Skocz do zawartości

synpiórnika

Użytkownicy
 • Ilość treści

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez synpiórnika


 1. Nie miałam szansy znać Twojego taty, synpiórniku, gdyż moi rodzice wtedy byli ledwo po ślubie a mnie nie było w planach jeszcze... jakiś czas :) a szkoda. a gdzie dokładnie działał? wiesz coś więcej o zakładzie Pelikana w Gdańsku na Zaspie?

  ojciec oprócz napraw parał się handlem art. piśmienniczymi.  działał na początku gdzieś w gdańsku, mieszkał przy garncarskiej. jakiś czas miał kiosk na targowisku na zaspie.  o zakładzie pelikana nie słyszałem.ale może jeszcze znajdę jakąś informację w papierach bo kontakty z pelikanem napewno utrzymywał. w latach 90tych zamieszkał w wejherowie i dziłalność prowadził w rejonie dworca gdynia główna.


 2. Jeżeli myślisz, że unikniesz pytania o stan swojego piórnika i szuflady z atramentami, to jesteś w strasznym błędzie ;)

  dzień dobry.

  nie będę się uchylał, ale najpierw muszę wprowadzić ordnung w piórniku. jesteś z Gdańska wiec może znałaś lub spotkałaś mego ojca który parał się naprawą piór i długopisów na terenie Trójmiasta od lat 70ych. odszedł 15.12.2013 przeżywszy 92 lata i zostawił sześćdziesiąt kilka lat swojej pasji bez opieki. przewiozłem " śmietnik " do Łodzi gdzie mieszkam i segreguję już trzeci miesiąc. zrobię dokumentację to będę się chwalił. siedząc w tym piórniku przypominam sobie dawne lata gdy każde pióro było przedmiotem pożądania oraz  czas spędzony w warsztacie ojca wtedy jeszcze w Łodzi. na dobrą sprawę nie wiem co zrobię z tymi skarbami. część napewno muszę sprzedać- oprócz warsztatu został spory dług w Zusie. staruszek nie wyrejestrował w odpowiednim momencie działalności. może zajmę się naprawami. moze zrobię wystawę typu edukacyjnego. pożyjemy zobaczymy. pozdrawiam od siebie i od prawdziwego pasjonata który odszedł.

×
×
 • Utwórz nowe...