Skocz do zawartości

prumar

Użytkownicy
 • Ilość treści

  118
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O prumar

 • Ranga
  F
 • Urodziny 01.09.1963

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

609 wyświetleń profilu
 1. Poza tymi oczywistymi proponuję ołówki PERPETUA
 2. Jeśli podoba Ci się Kaweco Liliput, to może spodoba się i Kaweco Supra, w którym można już używać normalnych konwerterów.
 3. Kup. Zwłaszcza jeśli lubisz pokrywającą się rysami i innymi znakami po przejściach skórę. Ta skóra wygląda naprawdę ciekawie (klimatycznie). Z chęcią kupienia czegoś, czy to pióra czy notesu nie ma sensu walczyć. Trzeba dawać sobie małe radości, nawet jeśli czasami wiązać się będzie z tym rozczarowanie. Tekturowa wkładka oczywiście dodaje nieco sztywności.
 4. Notatnik TN jest świetnym notatnikiem/systemem konstruowania dopasowanego do siebie notatnika i miejsca do przechowywania różnych papierków. Zabrałem go kilka razy w "podróż" - czytaj delegacje zagraniczną i sprawdził się idealnie. Nosiłem w specjalnych kieszonkach pieniądze i rachunki do rozliczenia delegacji. Robiłem zapiski. I wszystko byłoby świetnie. Ale to nie jest system dobrze współpracujący z piórem wiecznym. Pióro wieczne jest technologicznym rozwinięciem koncepcji blatu, gęsiego pióra i kałamarza. I przy tym blacie w wygodnej pozycji pisze sobie ktoś na wygodnie rozłożonym arkuszu dobrego papieru. A TN? A to usilnie się zamyka, gdy włożysz więcej niż jeden notesik, kartki raczej nigdy nie będą prostą płaszczyzną lecz czymś podobnym do walca. Brak sztywnej okładki utrudnia lub wręcz uniemożliwia pisanie na kolanie. Te wady maleją, gdy używamy dobrego długopisu, pisaka żelowego lub co najlepsze po prostu ołówka. Ale pisanie piórem wymaga zaangażowania i sporej dozy dobrej woli. Nie za bardzo rozumiem powszechnego zachwytu jaki na temat akurat takiego notesu rozbrzmiewa na Forum miłośników piór wiecznych. Gdyby zachwycali się podróżnicy, miłośnicy pieszych czy rowerowych wędrówek tworzący swoje zapiski byle czym na przykład w trzęsącej się ciężarówce, to byłoby to zrozumiałe. Ale wyobraź sobie siebie robiącą notatki choćby nawet i w pociągu. I co? Wyciągasz TN, otwierasz, trzymasz jedną dłonią żeby się nie zamykał, drugą wyciągasz pióro, przy pomocy zębów odkręcasz skuwkę, przez chwilę zastanawiasz się co z nią zrobić. A potem piszesz na krzywym papierze, który na dodatek porusza się razem z tym pociągiem. Piórem tak sobie, ołówkiem spokojnie da radę. Nie ma rzeczy nadających się "do wszystkiego". I nie zawsze i wszędzie pióro wieczne będzie najlepszym rozwiązaniem. I nie każdy notatnik będzie najlepszym rozwiązaniem dla piszącego piórem wiecznym. A jeśli Twoje "podróże" to raczej hotele i kawiarnie, a nie bezdroża Afryki, to lepiej wybrać jakiś wygodniejszy notes. Do pióra wiecznego dostępnych jest naprawdę wiele świetnych notatników, poszukaj. A TN kup, jeśli masz ochotę, w końcu to tylko 200-300 zł. Ale, dobrze radzę, dołącz do niego jakiś fajny ołówek (może nawet być "kultowy").
 5. Turkusowy - właśnie kończę drugi pojemnik Turkusowy galusowy - idealnie pasuje do koloru mojeg Parkera 51 Pomarańczowy galusowy - lubię efekt zmiany koloru przy pisaniu
 6. Szkoda, że nie wmontowałeś tego hasła w rysunek. Tylko razem tworzą całość.
 7. Otworzył się w Polsce sklep z piórami Noodlers. Poszukaj w Google, bo nie wiem, czy mogę podawać linki Szedł dwa dni paczkomatem
 8. Od wczoraj Noodler's Ahab. Atrament Pelikan Edelstein Onyx
 9. Może i nie sprawia, ale moje pismo przy pisaniu piórem jest o wiele ładniejsze. I sądząc z wielu wpisów, nie jestem wyjątkiem. Ręka ta sama, ale narzędzie inne.
 10. Sorry, ale po Twojej "wyczerpującej" odpowiedzi, nadal jest to dla mnie niepojęte. Po prostu jestem ciekaw.
 11. Wypisujesz 7-8 nabojów uniwersalnych DZIENNIE? Czyli inaczej licząc butelka atramentu 30 ml w PIĘĆ dni? Wybacz, ale nie umiem sobie wyobrazić, jaki jest Twój zawód.
 12. "miejsce, gdzie się trzyma" pióro to SEKCJA. Gwint pomiędzy sekcją a korpusem służy do zakręcania skuwki, nie do trzymania. Wybaczcie, ale jakoś nie umiem współczuć tym wszystkim trzymającym pióro jednym palcem, czterema palcami, sześcioma palcami, pod pachą, w..., itp. A wystarczy przeczytać jakikolwiek podręcznik kaligrafii w początku ubiegłego wieku i tam jest dokładnie opisane, jak trzymać pióro. Wtedy wiedzieli. Podobnie jak wiedzieli, jak trzymać nóż i widelec. A dziś? W szkole zabrakło uważnego nauczyciela, który dałby linijką po łapach za zły chwyt i od razu widać efekty. Jakoś tak kojarzy mi się to z Ministerstwem Głupich Kroków Monthy Pythona.
 13. Przydałoby się więcej przestrzeni na kartce. Nie wygląda dobrze tekst zapisany od krawędzi do krawędzi, marginesy muszą być. Poza tym brakuje akapitów. Widać co prawda niedokończoną linijkę będącą najprawdopodobniej końcem akapitu, ale lewa krawędź tekstu jest zupełnie jednolita bez żadnego zobrazowania początku akapitu (dwa rodzaje akapitu: akapit z wcięciem akapitowym - stosowany najczęściej i akapit w stylu blokowym z interlinią pomiędzy akapitami). Jeszcze jedna uwaga. Pisząc tylko piórem skazujesz się na sytuację, gdy wyszukiwarka forumowa w ogóle nie ujmie w odpowiedzi na zapytanie Twoich recenzji. A szkoda.
 14. Mam Parkera 51 i Hero 616 Jumbo i ani w jednym ani w drugim strzałki nie mam. A są do siebie bardzo podobne.
×
×
 • Utwórz nowe...