Jump to content

Didi

Użytkownicy
 • Content count

  355
 • Joined

 • Last visited

About Didi

 • Rank
  F
 • Birthday September 25

Profile Information

 • Płeć
  Female
 • Skąd jesteś?
  Łoszawa

Recent Profile Visitors

531 profile views
 1. Emma - Rohrer & Klingner test grupowy

  Atrament Emma R&K przypomina mi kolorem trochę Safari Diamine, jest lekko ciemniejszy od niego, trochę Riku-Cha, a najbardziej kojarzy mi się z kolorem herbaty Matcha w proszku. Najbardziej odpowiada mi kolor kleksa, jest taki zielony gęsty. Na dnie pipety zostawił osad z pigmentu, musiałam przed przelaniem go zamieszać. Aby uzyskać kolor, którego się spodziewałam, musiałabym mieć pióro z większym przepływem, przeznaczone tylko do tego atramentu. A teraz zdjęcie z telefonu i skany z włączoną korekcją tonalną: Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Kokuyo: Rhodia: Clairefontaine DCP 100g : Atrament ten zaskakująco dobrze współpracował z papierem użytym w notatniku Graph It oraz Canson, na DCP kolor jest taki jak w probówce, na pozostałych lekko się ślizgał. Co do zakupu, to może kiedyś do kolekcji R&K dołączę ten atrament, ale nie jestem wielką fanką zieleni Mam już Alt-Goldgrun, Safari, KWZ Ink Stare złoto, Riku-cha i Tokiwa-matsu.
 2. KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Gratulacje !
 3. KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Moje ulubione to : 1. Bordowy #2 2. Szara śliwka 3. Brązowo-różowy 4. Wspomnienie znad Bałtyku. W ciągu trzech lat nie mogłam oprzeć się już kilkunastu kolorom. Chętnie też zamienię Zieleń galusową #3 bo nieopatrznie kupiłam drugą zamiast Zgniłej zieleni.
 4. Monteverde Smoke Noir

  Ciekawy kolor. Jest ciemniejszy od szarego z PaperPlume?
 5. Diamine Tyrian Purple - test grupowy

  Ja dorzucę jeszcze jedno, jeśli kiedyś ktoś będzie miał pióro typu WetNoodle to kolor powinien uzyskać taki jak z Wikipedii : ale, nie wiem czy takie było założenie producenta tego atramentu.
 6. Diamine Tyrian Purple - test grupowy

  Tyrian Purple - dziwny atrament od Diamine. Dlaczego dziwny? Bo kolor dziwnie się zachowuje na różnych papierach. Nasycenia koloru brak, a jednak jak bardziej wtłoczyć do spływaka, znaczy podkręcić przepływ, to nagle nasycenie się pojawia. Nawet może wystąpić halo, czyli ciemniejszy kontur wokół liter. Może kiedyś przetestuję na kawałku TomoeRiver jak mi próbka nie wyschnie... Kolor z rodziny Alt-Bordeaux R&K, taki jakby ciemny wyschnięty wiśniowy sprany sok... trochę ciemnego różu, fiolet też się znajdzie. Może pod koniec testów uda mi się zrobić porównanie z odcieniami fioletów, śliwek i innych brązowo-rózowych których próbki mam. Skany tym razem bez korekcji tonalnej, co raz bardziej mi brakuje dobrego skanera... (dawno dawno temu w pracy miałam dostęp do HPScanII na SCSI) Dużo atramentu i kolor ładniejszy : Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Kokuyo : Rhodia: Clairefontaine DCP 100g (z włączoną korekcją) kolor jest przekłamany, na prawdę jest bardzo spłowiały:
 7. Tymczasem w Pióromaniaku... Nadchodzi!

