Jump to content

prumar

Użytkownicy
 • Content count

  113
 • Joined

 • Last visited

About prumar

 • Rank
  F
 • Birthday 09/01/1963

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Recent Profile Visitors

291 profile views
 1. KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Turkusowy - właśnie kończę drugi pojemnik Turkusowy galusowy - idealnie pasuje do koloru mojeg Parkera 51 Pomarańczowy galusowy - lubię efekt zmiany koloru przy pisaniu
 2. Zabawa piórem z superfleksem...

  Szkoda, że nie wmontowałeś tego hasła w rysunek. Tylko razem tworzą całość.
 3. Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Otworzył się w Polsce sklep z piórami Noodlers. Poszukaj w Google, bo nie wiem, czy mogę podawać linki Szedł dwa dni paczkomatem
 4. Jakim piórem piszesz dzisiaj?

  Od wczoraj Noodler's Ahab. Atrament Pelikan Edelstein Onyx
 5. Może i nie sprawia, ale moje pismo przy pisaniu piórem jest o wiele ładniejsze. I sądząc z wielu wpisów, nie jestem wyjątkiem. Ręka ta sama, ale narzędzie inne.
 6. Sorry, ale po Twojej "wyczerpującej" odpowiedzi, nadal jest to dla mnie niepojęte. Po prostu jestem ciekaw.
 7. Wypisujesz 7-8 nabojów uniwersalnych DZIENNIE? Czyli inaczej licząc butelka atramentu 30 ml w PIĘĆ dni? Wybacz, ale nie umiem sobie wyobrazić, jaki jest Twój zawód.
 8. "miejsce, gdzie się trzyma" pióro to SEKCJA. Gwint pomiędzy sekcją a korpusem służy do zakręcania skuwki, nie do trzymania. Wybaczcie, ale jakoś nie umiem współczuć tym wszystkim trzymającym pióro jednym palcem, czterema palcami, sześcioma palcami, pod pachą, w..., itp. A wystarczy przeczytać jakikolwiek podręcznik kaligrafii w początku ubiegłego wieku i tam jest dokładnie opisane, jak trzymać pióro. Wtedy wiedzieli. Podobnie jak wiedzieli, jak trzymać nóż i widelec. A dziś? W szkole zabrakło uważnego nauczyciela, który dałby linijką po łapach za zły chwyt i od razu widać efekty. Jakoś tak kojarzy mi się to z Ministerstwem Głupich Kroków Monthy Pythona.
 9. Przydałoby się więcej przestrzeni na kartce. Nie wygląda dobrze tekst zapisany od krawędzi do krawędzi, marginesy muszą być. Poza tym brakuje akapitów. Widać co prawda niedokończoną linijkę będącą najprawdopodobniej końcem akapitu, ale lewa krawędź tekstu jest zupełnie jednolita bez żadnego zobrazowania początku akapitu (dwa rodzaje akapitu: akapit z wcięciem akapitowym - stosowany najczęściej i akapit w stylu blokowym z interlinią pomiędzy akapitami). Jeszcze jedna uwaga. Pisząc tylko piórem skazujesz się na sytuację, gdy wyszukiwarka forumowa w ogóle nie ujmie w odpowiedzi na zapytanie Twoich recenzji. A szkoda.
 10. Mam Parkera 51 i Hero 616 Jumbo i ani w jednym ani w drugim strzałki nie mam. A są do siebie bardzo podobne.
 11. Jakiego atramentu dziś używasz?

  Sheaffer Zielony??
 12. BuJo prowadzę od roku (?), wcześniej stosowałem niektóre rozwiązania nie wiedząc że to BuJo. Próbowałem w różnych zeszytach/notatnikach, ale ostatecznie od kilku miesięcy wykorzystuję do tego celu organizer typu segregator Filofax w formacie A5. Oczywiście niewygodnie jest pisanie na stronach parzystych (można wyjąć), zupełnie niewygodne jest prowadzenie tych przeróżnych tabel i wykresów na całej rozkładówce. Ale to, że nie muszę przepisywać ważnych rzeczy, danych adresowych itp. przy każdym rozpoczynaniu kolejnego zeszytu, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Również możliwość pogrupowania zapisków tematycznie dla mnie jest bardziej naturalna od zapisywania wszystkiego strona po stronie. I tak jak w szafie z ubraniami skarpetki trzymam w innym miejscu niż koszule, tak wygodniej mi trzymać na przykład tabelki z przebiegniętymi kilometrami w jednym miejscu, niż dajmy na to stronach 50, 67, 94 i tak w pięciu notatnikach.
 13. No i fajnie by jeszcze było, żeby nie trzeba było kupować pióra razem z klejem do pękającego korpusu. Tak się dziwnie złożyło, że miałem cztery "zlepki plastiku, metalu i gumy" z logiem Pelikana i WSZYSTKIE pisały dobrze przez długie lata. Nie miałem kłopotów ŻADNYM Sailorem (trzy egzemplarze), z ŻADNYM Montblankiem (trzy egzemplarze) itp. Mam i używam w tej chwili trzy chińskie pióra - Hero 619, Wing Sung 2 egzemplarze. Piszą bardzo dobrze, w ogóle są dobrymi piórami i bardzo je cenię. Mam też dwa Hero, które zasychają po kilku minutach nieużywania. No i wyrzuciłem kilka sztuk, bo nie nadawały się do pisania. Aha, w moim Hero 619 skuwka działająca przez dwa lata dobrze, ostatnio przestała się tak dobrze trzymać, a skuwka w kilkudziesiącioletnim Parkerze 51 trzyma się idealnie. Chcąc cieszyć się dobrym chińskim piórem trzeba kupić 10 sztuk, wybrać 2 działające i liczyć, że się nie popsują po jakimś czasie.
 14. TWSBI Eco

  Czy to, że tekst wyglądał, jakby był napisany piórem kulkowym a nie stalówką, to dobrze czy niedobrze? Czy kreska, której grubość nie ulega zmianie, jest cechą dobrą czy niedobrą? Pytam, bo wiesz... stuby, italiki, cieniowanie. Przepraszam, jeśli pytania są głupie, ale może z powodu późnej pory, nie potrafię samodzielnie wyłuskać myśli przewodniej czterech ostatnich zdań Twojego postu.
 15. Pióro-pamiątka, ~600zl

  Sailor 1911 - elegancki, klasyczny, przyjemnie pisze
×