Skocz do zawartości

zara99

Użytkownicy
 • Ilość treści

  142
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O zara99

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  warszawa

Ostatnio na profilu byli

578 wyświetleń profilu
 1. podpowiedz: skąd masz plastikową kieszonkę zamykaną suwakiem do formatu A5 , kawałek widać na pierwszym zdjęciu, po lewej?
 2. firm: Inahon, ul. Wawrzyńca Surowieckiego 2, 02-785 Warszawa, dystrybutor i serwis, zadzwoń i zapytaj, mili są.
 3. cross botanica czarny pierwiosnek ale poczta jeszcze nie przyniosła...
 4. po zdjęciu Kreciku obstawiam, że preferujesz M. wygrzebalam więc i ahaba i italixa plus co miałam w piórniku...
 5. moj cross (apogee) bierze każdy atrament i pisze. czyli Twoim problemem (po płukaniu) jest wybranie koloru
 6. Wiesz, Krecik preferuje duże, ciężkie pióra, mając "malutkie dłonie" więc ja bym nie była pewna co dla Niej oznacza "gruba kreska". Ja preferuje duże pióra jak np.: Conklin duragraph i dłonie mam długie bo nie szerokie, więc można się uprzeć, że "duże". Ahab jak najbardziej podpada pod wymagania krecikowe: klasyczne, duże (fakt nie ciężkie) kolor obojętny Dopiero jak nam Krecik pokaże przykład kresek: cienkie kontra grube, będziemy pewni. A osobiście widziałam i pisałam Ahabem szczodrze podającym atrament, mięciutkim i nie była to cienka kreska, zdecydowane M. Jak najbardziej do pisania codziennego. Do zaproszeń, żeby był flex, to polecam stałowkę z obsadką. Każdy ma jakiś punkt widzenia i żaden nie jest jedynym i najlepszym. Daj szanse
 7. Natalia, tak jak Aventador uważam, że powinnaś sobie darować pisanie piórem jeżeli nie chcesz zmienić sposobu trzymania narzędzia. poprostu zniszczysz stalówke i będzie Ci przykro. pisanie piórem różni się od pisania długopisem min. siłą nacisku: długopis trzeba "wciskać" w papier a pióra nie. wciskanie pióra skończy się jego zniszczeniem namawiam na spróbowanie zmiany nawyków
 8. taka opcja, tu na targowisku Aventador wystawil Ahab'a, rzuć okiem kolor jest Ci obojętny, Ahab szczupły nie jest, powinien pisac gładko, potrafi też "pod górkę", a próbkę pisma pewnie dostaniesz
 9. nie sprawdzałam w tym roku, ale przez ostatnie 3 i auchan i carrefour na akcję "wkrótce szkoła" (czy jakoś podobnie) sprowadzały zeszyty A4, 96 kartek, francuska linia.
 10. Jezeli chcesz pisac ladniej to zacznij (jak już Ci radzono) odrywać rękę od podłoża. Trzymając ołówek czy pióro podnieś dłoń tak żeby tylko paznokcie dwóch ostatnich palców ślizgały się po papierze. Zacznij od kresek lewa prawa, góra dół. Twoje litery sa wymęczone, każda stawiana osobno i rozmaitych wymiarów np.: o i ó powinny być tej samej wyskokości a nie są. Poszukaj w sieci i może na youtubie lekcji o spencerianie, nie po to aby tym krojem pisać ale po to, żeby zobaczyć jakie ćwiczenia należy wykonać zanim zacznie się pisać. Do ćwiczenia wystarczy ołówek, nawet będzie lepszy bo ilekroć złamiesz grafit to będziesz wiedział, że zamiast pisać usiłujesz przebić kartkę na wylot. Ćwiczenia to rysowanie elips, falek, szlaczków jakgdyby jednym ruchem bez przerywania pisania w celu przesunięcia ręki. Jak nabierzesz luzu w rysowaniu szlaczków jak np.: same u otwarte jedno przechodzące w drugie, to dopiero wybież krój pisma do którego serce najbardziej Ci się rwie.
 11. ładnie pisał Twój tata. a i 'temperówka na żyletkę ' - najlepsza jaką znam, ale swoją zgubiłam i już nie mam. można było mieć grafit długi wedle życzenia i potrzeb. eh.. nie wiem czy nie jestem dyslektykiem, mój brat jest, ja podobno nie, ale 'zjadam' litery kiedy piszę szybko. na klawiaturze nagminnie przestawiam kolejność liter a piszę bezwzrokowo. może nie jesteś całkiem dyslektyczny? mniemam, że nie przykładam się wystarczająco. może też spróbuj pisać wolniej? a w celu wyrobienia literek maczanką bo to znacząco spowalnia pisanie i można by się skupić na kształcie literek.
 12. to na podstawie w/wym ja sugeruje montegrappa fortuna czarna i albo rodowana albo ruten czyli całe pióro czarne łącznie ze stalówką . w wiecznepiora eu mają takowe i pewnie bazarnik też ma.
 13. a jak niska jest ta światłoodporność, zdradzisz szczegóły?
×
×
 • Utwórz nowe...