  Ten po prawej to na pewno House Divided. Zgadłam?
 8. KWZ Ink Czerwony 1 - test grupowy

  KWZ Ink Czerwony #1 - jakby ktoś szukał koloru w pobliżu Oxblood, Red Dragon lub Matador Diamine, to czerwień Konrada jest z tej grupy. Na pierwszy rzut oka kropla na papierze kuchennym przypominała sok z buraczków Jednak po wyschnięciu zaczęła wyglądać obiecująco, taki zgaszony malinowy. Trafia do listy zakupowej. Test z użyciem Lamy Vista + 1.5 mm nib. Przy płukaniu pióra pojawił się kolor pomarańczowy. Hmm, ciekawe. Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Kokuyo : Rhodia:
 9. Diamine Earl Grey - test grupowy

  To i ja dorzucę swoje trzy grosze : Atrament Earl Grey Diamine - szary, ołówkowy, przechodzący w niebieski, na chłonnych papierach nawet czarny. Lubię takie szarości. Przepływ zadowalający, nasycenie zbalansowane, wysychanie - chyba za szybkie, strzępienie - na gorszych papierach, przebijanie - nie zauważyłam. Zauważyłam także, że na każdym papierze zachowuje się nieco inaczej : na Rhodii pisze się nim w porządku, na Graph It -zupełnie się nie daje, tak jakby papier był hydrofobowy, albo atrament nie chciał się do papieru przykleić, na Kakuyo mnie zaskoczył - nie dość, że przepływ był duży, to jeszcze zauważyłam cieniowanie i zmianę koloru w trakcie pisania : pierwsze litery zdążyły już wyschnąć i zszarzeć, a pisane w trakcie były niebieskawe. Szkoda, że nie mam stanowiska do robienia zdjęć w trakcie pisania. Trzeba się zabrać za robienie WhiteBox-a . Do testów użyte WingSung + Lamy 1.5mm / WingSung EF Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : Creadu 90g: Muji (cienki) : Campus Kokuyo Sarasara (chyba 54g) :
 10. Miało być ambitnie maczanką, ale wiecie : złej baletnicy i takie tam... Lepiej późno niż wcale. Kolor niebieski, trochę kobaltowy, bardzo mocna ultramaryna. Jak to mawia się kolokwialnie - daje po oczach. Przepływ bardzo dobry. Czas wysychania - umiarkowany. Strzępienie - widoczne. Przebijanie - na słabych papierach. Prześwitywanie - widoczne, ze względu na duże nasycenie barwnikiem. Atrament kupiłam jako kolor kultowy, polecany na forach "odpowiednik" Penman Spphire. Na butelce powinno być ostrzeżenie - uwaga brudzi ręce ! (niemalże jak Imari Blue ) Po wyschnięciu miejscami ma czerwony sheen i zostawia lekko czerwoną otoczkę liter podobnie jak Yama-Dori, KWZ Ink Spacer nad Wisłą, OS Nitrogen i inne. Do testów użyłam papieru formatu A5, pióra WingSung ze stalówką Lamy 1.5 mm, która co jakiś czas mi spadała (nie wiem czemu, bo 1.1mm nie spada). A WingSunga użyłam z lenistwa, bo na czas nie pożyczyłam myjki ultradźwiękowej i nie wyczyściłam spływaka Lamy Al-Star z Petrola ;P Clairefontaine Graph It 90g : Canson Artbook One 100g : (strzępienie i przebijanie - dlatego nie próbowałam już na chińskim Creadu) Muji (cienki) Campus Kokuyo Sarasara (chyba 54g) : i rewers : papier cienki i nie przebija (Sarasara - chyba ten rodzaj jest od Tomoe ) dla osób piszących z mniejszym naciskiem. Rhodia Dot Pad :
 11. Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  1. Visvamitra 2. alrun 3. Martixx 4. Topaz 5. Nikaa 6. Ziemniaczek 7. Ijasinskipl 8. Iwan Iwanowicz 9. Didi
 12. Kolorowy zawrót głowy - trzecia edycja

  Nieśmiało spytam o miejsce 9 Podzielę się PR DC Electric Blue lub Monteverde Teal.
 13. Kolor ciekawy. Wart przetestowania. Może kiedyś nabędę próbkę.
 14. Diamine Earl Grey

  Zapisuję do listy kiedyś do kupienia. Kolorek ładny, fiolety też lubię.
×