i auchan i carrefour na akcję "wkrótce szkoła" (czy jakoś podobnie) sprowadzały zeszyty A4, 96 kartek, francuska linia.
 2. zara99

  Jak ładnie pisać?

  Jezeli chcesz pisac ladniej to zacznij (jak już Ci radzono) odrywać rękę od podłoża. Trzymając ołówek czy pióro podnieś dłoń tak żeby tylko paznokcie dwóch ostatnich palców ślizgały się po papierze. Zacznij od kresek lewa prawa, góra dół. Twoje litery sa wymęczone, każda stawiana osobno i rozmaitych wymiarów np.: o i ó powinny być tej samej wyskokości a nie są. Poszukaj w sieci i może na youtubie lekcji o spencerianie, nie po to aby tym krojem pisać ale po to, żeby zobaczyć jakie ćwiczenia należy wykonać zanim zacznie się pisać. Do ćwiczenia wystarczy ołówek, nawet będzie lepszy bo ilekroć złamiesz grafit to będziesz wiedział, że zamiast pisać usiłujesz przebić kartkę na wylot. Ćwiczenia to rysowanie elips, falek, szlaczków jakgdyby jednym ruchem bez przerywania pisania w celu przesunięcia ręki. Jak nabierzesz luzu w rysowaniu szlaczków jak np.: same u otwarte jedno przechodzące w drugie, to dopiero wybież krój pisma do którego serce najbardziej Ci się rwie.
 3. zara99

  Męczenie pióra rysunkami

  ładnie pisał Twój tata. a i 'temperówka na żyletkę ' - najlepsza jaką znam, ale swoją zgubiłam i już nie mam. można było mieć grafit długi wedle życzenia i potrzeb. eh.. nie wiem czy nie jestem dyslektykiem, mój brat jest, ja podobno nie, ale 'zjadam' litery kiedy piszę szybko. na klawiaturze nagminnie przestawiam kolejność liter a piszę bezwzrokowo. może nie jesteś całkiem dyslektyczny? mniemam, że nie przykładam się wystarczająco. może też spróbuj pisać wolniej? a w celu wyrobienia literek maczanką bo to znacząco spowalnia pisanie i można by się skupić na kształcie literek.
 4. to na podstawie w/wym ja sugeruje montegrappa fortuna czarna i albo rodowana albo ruten czyli całe pióro czarne łącznie ze stalówką . w wiecznepiora eu mają takowe i pewnie bazarnik też ma.
 5. zara99

  Lamy Vibrant Pink LE 2018

  a jak niska jest ta światłoodporność, zdradzisz szczegóły?
 6. żyje w przekonaniu że to jest waterman cf, lepszego zdjecia nie umiem , te pióra to się wykręcają od zdjęć..
 7. O piękne dzięki , niemniej różowe jednak nie
 8. zara99

  Amethyste De L'oural - J. Herbin

  ten akurat jegomość Herbin wydaje się być niegroźnym dla piór eksperymentalnie karob wlałam do ahaba, i daje radę, fakt najdłużej leżakował 12 godzin, i zanim pisałam to wstrząsałam piórem i działał (czas przeszły bo obecnie jest w nim golden brown); natomiast twsbi wymagało bardzo dokładnego mycia w celu wymiany karoba na inny nie drobinkowy atrament, bo zwykłe płukanie przy pomocy gruszki nie wystarczyło.
 9. montegrappa parola, moja oznaczona jest M ale kreska jest w strone F. gladko szura bez elastycznosci.
 10. zara99

  Notatnik na zapiski

  ładne okładki, podobają mi się, sam wykonujesz wkłady i czy tam był też kalendarz? tak z ciekawości pytam.
 11. zara99

  Pióro do 300 (na cito)

  przy takich warunkach wstępnych, to należy udać się na cito do sklepu, i tamże zagadnąć o pióro na gumkę, jak mają to sprzedadzą od ręki, bez krępacji ani innych fochów. czy może od nas oczekujesz adresów sklepów? to warto by było nam podać chociaż miasto, w którym udasz się do owego sklepu.
 12. zara99

  Zabawa piórem z superfleksem...

  ojoj i oj oj, no przepiekny czy moge wykorzystac na kartki swiateczne luzem i ew. na fejsie?
 13. pilot falcon istnieje a jakze i troche sie ugina, ale to nie jest elastyczna stalowka tylko trochesieuginajaca.
 14. zara99

  Napełnianie naboi

  w całej rozciągłości się zgadzam ja mieszam, te parę kropel, w naboju albo w konwerterze. za każdym razem mam inny kolor i bawi mnie to. i nie, nie jest niewygodne, a w kazdym razie nie bardziej niewygodne niz w fiolce/próbowce czy tam innym pojemniku. i tu i tu trzeba wlać atrament. raz więcej raz mniej.
×