Jump to content

kriis88

Użytkownicy
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

About kriis88

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

173 profile views
 1. Aż tak drastycznie z tym Pelikanem xD jaka jest szansa, że coś przy tym uszkodzę?
 2. Nie wiem gdzie zapytać, zapytam więc tutaj. Jak poradzić sobie z piórem z mechanizmem tłokowym (np. Pelikam M150, TWSBI ECO itp) i resztką atramentu w kałamarzu. Naboje napełnię strzykawka a pióro z tłoczkiem? Macie jakieś patenty?
 3. kriis88

  Lamy Vista

  Mam go może rok, może dwa. Nie dłużej niż dwa lata i kupowane jako nowe.
 4. kriis88

  Lamy Vista

  konwerter
 5. kriis88

  Lamy Vista

  Pytanie za 100 punktów xD // Producent twierdzi, że Vista została stworzona z plastiku, który z czasem nie matowieje i nie żółknie. No u mnie zaczyna żółknąć o_O. Też po czasie w Waszych Vistach pojawia się zżółknięcie plastiku?
 6. kriis88

  Kolorowy zawrót głowy - czwarta edycja

  To co, teraz pozostaje nam czekać na szczegóły xD
 7. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Nie wiem czy mogę umieszczać linki... zresztą to jedyny sklep gdzie to znalazłem. Nie współpracuję z tym sklepem. Nie wiem w jaki inny sposób pokazać co zamówiłem 😕 https://calligrafun.com/pl/p/Book-1-Business-Writing/240 -> Book 1 - Business Writing to bardzo szczegółowy podręcznik do kaligrafii, który stanowi kompletny kurs nauki pisania stylem biznesowym. i https://calligrafun.com/pl/p/Arkusze-kaligraficzne-Business-Writing/245 -> Zestaw Ziller składa się z dwóch arkuszy do nauki pisma biznesowego: Pierwszy arkusz (o wymiarach 21,6 cm / 13,5 cm) jest wydrukowany na przezroczystym papierze, dzięki czemu możemy łatwo porównać swoje litery z tymi na arkuszu, umieszczając arkusz bezpośrednio na zapisanej przez nas kartce. Uwaga: przed umieszczeniem arkusza na zapisanej kartce należy się upewnić, że tusz całkowicie wysechł. Drugi arkusz (o wymiarach 20,4 cm / 8,1 cm) jest wydrukowany na grubym papierze i w przeciwieństwie do pierwszego arkusza, służy do umieszczania pod kartką papieru, w celu nauki poprzez wierne odwzorowywanie liter. Oferowane arkusze do kaligrafii wykonane są z wysokogatunkowego i trwałego papieru, co gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie. Z podwójnym zestawem marki Ziller nauka pisma biznesowego będzie znacznie szybsza i prostsza. Możliwość sprawdzenia jakości wykonanego pisma z pierwszym arkuszem pozwoli na szybkie korekty i eliminacje powstałych błędów. Odwzorowywanie z drugim arkuszem kaligraficznym przyczyni się do zapamiętywania określonych ruchów. Obydwa arkusze do kaligrafii tworzą spójną całość, która przekłada się na szybki rozwój umiejętności.
 8. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Zaczynam ćwiczyć pisanie ramieniem a nie nadgarstkie, zgodnie z powyższymi radami chociaż nie jest mi łatwo zmienić 20 letnie przyzwyczajenie... jednak skupie się ba buisness writing zillera, zamówiłem sobie arkusze do nauki i podręcznik zillera (pierwszy z pięciu xD). Pismo jest efektowne i zarazem czytelne... jeszcze wiele pracy przede mną.
 9. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Poniżej znajduje się pierwsze podejście do Printa. Co myślicie? Chyba wyglada to lepiej? Tylko piszę się strasznie wolno... mam nadzieję, że uda mi się to jeszcze poprawić j przyspieszyć.
 10. kriis88

  Stalówka Pelikana Cognac

  Teraz jest nabity i startuje od razu, ale pewnie jak przetrę cała stalówkę chusteczka to znowu będzie problem ze startem co do przecięcia, wydaje się równe. Hmm może nie ma się czym niepokoić?
 11. Hej, Pytanie w imieniu członka rodziny. Kupił sobie Pelikana Cognac ze stalówką EF. Piórko nowe ale ciężko było je rozpisać po nabiciu atramentem i chęci spuszczenia dwóch kropel z powrotem do kalamarza to te krople wypluł tą dziurką co ma na środku (Nie wiem jak się nazywa). Wygraliśmy chusteczką i... nie pisze, wyplukalismy w cieplej wodzie nabiliśmy znowu i nic. Trzeci raz to samo i tym razem oczyscilismy stalówkę w taki sposób aby nie przecierać tej dziórki i przecięcia i pisze normalnie. Boje się, ze jak znowu przetrę cała stalówkę to znów coś sie zatka. Macie jakieś pomysły co z nią jest nie tak? No i trochę drapie ale to się nie dziwie bo to EF jest;)
 12. kriis88

  Kolorowy zawrót głowy - czwarta edycja

  6.kriis88
 13. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Co myślicie o metodzie palmera? Mam mieszane uczucia, niektóre listy znalezione w sieci (pisane tą metodą) są wspaniałe a inne wręcz odrzucają 😕Ta metoda czasami kojarzy mi się z typowo szkolnym dziecinnym pismem... Nie wiem od czego to zależy... Możecie polecić mi jakiś ładny styl nadający się do pisania cienkimi stalówkami (F i EF)? Znalazłem jeszcze metodę pisania "Printem", która też ma swój urok ale chyba wygląda dziecinniej niż Palmer nie wiem co wybrać, heh Edit - Chyba najpierw opanuję PRINT a potem zajmę się Palmerem
 14. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Pisanie ramieniem a nie nadgarstkiem? To tak się da:D całe życie źle pisałem i nie wiem jak się zabrać do pisania ramieniem xD
 15. kriis88

  Jak ładnie pisać?

  Napiszę raz jeszcze ba spokojnie to pisałem szybko w pracy słuchajcie a to czy tekst jest zbity i pisany jeden pod drugim (bez linijek odstępu) nie wygląda kiepsko?
×