Skocz do zawartości

Trevor

Użytkownicy
 • Ilość treści

  163
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Trevor

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

445 wyświetleń profilu
 1. Tak, są to pióra które zakupiłem kilka lat temu bez żadnych modyfikacji i "przeszczepów" z mojej strony..... zatem czytając powyższą opinie, nijak nie mogłem się z nią zgodzić, a że nie jestem ekspertem chińskich wytworów, mogę jedynie wyrazić swoje zdziwienie.
 2. To nie są te same stalówki, wyraźnie różnią się kształtem i rozmiarem.
 3. Z chińskich, to Jinhao x750 - stalówka niczym łopata do śniegu.
 4. Używam od kilku lat... mogę polecić. Poniżej obrazek poglądowy, najlepiej sprawdzić / przetestować kolor "na żywo" i na różnych papierach, ale chyba nie muszę o tym pisać, wszak to oczywista oczywistość (cytując klasyka)
 5. Gdybym wiedział o tym kilka lat wcześniej, zaoszczędziłbym kilkaset złociszy...
 6. @Nicpon cyt. "Generalnie dodatek gliceryny daje wrażenie ze atrament jest bardziej mokry, ale ma to swoje maksimum - powyżej pewnej ilości przepływ w piórze zacznie słabnąć....."
 7. Nie wiem, czy wolno mi zdradzić..... ale nazwa rzeczonej, tajemniczej substancji rozpoczyna się na literę "G"
 8. To ciekawostka, wypolerowane prawie idealnie..... na szczęście nie mam zwyczaju noszenia piór " po kieszeniach " zawsze używam etui....... Tak na marginesie, gdyby hipotetycznie doszło do wspomnianej przez Ciebie sytuacji, zawsze można spróbować ponownie potraktować korpus palnikiem.
 9. Przepraszam, zapomniałem jeszcze o tym maleństwie......
 10. Czy musiało do tego dojść? Musiało, skoro doszło ! Oczywiście, gratulacje OK. aby off topu nie było...... garść " chińczyków " (w większości do rozdania, celem szerzenia tzw. "piórozy", czy też [ jak kto woli ] kultury odręcznego pisania dziś przez wielu postrzeganym jako archaiczny instrument piśmienniczy o zwykłej nazwie - wieczne pióro)
 11. Plastik w niższych modelach Jinhao - tych po 2$ - pęka, natomiast, w wyższych modelach - tych po 3$ - już nie pęka Istotnie, Jinhao 992 pękały, ale transparentne......było o tym na forum, zadając sobie nieco trudu, znajdziesz ów temat bez problemu sądzę.
 12. Tanie, czarne i "eleganckie " ------> https://www.ebay.pl/itm/Jinhao-992-Plastic-Fountain-Pen-Screw-Cap-Fine-Nib-Black/332209114320?_trksid=p2485497.m4902.l9144 Na marginesie, pióro jest przedmiotem użytkowym, zatem trzeba się liczyć, że z biegiem czasu (czy tego chcemy, czy nie) powstaną na nim ślady owego użytkowania.... niezależnie od jego ceny... czy będzie to pióro kosztowało 2$ czy 2000$ nie unikniemy tego.
 13. Trevor

  Colorverse ink

  Colorverse mają już polskiego dystrybutora i są do nabycia w tym miejscu: https://calligrafun.com Można było je również zakupić na tegorocznym Pen Show Poland w Katowicach, w cenie 115 PLN
×
×
 • Utwórz nowe...