Skocz do zawartości

synpiórnika

Użytkownicy
  • Ilość treści

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez synpiórnika

  1. ojciec oprócz napraw parał się handlem art. piśmienniczymi. działał na początku gdzieś w gdańsku, mieszkał przy garncarskiej. jakiś czas miał kiosk na targowisku na zaspie. o zakładzie pelikana nie słyszałem.ale może jeszcze znajdę jakąś informację w papierach bo kontakty z pelikanem napewno utrzymywał. w latach 90tych zamieszkał w wejherowie i dziłalność prowadził w rejonie dworca gdynia główna.
  2. chętnie skorzystam z kontaktu z tą osobą z łodzi. nie słyszałem żeby funkcjonował aktualnie jakikolwiek zakład napraw.
  3. nie będę się uchylał, ale najpierw muszę wprowadzić ordnung w piórniku. jesteś z Gdańska wiec może znałaś lub spotkałaś mego ojca który parał się naprawą piór i długopisów na terenie Trójmiasta od lat 70ych. odszedł 15.12.2013 przeżywszy 92 lata i zostawił sześćdziesiąt kilka lat swojej pasji bez opieki. przewiozłem " śmietnik " do Łodzi gdzie mieszkam i segreguję już trzeci miesiąc. zrobię dokumentację to będę się chwalił. siedząc w tym piórniku przypominam sobie dawne lata gdy każde pióro było przedmiotem pożądania oraz czas spędzony w warsztacie ojca wtedy jeszcze w Łodzi. na dobrą sprawę nie wiem co zrobię z tymi skarbami. część napewno muszę sprzedać- oprócz warsztatu został spory dług w Zusie. staruszek nie wyrejestrował w odpowiednim momencie działalności. może zajmę się naprawami. moze zrobię wystawę typu edukacyjnego. pożyjemy zobaczymy. pozdrawiam od siebie i od prawdziwego pasjonata który odszedł.
  4. miło mi spotkać tak wielu pióropodobnych
×
×
  • Utwórz nowe...