Skocz do zawartości

Trevor

Użytkownicy
 • Ilość treści

  167
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Trevor

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

461 wyświetleń profilu
 1. Dziękuję za informację @tom_ek , tych stalówek poszukiwałem dość dawno temu...... sądziłem, że od tego czasu coś się zmieniło.....
 2. Jako łodzianinowi, nie pozostaje mi nic innego, jak również potwierdzić.
 3. Ponieważ zauważyłem, iż sporo osób używa Pilotów 78.... przy okazji zapytam, czy można dokupić stalówki do tych piór - mam na myśli Pilota 78, Pilota 78G, Pilota Plumixa. O ile wiem, wszystkie te stalówki są kompatybilne z w/w piórami..... na marginesie, znalazłem pasujące stalówki do Pilotów produkowane przez Wing Sung, ale jak wyżej wspomniałem, zależy mi na oryginalnych. Zatem, jeśli ktoś z Was posiada taką wiedzę, z góry bardzo dziękuję.
 4. Czy do panteonu sław można zaliczyć Grzegorza S ? moim zdaniem niekoniecznie... jakkolwiek, posłużył się Pelikanem
 5. Tak, są to pióra które zakupiłem kilka lat temu bez żadnych modyfikacji i "przeszczepów" z mojej strony..... zatem czytając powyższą opinie, nijak nie mogłem się z nią zgodzić, a że nie jestem ekspertem chińskich wytworów, mogę jedynie wyrazić swoje zdziwienie.
 6. To nie są te same stalówki, wyraźnie różnią się kształtem i rozmiarem.
 7. Z chińskich, to Jinhao x750 - stalówka niczym łopata do śniegu.
 8. Używam od kilku lat... mogę polecić. Poniżej obrazek poglądowy, najlepiej sprawdzić / przetestować kolor "na żywo" i na różnych papierach, ale chyba nie muszę o tym pisać, wszak to oczywista oczywistość (cytując klasyka)
 9. Gdybym wiedział o tym kilka lat wcześniej, zaoszczędziłbym kilkaset złociszy...
 10. @Nicpon cyt. "Generalnie dodatek gliceryny daje wrażenie ze atrament jest bardziej mokry, ale ma to swoje maksimum - powyżej pewnej ilości przepływ w piórze zacznie słabnąć....."
 11. Nie wiem, czy wolno mi zdradzić..... ale nazwa rzeczonej, tajemniczej substancji rozpoczyna się na literę "G"
 12. To ciekawostka, wypolerowane prawie idealnie..... na szczęście nie mam zwyczaju noszenia piór " po kieszeniach " zawsze używam etui....... Tak na marginesie, gdyby hipotetycznie doszło do wspomnianej przez Ciebie sytuacji, zawsze można spróbować ponownie potraktować korpus palnikiem.
 13. Przepraszam, zapomniałem jeszcze o tym maleństwie......
 14. Czy musiało do tego dojść? Musiało, skoro doszło ! Oczywiście, gratulacje OK. aby off topu nie było...... garść " chińczyków " (w większości do rozdania, celem szerzenia tzw. "piórozy", czy też [ jak kto woli ] kultury odręcznego pisania dziś przez wielu postrzeganym jako archaiczny instrument piśmienniczy o zwykłej nazwie - wieczne pióro)
×
×
 • Utwórz nowe...