Jump to content

ArielN

Administratorzy
 • Content count

  3,801
 • Joined

 • Last visited

About ArielN

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

2,333 profile views
 1. Hej Alrun! Przepraszam, dopiero zobaczyłem Twoje pytanie. Nie, jeszcze nie rozmawialiśmy. Spektrum propozycji zebranych w temacie jest tak szerokie, że najpierw wybierzemy te najpopularniejsze, a potem zwrócimy się do producentów. W pierwszej kolejności do KWZ Ink. Link do ankiety: Pozdrowienia, Marcin
 2. Rozpoczynamy pierwsze głosowanie, w którym wybieramy kolor i właściwości Atramentu Forumowego 2018! Ankieta wielokrotnego wyboru. Niektóre propozycje są niemal identyczne, ale uwzględniliśmy wszystkie zgłoszenia. Najpopularniejsze trafią do dogrywki. Głosujemy do końca miesiąca.
 3. Czekamy jeszcze kilka dni na ostatnie propozycje, a potem zaczynamy ankietę :).
 4. Zgodnie z pomysłami, które pojawiły się w tym wątku, pora na atrament forumowy na 2018 rok. W tym temacie zgłaszamy swoje konkretne pomysły zgodnie z poniższym formatem: Marka: Kolor: Inne szczegóły: Poniżej na przykładzie: Na zgłaszanie propozycji jest czas do końcastycznia. Jeśli temat wyczerpie się wcześniej, zakończymy go wcześniej. Na koniec przygotujemy ranking popularności i zgodnie z jego wynikami zaczniemy rozmowy z producentem/dystrybutorem, zaczynając od zwycięskiego pomysłu. Jeśli się uda – ok, jeśli nie, przejdziemy do następnego z listy.
 5. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Bardzo fajny pomysł! Rozpoczynamy ankietę, a gdy określimy już kolor, to poszukamy firmy, która nam go zrobi. Nie wiem, czy Aga i Konrad mają jeszcze możliwości czasowe na tworzenie krótkich serii, ale jeśli tak, to byłoby ekstra.
 6. Safari Petrol ma bardzo fajny kolor. Gratulacje :). Mój egzemplarz radzi sobie bardzo dobrze pomimo upływu miesięcy:
 7. Dobre pytanie. W moim odczuciu Falcon nie daje takiego efektu jak przy starych stalówkach elastycznych. Nie jest aż tak miękki (podobnie Justus).
 8. Wing Sung 9133

  Słusznie. Nie ma co w sobie tłamsić emocji związanych z oczekiwaniem . Topik, ciekawe jak nowy WingSung będzie Ci się sprawował za pewien czas. Ja do Jinhao 992 mam spore szczęście. Kupiłem tuzin w promocji i pomimo częstej eksploatacji posłuszeństwa odmówił tylko jeden (mało eksploatowany) egzemplarz. Pękła skuwka przy klipsie.
 9. KWZ miodowy (honey)

  Podejrzewam 33 :). Okoliczności (chińskie pióra w przystępnej cenie) sprzyjają. Dzieki za recenzję @alrun. Bardzo fajna - konkretna i rzetelna. Nie miałem jeszcze okazji wypróbować miodowego KWZ Ink, ale teraz już muszę :).
 10. Pisarze piszący piórami

  Przypomniał mi się jeszcze jeden wpis Magdy (@Lena) na łamach "starego" Pióromaniaka. – A jaka jest cena owego Źródła cudowności, jeśli tego oczywiście nie okrywa tajemnica? – zapytał mój ojciec. Ledwie usłyszał kwotę, krew cała uszła mu z twarzy, ale ja byłem już gotów na wszystko. Zdjęcie: Montblanc 149/Pióromaniak
 11. Pisarze piszący piórami

  Fajny temat. W 2016 roku pojawiła się jeszcze taka publikacja. Na forum o niej nie rozmawialiśmy, więc korzystając z okazji zamieszczam link. Spojrzenie na pióra i pisarzy od tej drugiej, bardziej technicznej, strony: http://krakow.gosc.pl/doc/3063929.Naprawial-piora-Karola-Wojtyly Wątek Miłosza i piór znajduje rozwinięcie w kilku tekstach. Przewija się marka Waterman, a np. tutaj dowiadujemy się o "ładunkach": Biurko jest masywne, klasyczne, z podziałem na dwie części: w schowkach po lewej stronie znajdowały się rękopisy i maszynopisy, prawa strona przeznaczona była na rzeczy biurowe. Wciąż leżą tu kałamarze (Miłosz pisał wyłącznie piórem), zapasowe okulary, zestaw lup (jedna nadal świeci), podręczny teleadresownik, temperówka i naboje do piór, czyli – jak je nazywał poeta – ładunki. - Jak poprosił, żebym kupiła ładunki, to w pierwszej chwili się nie zorientowałam, o co chodzi! – śmieje się Kosińska. Dodaje, że taka nazwa brzmi chyba nawet lepiej, dosadniej, bardziej poetycko. To przecież pisarska amunicja! https://www.polskieradio.pl/7/178/Artykul/392652,Zobacz-dom-Czeslawa-Milosza
 12. Pisarze piszący piórami

  Pamiętałem, że gdzieś czytałem, ale nie wiedziałem gdzie. Znalazłem :). Neil Gaiman o swoim Pilocie 823: http://www.tulsaworld.com/blogs/scene/arts/arts-neil-gaiman-on-getting-hooked-on-handwriting/article_d0198b7e-2476-548c-afc9-b0e11609bb1b.html Po pióro sięga Orhan Pamuk. Parker Duofold, zdaje się. Tak, Duofold: Źródło: https://www.orhanpamuk.net/photos.aspx
 13. Witam serdecznie w 2018

  Witamy na PWF :).
×