Jump to content

Agnieszka

Użytkownicy
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

About Agnieszka

 • Rank
  XF

Recent Profile Visitors

197 profile views
 1. Ołówki

  O, a czemu taki rewelacyjny? Napisz coś więcej! Kolekcjonerką ołówków nie jestem, po prostu, jak już jakiś się przypałęta, to nie odtrącam i biorę i używam. Co zresztą widać na poniższym zdjęciu: Tetis, dwie Rhodie, dwa Koh-i-noory, Faber-Castell aż pięć, dwa Palomino, Wahl i Montblanc.
 2. KWZ Ink - Spacer nad Wisłą

  Myślę, że będzie w f-pen (Warszawa).
 3. Mam, ale jeszcze w nim nie pisałam. Na papierze Clairefontaine nigdy się jednak nie zawiodłam, więc wiem, że będzie świetnie. Używasz tylko jednego pióra? Jeśli więcej, warto nimi wszystkimi popisać w notesie, poobserwować, jak się zachowują różne atramenty. Popieram pomysł zrobienia sobie notatnika samemu, satysfakcja gwarantowana.
 4. Traveler's Notebook Mini wzruszył mnie do łez

  Piękny drobiazg.
 5. Kiedyś u Przemka Dudka widziałam gumki w różnych rozmiarach, może spróbujesz do niego zadzwonić? " Ø 5 mm, Ø 6 mm, Ø 7 mm, Długość każdego ok. 13 cm" - takie info znalazłam z marca tego roku, nie wiem, czy te rozmiary będą odpowiednie do Twojego pióra, ale może.
 6. Moje zeszyty, nie tylko Oxford

  No! To jest dobry pomysł. Jakiego kleju używasz? Na grzbiet dałabym potem materiał, a nie papier (mniej podatny na uszkodzenia podczas wielokrotnego otwierania). Czekam na dalsze fotki.
 7. Waterman Graduate

  Także odnoszę takie wrażenie - to przez to, że moje Lamy (mam tylko jedno) pisze nadzwyczaj gładko, a do tego prawie wcale nie waży. Żeby ładnie pisać, muszę się przyłożyć, żeby maksymalnie kontrolować pismo. Stalówki Pilota (tu akurat piszę o Plumiksach, które bardzo lubię i mam ich kilka) stawiają pewien opór na papierze i nie ma żadnego "skoku w bok", nic a nic.
 8. Hobonichi 2018 już jest. Spójrzmy, co się zmieniło...

  To najcieńszy papier, jaki znam. Cieniutki, ale mocny, ma swój kolor i świetnie zachowuje się na nim atrament. Nie przebija, nie strzępi, nawet gdy się potraktuje większą ilością atramentu, na przykład piórem z fleksującą stalówką - jedynie papier się delikatnie pofaluje (wiadomo, od wilgoci). Hobonichi nie posiadam, ale notes z tego papieru już tak.
 9. Notatnik z szerszą liniaturą

  Co 7 mm.
 10. Notatnik z szerszą liniaturą

  Tak, to mój. Miłego czytania!
 11. Notatnik z szerszą liniaturą

  Kilka firm: * Dainel Midori i Jotter (firma Fresh z Ukrainy), Cross Jotzone, Ivory Lediberg, Leuchtturm1917 Whitelines - linie co 6mm. * Iconic "Un jour de reve" - linie co 6,5mm. * Burocrat A5, Rossi, Fantasticpaper, Rhodiarama - linie co 7mm. * Bindewerk - linie co 7,5mm. * Paperblanks Aubergine, Peter Pauper Press Mother of Pearl, Herlitz Mybook, Castelli, Clairefontaine (kolekcja Nina) - linie co 8mm. * Oxford - mam brulion A5 w twardej oprawie, 96 kartek w linie - odstęp 9 mm. Jeśli jeszcze jakieś firmy Cię interesują, napisz, sprawdzę na półce, czy mam. edit: ciekawe, nie znam żadnego notesu, co by miał linie co 5 mm...
 12. Midori MD Paper - alternatywy

  Jeszcze zerknij tutaj: Flexible 360 też wydaje się być sensowną opcją.
 13. Midori MD Paper - alternatywy

  Mogę polecić notes "Kosmos" z firmy Papierniczeni. Zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Polsce, prezentuje właśnie taki oszczędny, minimalistyczny, elegancki styl. Jeśli pozwolisz, to odeślę do mojej recenzji tego notesu, są zdjęcia, testy wiecznych piór. http://mcagnes.blogspot.com/2016/12/notes-kosmos-papierniczenipl.html Jeśli chodzi o liniaturę, to jej po prostu brak, więc pozostaje używać liniuszka. Wiem jednak po ostatniej rozmowie z właścicielami na targach papieru, że planują wypuścić notes w linie, za jakiś miesiąc powinien się ukazać.
 14. Hobonichi 2018 już jest. Spójrzmy, co się zmieniło...

  Ten papier jest cudowny!
×