Skocz do zawartości

demonology

Użytkownicy
  • Ilość treści

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

demonology's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Moje pióro wygląda jak na powyższej grafice, z tą różnicą, że posiadam matową czerń. Wychodzi na to, że producent wrócił do datowania z lat 90. To się nie będzie mylić nawet za 20 lat, bo chyba logo wtedy było inne (w kształcie litery P, a nie strzały)? piter22, A.II to musi być w takim układzie rok 2002. Przejrzałem kilka porównań oryginalnych Sonnetów z chińszczyznami i nie mam innych zastrzeżeń, oprócz tego niejasnego oznaczenia. Jakość wykonania pióra jest na moje laickie oko wzorowa - wszelkie napisy są wyraźne, wykończenia, gwinty i "nakładka" na górze skuwki są równe, wnętrze pióra również nie pozostawia wątpliwości, nacięcia na klipsie równe i dokładne, żeberka spływaka także wyglądają jak powinny. Nie ma chyba potrzeby w takim układzie, żebym robił dodatkowe zdjęcia? Chyba że chcecie zerknąć na wyraźniejsze fotki to zrobię je jutro, bo dziś nie mam jak sensownie doświetlić pomieszczenia i nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na światło dzienne. A przy okazji zadam techniczne pytanie - stalówkę wyciągnę czy wykręcę z mojego Sonneta? Dziękuję za zainteresowanie tematem. EDIT: Chociaż na UK stronie Parkera, ten model ma pod napisem Parker na stalówce dodatkowe oznaczenia, dot. jakości złota. Z tym, że na zdjęciu jest 18k-750, a skoro stalówka jest pokryta 23 karatowym złotem, to zdjęcie może nie dotyczyć sprzedawanego produktu http://www.parkerpen.com/en-GB/find-a-pen/sonnet-matte-black-fountain-pen---fine-stainless-steel-nib
  2. Rozważałem to, ale wtedy pojawia się pytanie jaki sens byłby w oznaczaniu czegokolwiek symbolem skoro on nic nie znaczy, a niewątpliwie przy powtarzalności symboli tworzy się niedorzeczna sytuacja. W 2023 roku będziemy się zastanawiać czy mamy 30 czy 10-letnie pióro? Kwestia podróbek... gdyby to było pióro za 50 zł pewnie bym się nie zastanawiał, tylko pisał z zadowoleniem, ale ewentualna podróbka za 400 zł wzmaga moją dociekliwość.
  3. Z pewnością IIIL, bez kropek, przecinków, myślników i spacji, co zresztą widać na poniższych zdjęciach. Wrzucam też zdjęcie stalówki, może będzie pomocne.
  4. Jaśniepani Katarzyna raczy zatem wyrazić swą opinię zapytana indywidualnie zgodnie z dorozumianym wymaganiem? Administruję własne forum, więc wiem jak to ładnie dogryza się świeżaczkom i mówiąc wprost - bez żartów, proszę serdecznie zgromadzonych tu państwa o odpowiedź. Mości panowie wyrwało się z przyzwyczajenia, bo u mnie na forum zdecydowaną większość (99,9%) stanowią właśnie panowie.
  5. Hej panowie! Na wstępie witam i przepraszam za odkopywanie wątku sprzed roku, ale od kilku dni przeglądam forum (pierwotnie w oczekiwaniu na pióro, a obecnie szukając informacji o nim) i nie mogłem się powstrzymać przed zadaniem pytania. Narzeczona kupiła mi w prezencie Sonneta (dokładnie takiego i z tego sklepu KLIK). Na skuwce widnieje napis IIIL i tu moje niedowierzanie - czy możliwym jest zakup nowego pióra wyprodukowanego w pierwszym kwartale 1993 roku (czyli w zasadzie z samego początku produkcji Sonnetów)? Pytanie zasadniczo nawet mnie wydaje się głupie, bo skoro powstały oznaczenia, to po to żeby nie mieć takich wątpliwości, niemniej jakoś nie wyobrażam sobie, że mój Sonnet czekał na mnie 22 lata, by mnie teraz zaskoczyć w ten przyjemny skądinąd sposób. Jesteście w stanie wyjaśnić mi tą kwestię mości panowie?
×
×
  • Utwórz nowe...