Jump to content

Didi

Użytkownicy
 • Content count

  364
 • Joined

 • Last visited

About Didi

 • Rank
  F
 • Birthday September 25

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  Łoszawa

Recent Profile Visitors

674 profile views
 1. Może po czasie, ale znalazłam zestaw zaledwie "pięci piór" : https://www.ebay.com/itm/232432145204 także tego, jak mawiał szanowny kolega z tegoż forum. Nie samymi mąblami ludzie żyją
 2. Didi

  Zabawa piórem z superfleksem...

  Hehehe, teraz mam nadzieję zapamiętać tytuł utworu Prokofiewa ... Dance of the Knigts
 3. Didi

  Pelikan HUB 2017

  @Ziemniaczek Wiesz przecież skąd
 4. Didi

  Pelikan HUB 2017

  Z jednego źródła wiem, że jeśli potwierdzą, że huba będzie, to zapisy zaczną się dopiero w lipcu.
 5. Didi

  Pelikan HUB 2017

  W necie piszą, ze 2018 HUB ma być 21 września, ale na stronie oficjalnej zapisów też nie widać... Może szykują jakiś "specjal" na 180 lecie firmy?
 6. Didi

  Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Tak, motywacja była tu najważniejsza. Po jednym komentarzu TopikaSH straciłam cały zapał, mimo iż wydawało mi się, że traktuję to tylko jako zabawę i pewną formę relaksu. Niemal straciłam całą radość z jednej z niewielu rzeczy, która sprawiała mi przyjemność. Nie umiem rysować ani malować, a jednak jestem wrażliwa na kolor i kreskę... zostaje mi skaner i naśladownictwo metod używanych w blogowych recenzjach. KZG traktuję jako formę wspólnego projektu (bez Jiry), trening systematyczności i dyscypliny. Mimo problemów z dotrzymaniem terminów, który wynikł z błahostki - zamierzam uzupełnić brakujące wpisy. Przyjęłam konwencję, że dla każdego koloru będzie ten sam cytat napisany pseudounicjałą. Nie miałam pomysłu na sam tekst, którego główną funkcją miało być pokazanie koloru. Nie było to lorem ipsum, którego używa się w typografii, ani cytat z Tolkiena, który już mi się opatrzył. Nie..., nie każdy kolor atramentu wygląda ładniej po łacinie. A jednak stary komentarz Endoor-a do innego postu poprawił mi humor i biorę się do nadrabiania zaległości
 7. Didi

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Taaak. CASSIA i Solferino są też na mojej liście zakupowej...
 8. Didi

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  cytując zdjęcie ze sklepu Gouletów : Jak byś poszukał na stronie Goulet'ów opisu American Aristocracy to na pewno nie byłoby tego pytania. Ale to było napisane małym druczkiem
 9. Didi

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  W przypadku Apache Sunset Noodler's-a sklep powinien zwrócić pieniądze. Ja jak kupowałam swój zestaw [Apache Sunset, BSAR, Habanero, Rome Burning, Qin Shi Huang, Saguro Wine] to miałam niespodziankę w postaci luziowego fluorescencyjnego atramentu w butelce, w której powinien być spodziewany (YT z 2012) żywo-czerwony Qin Shi Huang. Pani w sklepie się zorientowała, że ogólnie Noodler's miał taką wtopę (można znaleźć nawet recenzję YT z 2015) i dostałam zwrot za tą jedną butelkę. Pozostałe atramenty były w porządku : Apache Sunset - pełna gama od żóltego do czerwonawo-pomarańczowego, a nawet trafiłam na tą pierwotną (ciemniejszą) wersję BSAR Natomiast American Aristocracy mam już dwie wersje i z włoskim sklepem umawiam się, że przed wysyłką sprawdzą kolor - bo ja poluję na ten ciemno-niebiesko-szary (!), ale to z założenia była ruletka : "... to resemble a conservative colonial semblance of the three most aristocratic colours: red port, dark sherry, and Madeira". (cyt. ze strony Goulet'ów)
 10. Didi

  Emma - Rohrer & Klingner test grupowy

  Atrament Emma R&K przypomina mi kolorem trochę Safari Diamine, jest lekko ciemniejszy od niego, trochę Riku-Cha, a najbardziej kojarzy mi się z kolorem herbaty Matcha w proszku. Najbardziej odpowiada mi kolor kleksa, jest taki zielony gęsty. Na dnie pipety zostawił osad z pigmentu, musiałam przed przelaniem go zamieszać. Aby uzyskać kolor, którego się spodziewałam, musiałabym mieć pióro z większym przepływem, przeznaczone tylko do tego atramentu. A teraz zdjęcie z telefonu i skany z włączoną korekcją tonalną: Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Kokuyo: Rhodia: Clairefontaine DCP 100g : Atrament ten zaskakująco dobrze współpracował z papierem użytym w notatniku Graph It oraz Canson, na DCP kolor jest taki jak w probówce, na pozostałych lekko się ślizgał. Co do zakupu, to może kiedyś do kolekcji R&K dołączę ten atrament, ale nie jestem wielką fanką zieleni Mam już Alt-Goldgrun, Safari, KWZ Ink Stare złoto, Riku-cha i Tokiwa-matsu.
 11. Didi

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Gratulacje !
 12. Didi

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Moje ulubione to : 1. Bordowy #2 2. Szara śliwka 3. Brązowo-różowy 4. Wspomnienie znad Bałtyku. W ciągu trzech lat nie mogłam oprzeć się już kilkunastu kolorom. Chętnie też zamienię Zieleń galusową #3 bo nieopatrznie kupiłam drugą zamiast Zgniłej zieleni.
 13. Didi

  Monteverde Smoke Noir

  Ciekawy kolor. Jest ciemniejszy od szarego z PaperPlume?
 14. Didi

  Diamine Tyrian Purple - test grupowy

  Ja dorzucę jeszcze jedno, jeśli kiedyś ktoś będzie miał pióro typu WetNoodle to kolor powinien uzyskać taki jak z Wikipedii : ale, nie wiem czy takie było założenie producenta tego atramentu.
 15. Didi

  Diamine Tyrian Purple - test grupowy

  Tyrian Purple - dziwny atrament od Diamine. Dlaczego dziwny? Bo kolor dziwnie się zachowuje na różnych papierach. Nasycenia koloru brak, a jednak jak bardziej wtłoczyć do spływaka, znaczy podkręcić przepływ, to nagle nasycenie się pojawia. Nawet może wystąpić halo, czyli ciemniejszy kontur wokół liter. Może kiedyś przetestuję na kawałku TomoeRiver jak mi próbka nie wyschnie... Kolor z rodziny Alt-Bordeaux R&K, taki jakby ciemny wyschnięty wiśniowy sprany sok... trochę ciemnego różu, fiolet też się znajdzie. Może pod koniec testów uda mi się zrobić porównanie z odcieniami fioletów, śliwek i innych brązowo-rózowych których próbki mam. Skany tym razem bez korekcji tonalnej, co raz bardziej mi brakuje dobrego skanera... (dawno dawno temu w pracy miałam dostęp do HPScanII na SCSI) Dużo atramentu i kolor ładniejszy : Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Kokuyo : Rhodia: Clairefontaine DCP 100g (z włączoną korekcją) kolor jest przekłamany, na prawdę jest bardzo spłowiały:
×